Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Neata,

Saru-mana de cafeluta

Pentru afara noi ne imbarcam excesiv de gros, dar better safe than sorry, anume: body salopetica de bumbac de stat prin casa, salopetica flausata, cosmonaut, manusi, caciulita si fular. E beton burdusit, nici nu mai misca, parca ar fi in uter

Mama, Alexutzzza, ce conditii de vis povestesti tu acolo la Euroclinic! Desi si eu initial am zis ca imi inscriu copilul la MEdlife la pediatru si medic de familie (cum am eu), am renuntat la idee. Pediatrii pe care ii doream eu sunt in Grivita si eu stau in Dr. Taberei, asa ca foarte greu de ajuns. Plus ca una bucata vizita la domiciliu (si clar e nevoie, nu?) costa 300 RON mi se pare exagerat. In plus, avem recomandare de la gine de un pediatru care, culmea culmilor, are cabinet la policlinica de la la capatul blocului meu. Fac 2 minute pana acolo, fara exagerare. So...
Oricum, demaram si noi vizite pe la medlife la ortoped, la eco cu inimioara etc dar am zis sa se mai incalzeasca afara!

Revin cu odiseea "KK": in sfarsit astazi dimineata ne-am "eliberat" de tot, acuma e ca nou strumful mai nou maraim la titi si nu vrem sa o apucam dupa ce trece foamea mare de la inceput... ma face sa ii dau praf cu lingurita, sa vada el cum e asa...

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Neata,

Saru-mana de cafeluta

Pentru afara noi ne imbarcam excesiv de gros, dar better safe than sorry, anume: body salopetica de bumbac de stat prin casa, salopetica flausata, cosmonaut, manusi, caciulita si fular. E beton burdusit, nici nu mai misca, parca ar fi in uter

Mama, Alexutzzza, ce conditii de vis povestesti tu acolo la Euroclinic! Desi si eu initial am zis ca imi inscriu copilul la MEdlife la pediatru si medic de familie (cum am eu), am renuntat la idee. Pediatrii pe care ii doream eu sunt in Grivita si eu stau in Dr. Taberei, asa ca foarte greu de ajuns. Plus ca una bucata vizita la domiciliu (si clar e nevoie, nu?) costa 300 RON mi se pare exagerat. In plus, avem recomandare de la gine de un pediatru care, culmea culmilor, are cabinet la policlinica de la la capatul blocului meu. Fac 2 minute pana acolo, fara exagerare. So...
Oricum, demaram si noi vizite pe la medlife la ortoped, la eco cu inimioara etc dar am zis sa se mai incalzeasca afara!

Revin cu odiseea "KK": in sfarsit astazi dimineata ne-am "eliberat" de tot, acuma e ca nou strumful mai nou maraim la titi si nu vrem sa o apucam dupa ce trece foamea mare de la inceput... ma face sa ii dau praf cu lingurita, sa vada el cum e asa...

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)


La ce dr esti? Poate ne vedem prin parc ca se pare ca suntem vecine de cartier .


Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si Cristian (30.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

HELP!!!! Spuneti-mi si mie cum adaugati prietenii in lista de prieteni, ca de un sfert de ora ma chinui si mi-am prins urechile. Asa sunt eu, mai tolomaca!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Neata,

Saru-mana de cafeluta

Pentru afara noi ne imbarcam excesiv de gros, dar better safe than sorry, anume: body salopetica de bumbac de stat prin casa, salopetica flausata, cosmonaut, manusi, caciulita si fular. E beton burdusit, nici nu mai misca, parca ar fi in uter

Mama, Alexutzzza, ce conditii de vis povestesti tu acolo la Euroclinic! Desi si eu initial am zis ca imi inscriu copilul la MEdlife la pediatru si medic de familie (cum am eu), am renuntat la idee. Pediatrii pe care ii doream eu sunt in Grivita si eu stau in Dr. Taberei, asa ca foarte greu de ajuns. Plus ca una bucata vizita la domiciliu (si clar e nevoie, nu?) costa 300 RON mi se pare exagerat. In plus, avem recomandare de la gine de un pediatru care, culmea culmilor, are cabinet la policlinica de la la capatul blocului meu. Fac 2 minute pana acolo, fara exagerare. So...
Oricum, demaram si noi vizite pe la medlife la ortoped, la eco cu inimioara etc dar am zis sa se mai incalzeasca afara!

Revin cu odiseea "KK": in sfarsit astazi dimineata ne-am "eliberat" de tot, acuma e ca nou strumful mai nou maraim la titi si nu vrem sa o apucam dupa ce trece foamea mare de la inceput... ma face sa ii dau praf cu lingurita, sa vada el cum e asa...

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)


La ce dr esti? Poate ne vedem prin parc ca se pare ca suntem vecine de cartier .


Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si Cristian (30.01.2010)


Ai PM. Sigur, vreau sa ne vedem, in Moghioros banuiesc, nu?

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanuelle spune:

Neatza si de la noi, dupa o absenta de cateva zile.

Ce am mai facut? Pai ne-a vizitat pediatrul si la bilantul de 1 luna avem 4100g si 56cm. Am mai si varsat lapticul lui mami de 2 ori, seara, in zilele mai agitate...asa ca o pun pe semnul oboselii....
Ce nu am mai facut? KKi Azi e a4a zi deja, ea nu pare foarte deranjata...in schimb ma deranjeaza pe mine situatia....

Si ceva nelegat de bb...luni suna un vecin la usa, ca mesterea ceva la balcon si a scapat surubelnitza fix in luneta noastra...care s-a facut zob. Asta dupa ce acum 1 an si ceva am schimbat si parbrizul, din cauza unui rame de plasa....

fetele care mi-au cerut prietenia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui emanuelle

Neatza si de la noi, dupa o absenta de cateva zile.

Ce am mai facut? Pai ne-a vizitat pediatrul si la bilantul de 1 luna avem 4100g si 56cm. Am mai si varsat lapticul lui mami de 2 ori, seara, in zilele mai agitate...asa ca o pun pe semnul oboselii....
Ce nu am mai facut? KKi Azi e a4a zi deja, ea nu pare foarte deranjata...in schimb ma deranjeaza pe mine situatia....

Si ceva nelegat de bb...luni suna un vecin la usa, ca mesterea ceva la balcon si a scapat surubelnitza fix in luneta noastra...care s-a facut zob. Asta dupa ce acum 1 an si ceva am schimbat si parbrizul, din cauza unui rame de plasa....

fetele care mi-au cerut prietenia

Raluca Emanuela, mamica fericita de Sara Maria (11.02.2010) - rechinasul fomist
poze
www.youtube.com/profile?user=cristidumitru79" target="_blank">filmuletze


Si noi stam nasol la capitolul kk, ca suntem putin constipate. Ieri i-am pus un pic dintr-un supozitor cu glicerina si a facut o tona de kk. Am inceput sa bem si ceiut de musetel. Sunt curioasa cum va fi azi.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

xela...
io ca sa pot sa scot strumful in LINISTE la plimbare, trebuie sa fiu cocotata pe tocuri, si sa misc din fund ca pitipoancele. daca prestez corespunzator, sefu e fericit si toarce ca un motanel... daca nu... scandalul e gata! uite asa imi port si eu "toacele" din dotare! ma vrea cocheta, domnul...

tot cosmonaut prestez si eu ca mi-e mai usor la bagat in marsupiu. in costumas s-ar ridica geaca si ar ramane cu spatele gol... cred

uaaau... copii care dorm de la 23 la 6? ce le dati de mancare???

cristies... priceput cu colajul. si.. vai, mie, ce flacau mare si frumos are tu acolo... ramane deschisa oferta de schimb...

aaa... alexutzzza... ziceai aseara de plans, strans tare tare, sasait la ureche... nu bun, nu functie... la noi functie numai infasat strans, cu o mana tinut cu forta suzi, cu cealalta fatait feonul la viteza max pe burtica, si cu picioarele leganat la viteza super turbo sa faca capul ca o barabula scapata pe jos in maxi-taxi...



Plateea, fluturas drogat, dependent de doza zilnica de iubirea celor 2 baieti din viata mea, bbTo ochios, si tati pentaxist ! Viata mea e mai frumoasa, cu fiecare zi care trece!

www.flickr.com/photos/23363511@N05/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica


Ai PM. Sigur, vreau sa ne vedem, in Moghioros banuiesc, nu?

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)


ce coincidenta. la el o am (sau am avut-o mai bine spus) pe Andreea. O sa-l schimb, iti pove in PM cand o sa am putin timp liber.

Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si Cristian (30.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Xela interesant site numai ca la noi s-a stricat satelitul. Ei spun "cloudy" si la noi e un soare orbitor si nici urma de nor. Oricum e super sa iti faci o idee.

Bubu nici eu nu ies cu carutul ca nu am cum. Ar trebui sa fiu precum Kali, sa manevrez carutul, sa o tin pe Sara de mana si eventual sa mai duc si vreo plasa de cumparaturi. Eu ies cu wrap-ul.

Cristies saru'mana de raspuns. o manuta inghetata de gargaritz.

Gata fug sa imbrac trupa si sa iesim.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

PLATEEA, imi place la nebunie modul tau de a calma copilul. Esti super!

poze

Mergi la inceput