Mamici de tripleti pe DC

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns G.Nico.S spune:

Buna tuturor dupao absenta de 1 an salut toate mamicile,va doresc sanatate voua su puiutilor iar celor insarcinate rabdare mult si odihna pentru ce urmeaza:)Noi pe 21 taiem motu deja. Raul si Robert suntem bine crestem invatam sa mergem .Uite asa trece timpu..parca mai ieri eram toata ziua la cal aici pe forum si acum abia am timp sa respir.Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa78 spune:

Buna fetelor
Scuze ca nu am scris de mult timp, dar chiar nu am avut timp. Am fost fffffffff ocupata si cred ca ma intelegeti. Acum avem 1 an si 6 luni si mergem la cresa. Am vrut si eu un pic de timp pt mine caci m-am cam neglijat si asta nu imi place. Marei si lui Alex le place ffff mult, nu plang, dar cu Dragos este mai dificil. Plange cand il las si cand il iau, in rest spun educatoarele ca nu. Dorm si manaca bine. Noi am optat pt o cresa privata, chiar daca este mai costisitor, insa noi am considerat ca la aceasta varsta au nevoie de atentie si ingrijire .
Multumesc fetelor care se gandesc la noi si va doresc numai bine tuturor si crestere mare.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

isa chiar ma gandeam la voi

ma bucur ca sunteti bine
ati crescut mari, 1 an si 6 luni, ohooo

pupi si sanatate

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIREI spune:

M#259; numesc Mirela #351;i sunt #355;i eu mam#259; de tripleti, am 3 feti#355;e: Sara, Maia #351;i Miruna. Am n#259;scut în 2009, 25 Ian. A#351;a c#259; acum avem 2 ani #351;i 9 luni #351;i suntem foarte bine, #351;i s#259;n#259;toase #351;i mari #351;i frumoase. Pute#355;i s#259;-mi scrie#355;i #351;i pe adresa de mail mireluta_patcas@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIREI spune:

Sunt tot Mirei, inainte am scris cu caractere romanesti si mi-a aparut mesajul plin de cifre.
Sunt Mirela, am 33 de ani si am nascut si eu 3 fetite in 25 ian 2009, pe SARA, MAIA si MIRUNA. Acum au 2 ani si 9 luni si sunt mari, frumoase #351;i sanatoase. Le-am pus in poza de profil. Sunt printesutele mele. Puteti sa-mi scrieti si pe adresa de mail. Am dat-o mai sus, va pup, mai vb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaitica78 spune:

Salut toate mamicile de gemeni si tripleti! Am un respect aparte pentru aceasta categorie :)
Eu nu sunt mamica (deocamdata) dar sper cat de curand :)
Mamicilor, mi-ar face mare palcere sa-mi spuenti daca ati facut tratamente speciale sau s-a intamplat pur si simplu sa ramaneti insarcinate cu gemeni si tripleti?

Multumesc frumos,

Am invatat ca indiferent cat de mult suferi, Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Swanheart spune:

Felicitari mamicilor de gemeni sau tripleti! Cred ca fiecare zi e o adevarata aventura. Si eu mi-as dori gemeni, sau de ce nu...tripleti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanielSa spune:

Salut,

Am si eu o intrebare .Gemenii vostrii dorm sau dormeau toata noaptea cind aveau 9 luni? Ai nostiu acum la 9 luni nu mai dorm toata noaprea. Ea se trezeste de 2-3 ori pe noapte, iar el se trezeste aproape din ora in ora. Acum i-am separat adica dorm in camere diferite sa nu se trezeasca unul pe altul. Ei sunt sanatosi au deja 2 dintisori , deci nu mai sunt in perioada de eruptie. Avem si noi nevoie de sfaturi cum sa ii facem sa doarma toata noaptea.

Multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

DANIELSA, gemenii mei au aproape 11 luni si dorm toata noaptea de la 1 luna si jumatate. In opinia mea, trezirile noaptea pot avea mai multe cauze:
1. eruptie dentara (chiar daca au deja 2 dinti, pot aparea ceilalti ptr. ca nu e o perioada standard intre aparitia dintilor)
2.nu se odihnesc suficient in timpul zilei si atunci de oboseala si agitatie nu mai pot avea un somn linistit noaptea
3.daca le-ati dat intr-o noapte lapte/ceai/apa, se vor trezi si in urmatoarele nopti pentru asta, dar nu neaparat pentru ca le-ar fi sete/foame
4. daca atunci cand s-au trezit in timpul noptii v-ati jucat cu ei sau ati stat la povesti, se vor trezi si noptile urmatoare ptr. acelasi lucru.

Insa, daca din senin, s-au trezit intr-o noapte morocanosi, fara sa doreasca nimic, parereamea e ca au facut-o din cauza dintilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanielSa spune:

Multumesc frumos pentru raspuns.
Nu stiu ce sa zic despre eruptii, dar nu le-am mai dat lapte sau ceai de mult timp noapte, cit despre jucat cu ei nu poate fi vorba.
Pur si simplu ii gasim la margine patului in picioare tipind...Ziua dorm relativ suficient in mai multe reprize.

Asta e o sa vedem cum evoluam in continuare.

Mergi la inceput