Magnifice Senioare mari,mijlocii si mici (84)

Magnifice Senioare mari,mijlocii si mici (84) | Autor: galliciana

Link direct la acest mesaj


cap.1,cap.2, cap.3,cap.4,cap.5, cap.6, cap.7,cap.8, cap.9,cap.10,cap.11,cap.12,cap.13,cap.14,cap.15,
cap.16,cap.17, cap.18,cap.19, cap.20,cap.21, cap.22,cap.23, cap.24,cap.25, cap.26,cap.27, cap.28,
cap.29,cap.30,cap.31,cap.32,cap.33, cap.34,cap.35,cap.36,cap.37,cap.38,cap.39,cap.40,cap.41,
cap.42,cap.43,cap.44,cap.45,cap.46,cap.47,cap.48,cap.49,cap.50,cap.51,cap.52,cap.53,cap.54,
cap.55,cap.56,cap.57,cap.58,cap.59,cap.60,cap.61,cap.62,cap.63,cap.64,cap.65,cap.66,cap.67,
cap.68,cap.69,cap.70,cap.71,cap.72,cap.73,cap.74,cap.75,cap.76,cap.77,cap.78,,cap.79,,cap.80,,cap.81,
,cap.82,,cap.83,


RUGACIUNI INTRU INDEPLINIREA VISULUI NOSTRU


Rugaciune catre Nascatoarea de Dumnezeu:

"Imparateasa mea preabuna si nadejdea mea, Nascatoare de Dumnezeu,primitoarea strainilor si ajutatoarea saracilor, bucuria celor mahniti, acoperitoarea necajitilor, vezi-mi nevoia, vezi-mi necazul; ajuta-ma ca pe un neputincios, hraneste-ma ca pe un strain.
Necazul meu il stii: dezleaga-l precum vrei, ca nu am alt ajutor in afara de tine, nici alta folositoare grabnica, nici alta mangaietoare buna in afara de tine.
Maica lui Dumnezeu, ca sa ma pazesti si sa ma acoperi in vecii vecilor. Amin!"

Rugaciunea sotilor care nu au copii:

"Binecuvantat esti Tu, Dumnezeul parintilor nostri, si binecuvantat este numele Tau cel sfant si slavit intru toti vecii! Sa Te binecuvanteze pe Tine cerurile si toate fapturile Tale! Tu ai facut pe Adam si Tu ai facut pe Eva, femeia lui, pentru a-i fi ajutor si sprijin, si din ei s-a nascut neamul omenesc. Tu ai zis: "Nu este bine sa fie omul singur; sa-i facem un ajutor asemenea lui". Si acum, Doamne, nu placerea o caut, luand pe femeia mea, ci o fac cu inima curata. Binevoieste de a avea mila de ea si de mine si a ne duce impreuna pana la batranete!", s-a rugat Tie Tobie, iar Tu i-ai umplut casa de binecuvantare si i-ai daruit copii ca raspuns la cererile sale.
Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care nu au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor, care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta cea nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimilor noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi intareste-ne ca sa ii crestem pe ei cu dragoste si intelepciune in dreapta credinta, spre slava Numelui Tau si a Sfintei Tale Biserici. Amin!"

Rugaciune facatoare de minuni catre Fecioara Maria:

"Preasfinta Stapina de Dumnezeu Nascatoare spre tine imi indrept gindul, inima si toate simturile si te rog cu lacrimi:
Pina cind Maicuta a milostivirii va fi aceasta durere necontenita pe pamint?
Pina cind vrajmasii nevazuti ai neamului omenesc vor da lovituri atit de puternice bietilor oameni?
Pina cind vor pingari si vor necinsti trupurile,sufletele si vietile lor?
Inselindu-i ca sa nu cunoasca adevarul, sa nu indeplineasca poruncile divine si sa nu dea slava si cinste pururi maritului Dumnezeu Cel in Treime inchinat: Tatal,Fiul si Duhul Sfint?
Ridica-te, Stapina Atotbuna, si zdrobeste pe vrajmasii nostri si ai Fiului tau iubit Isus Hristos ingrozindu-i cu nebiruita-ti sfintenie, indreptindu-ne pe cararile mintuirii, ca sa dam mereu marire lui Dumnezeu.
Roaga-te Fecioara pentru Sfinta Biserica pentru propavaduirea evangheliei pe intreg pamintul, pentru poporul acesta, conducatorii lui, rudele mele, pentru vaduve, pentru orfani, bogati, saraci, necajiti, bolnavi, pentru cei prigoniti, pentru credinta, pentru salvarea celor care au ratacit la secte, pentru cei raposati.
Ajuta-ne sa ne pocaim toti oamenii de pacatele noastre, sa iubim Biserica,sa ne spovedim adesea,sa renuntam la pacate,vicii si necredinta. Ajuta-ne sa nu fim insensibili la chemarea divina a blindului tau Fiu care a venit sa sufere chinuri barbare pentru bietele ite ranite atit de mult de vrajmas.
Roaga-te, Maicuta Sfinta, si pentru aceste nevoi ale mele (rostesti necazurile care le ai, dorintele pe care sa ti le implineasca Maica Domnului).
Slava Tatalui si Fiului si Sfintului Duh in vecii vecilor. Amin!"

DOAMNE AJUTA!




Doamnelor, va invit in gradina cu pitici, am intins deja covorul rosu si va astept! Va invit sa scrieti ce va pofteste inima, va invit la discutiile zilnice, va invit sa impartasim temeri, nelamuriri si tot ce vrea sufletelul vostru! Aici au intrare cei sau cele cu inima mare si suflet bun!

Scopul nostru este acelasi: ne dorim cat mai repede sa fim
cu -e si -i


As dori sa va fac cunoscute portretele robot ale inimoaselor gradinii cu pitici si doritoare de bebici:


Codra74-36 de ani batuti pe muchie(14 ianuarie),capricoarna(deci incapatanata foarte)in asteptarea bebeului mult visat, de 2 ani(offf Doamne...cati vor mai trece?),prietena buna cu butoiul,cu HSG la activ(trompele in regula),insuficienta ovariana,la inceput de tratament cu clostilbegyt...cu sperantze...palide,dar totusi exista
samira33- 34 ani, bruneta, ochi albastri, Capricoarna, 3 sarcini extrauterine la activ, un FIV la Medlife, un FET tot la Medlife,in desfasurare FIV2 la Budapesta-dr. Kovacs, casatorita cu un Leu de 35 de ani,de 2 ani se agita sa faca un Bebeloi...si anul asta vor reusi...pentru ca 2010 e anul vietii lor...au zis!! zi de nastere17 ianuarie ziua sotului- 5 aug
mirela2 - 33 ani, bruneta, ochi negri, Varsator, un FIV Ungaria cu dr Zadori, un FET transformat in FIV tot in Ungaria cu dr Zadori,FIV3 in aprilie.....si crede ca va fi loco cu dr Albu de la Medlife, casatorita cu un Leu de 35 de ani,care in fiecare zi o intreaba unde e copilul lui.....dar barza care il aduce e batrana, dar gaseste ea drumul pana la noi!! zi de nastere 27 ianuarie ziua sotului- 17 aug
menics- blonda, ochi verzi, Varsator, surprinzatoare prin decizii, chiar pt propria persoana, isi doreste atat de mult sa devina mamica, zi de nastere1 februarie
luminita42- 42 ani, Berbec, satena, 1,65 si 56 kg, rezerva ovariana pe duca (AMH si inhibina sub limita), cu o fetita de 20 de ani (:-)) din prima casatorie, recasatorita acu' 3 ani cu sot Balanta, fara copii :-(( cu normospermie!:-)), zi de nastere 30 martie; zi de nastere bb1-14 martie,
ada29- viitoare mamica, 32 ani, 56 kg, optimista si incapatanata, data nasterii] 12 aprilie,ziua sotului 4 martie
brunadria- o Berbeaca incapatanata cu un Berbec la fel de incapatanat!! oufff!!!pasiuni- masinile!! ea-cele noi de lux, el retro(de epoca), mereu pe drumuri-spun ei, (calatorind mult, cateodata separat), cu alti pitici si alte pasarici ascunse toate bine de tot! zile de nastere -ea
18 aprilie, el- 23 martie
Cinezee- Mihaela, Tauroaica, 38 de ani, s-a casatorit in data de 5 sept 2009, spune ca e cam slabanoaga la 52 kg, ochii caprui, devenita intre timp roscata, foarte independenta, incapatanata, iubeste caii la nebunie si se implica in acte de voluntariat ...zi de nastere 3 mai
mami_vreau- Laura, o Tauroaica de anii '78 (anul nasterii, nu varsta, cel putin nu deocamdata) care nu se dezice de la trasaturile generale ale zodiei... ambitioasa, hotarata, perseverenta si... incapatanata, of course! Se lupta pentru bebe al ei, dar din pacate drumul e plin de piedici... 2 trompe infundate, aderente la greu, ovarele pozitionate in spatele uterului, raspuns slab la stimulare etc... Acu' invata sa faca slalom printre aceste piedici ... A facut un FIV la Giulesti cu Marinescu si acum se pregateste de FIV 2 la Budapesta, cu dr. Kovacs, in martie, care va fi cu succes - data nasterii - 7 mai
Ellyshor- floricica de Mai, cu intocmai caracteristicile zodiacale....o Tauroaica mica si afurisita, dar draguta si plina de dragoste atunci cand e tratata cum vrea ea....are acum 26 de anisori. Pe Babyboom il asteapta de....hmmm...s-a facut deja 1 an si jumatate. E convinsa ca trebuie sa fie un bb tare special daca lucreaza Doamne Doamne atat la el! zi de nastere 9 mai
micomic- o Tauroaica incapatanata, blonda si mititica (1,57 m) si asteapta cu ardoare un bebe in viata ei, a incercat primul IA in luna iunie si insista, pana isi va vedea visul realizat, data nasterii 14 mai 1979
Lumy_clt- zapacita noastra iubita, satena cu ochi verzi, inaltime 1,60 m si kg in urcare, zi de nastere 4 iunie
MayanMistica- o femeie adevarata, doritoare de bb2, o gospodina in adevaratul sens al cuvantului, care ne serveste toata ziua ...torturi; nascuta, de fapt, pe 29 iunie dar trecuta in acte pe 1 iulie...dezbaterile continua
Soricica- se declara dependenta de noi, de acest topic, 1,65 m, ochi caprui, 63 kg, parul gri, 4 labute si codita la purtator, f. incantata de idee si de titlu, zi de nastere 11 iulie, ziua soricelului- 13 aug
guzelnico- 1,64 cm, ochi caprui, par saten, cu ghiocei in par- dar asta e semn de intelepciune, stim noi , zi de nastere 27 august ziua sotului-16 ian.
Mona40- satena, verzuie la ochi, tunsa scurt, fericita posesoare a unui fetite de vreo ...14 anisori, frumoasa foc, ce mai! zi de nastere! 10 septembrie ziua sotului-1 iulie
Libru- sot iubitor al Librei, tatic in devenire, bodyguard-ul nostru nr.1; zi de nastere - 10 sept.
Simonia - 40 ani, deocamdata 50,3 kg, cu laparo si histero la activ, mare doritoare de bb-lus numai al ei, fara a-si pierde speranta
uratica- 1,65 cm, bruneta cu ochi verzi, cu kg in scadere din cauza piticilor care zbarnaie prea des, maaaare amatoare de capsuni si inghetata
babyblue- in general o Balanta razgaiata, 1,62 m, 49 kg, ochi negri, 28 de ani, posesoare a 2 pisici, 1 caine si cam 38 de pesti intr-un acvariu ... vrea un bebita si are ambitii mari pt un singur ovar si o singura trompa. Speram sa o ajute Dzeu! zi de nastere 4 octombrie
Libra- Bucovineanca, satena cu ochi albastri zi de nastere 5 octombrie
amy2007- bruneta, ochi caprui, 1,67 m inaltime, nu mai specificam kg (a avut si mai putin dar...e indopata cu tratamente hormonale pt bebe), proaspat casatorita, cu speranta ca odata si odata se va prinde si la dumneaei bebele, unul frumos-frumos si mancacios; zi nastere 13 octombrie
sorinake- moldoveanca, 30 de ani, parul negru, ochii verzi, 1.67 m si 56 de kg, doua HSG la activ, o laparo si doua FIV-uri, matusa de prichindel blond si ochios si spera curand mamica! zi de nastere 19 octombrie 1978
Lyly_mar- 1,65 cm, 55 kg, ochi albastri, par saten deschis, se declara cam...dusa, dar noi nu o credem, bineinteles ; zi de nastere21 octombrie
ancamac - blonda cu ochi verzi, in prezent matusa, in viitorul apropiat mamica; zi de nastere 29 octombrie
blueflower- 32 de ani, blonda vopsita, cu ochi albastri, Sagetatoare dusa cu sorcova si incapatanata, are un pui -bb DANIEL; zi de nastere 23 noiembrie
galliciana- Sagetatoare cu ascendent in Leu, histero la activ, dar fara rezultat deocamdata. IA1-3 aug 09, IA2-28 oct 09 ;zi de nastere 26 noiembrie
beatrix69- o alta graviduta a noastra, zodia Sagetator, inaltime 1,63 m, greutate 75,9 kg (asta arata cantarul acum 5 min), e "curioasa" cate kg va mai lua ca urmare a diverselor tratamente; ziua de nastere 11 decembrie
adria42 - o Capricoarna roscata (de la mama natura!), cu ochii caprui, 1.67 m si (din pacate!)70kg, ultimele 7 kg castigate in ultimul an, incapatanata si ambitioasa, vrea sa faca totul perfect; data nasterii 28 decembrie 1967
danny1 - blonda actualmente, cu ochi albastri, isi schimba culoarea parului regulat datorita piticilor, cam 60 kg, inaltime 1,60 m, zapacita si uituca, posesoare de bb 1- o fetita ce implineste-6 ani in 18 nov.09, in asteptarea lui bebe 2-3, cu 3 sarcini pierdute; data nasterii 22 decembrie 1974
bebenov - Se gandeste ca poate trece barza si ii da si ei o aripa peste cap ... Mihaela, 37 ani, o persoana cu destula greutate (se refera la kg), cu o prima si unica sarcina extrauterina operata pe 25 martie 2009, care isi isterizeaza sotul in perioada fertila si apoi, dupa presupusa conceptie, ca nu cumva sa fie din nou extrauterina. NU e isterica si NICI o mare plangacioasa; zi de nastere 30 decembrie
violab- 37 ani, Capricoarna si ea si sotul din dotare; fara trompe de ceva ani in urma unei extrauetrine si un chist pe cealalta trompa; casatorita din mai 2009; un FIV nereusit in ianuarie a.c. Se pregateste pentru FIV2 in Aprilie. Va fi norocos!!!zi nastere ea- 30 decembrie, sotul-17 ian
dandana69- o fire linistita, nascuta in 1969, ii plac mult confuziile, cica a innebunit la batranete, a luat viata de la capat si vrea copil, Capricoarna incapatanata, faptul ca are doar un ovar si o trompa viabile nu o descurajeaza

Pentru completarea listei, asteptam datele de nastere si descrierea voastra.





INFO RETETE CULINARE:
http://www.culinar.ro/retete/imagini/0
http:/.../
http://adihadean.ro/
http://reteteculinarepentruincepatori-vio.blogspot.com/2009/12/carti-de-bucate-in-format-electronic.html


INFO REPRODUCERE ASISTATA:
http://www.advancedfertility.com/ivfstim.htm
http://www.fertilitylifelines.com/resources/gonal-fmulti-dose.jsp
http://ivfherbalsupport.com/index.php?cName=embryo-implantation-support


CALENDARUL MAMICILOR:
BlueFlower- mamica fericita de Daniel din 01.02.2010


CALENDARUL GRAVIDUTELOR:
Lumy_Clt- graviduta natural cu
Libra- graviduta prin FIV cu Bobita
Beatrix69- graviduta prin FIV cu
danny1- graviduta natural
Sorinake- graviduta natural cu
cu dovada la purtator:http://img371.imageshack.us/img371/4585/puimic.jpg


CALENDARUL VIITOARELOR GRAVIDUTE PRIN FIV/IA:
samira33- FIV norocos
mami_vreau- FIV2- cel norocos
amy2007- FIV1- cel norocos
violab- FIV norocos
mirela2- FIV3 norocos
adria42- FIV norocos
guzelnico- FIV3-cel norocos
brunadria- FIV3-cel norocos


ANIVERSARILE SI EVENIMENTELE LUNII MARTIE

23 martie -zi de nastere Brunelu
25 martie -Mayan-un examen f important
30 martie -zi de nastere Luminita42

Va doresc tuturor un nou capitol plin de impliniri!
Pasii mici duc la victorii mari!!! Toate cele bune!!!





astept inca o minune in viata mea!!!
Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, să măsurăm pe altii cu măsura cu care ne măsurăm pe noi, să pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouă si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:



Ada29- Z17 CM
Adria42- Z14 CM
Alina06st- Z? CM
Amy2007- laparo pe 12.11.09; FIV- cel norocosin derulare
Ancamac- Z? CM
AniG- Z7 CM
Babyblue- Z11 CM, HSG pe 12.11.09
Beatrix69-+24
Bebenov- Z35 CM
Brunadria- Z30 CM; se pregateste de FIV-cel norocos
Cinezee- Z? CM
Codra74- Z32 CM
Danny1- +10
Ellyshor- Z17 CM, instilatii pe 01.09.09, drilling ovarian in aprilie
Galliciana- Z21 CM
Guzelnico- Z12 CM, laparo pe 7.11.09, FIV3-cel norocos nefinalizat
Libra-+17
Libru- S17 A
Lumy_Clt-+25
Luminita42- Z23 CM
Lyly_mar- Z10 CM
Mami_vreau- FIV2-cel norocosin derulare
MayanMistica- Z27 CM
Menics- Z? CM
Micomic- Z38 CM
Mona40- Z4 CM
SabinaR- Z46 CM
Samira33- FIV2-cel norocosin derulare
Simonia- Z? CM
Sorinake- +5; HSG pe 29.09.09; beta maaare=320
Soricica- Z33 CM
Violab- se pregateste de FIV2- cel norocos in aprilie


*Spor la treaba fetelor care "se misca" natural!
*Mult succes celor care se pregatesc pentru diverse consultatii/interventii/IA/FIV!
*DD ajuta tuturor sa-si indeplineasca visul numit BB!


www.advancedfertility.com/ivfstim.htm" target="_blank">IVF (postat de Mona)

IVF Herbal Support (postat de Mona)

www.fertilitylifelines.com/resources/gonal-fmulti-dose.jsp" target="_blank">GONAL, CETROTIDE, LUVERIS (postat de Mona)

www.vitamix.ro/Suplimente-alimentare/Conditii-specifice/Vitex-Fruit.html" target="_blank">VITEX FRUIT (incercat de Ada si Ellyshor)

BILE (recom. de Sorinake, postat de AniG)




astept inca o minune in viata mea!!!
Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, să măsurăm pe altii cu măsura cu care ne măsurăm pe noi, să pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouă si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

URAAAAAAAAAAAAAA
Multumim celor impicati....

Gali,
Fetelor...poftim in casuta noua...
Parca e mai cald si mai bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

galiiiiii!
multumim de capitol!
sa nu ne lasam fetelor!
asteptam descrierea istoricului de aspiranta sa o trecem la petitie:
cam asa:
Luminita42, aspiranta activa pe forum din septembrie 2009,17 incercari de a obtine sarcina, dintre care 5 stimulari, 1 inseminare, doua sarcini pierdute.
.....
"Mona40, membra activa pe forum din .., n incercari naturale, n inseminari si n FIV-uri.."

haideti gagici!



PS Uka imi mai veni o idee. ti-o zic cand s-o aseza!

Ps2 Mona, da-ne neste cifre mancati-as sufletelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Scuze....
Mi s-a parut ca suntem la aspirante...
Uffff
oricum, Gali, fata inimosa multumim de casuta noua..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mona40

URAAAAAAAAAAAAAA
Multumim celor impicati....

Gali,
Fetelor...poftim in casuta noua...
Parca e mai cald si mai bine...

Mona

zuza


esti tot la preteni soro

Am avut un paunel frumusel si dragalas
Dumnezeu mi l-a luat sa ii fie ingeras!!
pozulici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

galli, multumim pentru casuta.
sper din suflet sa nu stam prea mult pe aici.


fetele , mai pun odata petitia pentru cele care nu au vazut-o si va rog frumos sa veniti cu descrierea si cu semanaturile.

Model Petitia Senioare mari, mijlocii si mici


Catre DESPRE COPII.COM

In atentia Doamnei/Domnului Administrator,


Stimata(e)Doamna/Domnule Administrator
Senioarele mari,mijlocii si mici,reprezentate prin ....... va rugam sa ne ajutati ca subiectul nostru sa fie reintrodus la capitolul „Asteptand un ingeras in viata noastra”.
Facem precizarea ca in mai putin de 1 an de zile, subiectul nostru a ajuns la 83 de capitole, capitole in care ne-am bucurat impreuna, am ras si am plans, am devenit gravidute, mamici si matusi si a primit nenumarate voturi nu doar de la personele active de la acest subiect, ci si de la persoane care scriu la alte subiecte.
De asemenea, va informam ca noi, toate aspirantele senioare dorim din suflet sa redevenim aspirante, pentru ca asta suntem.
Suntem aspirante de 1 luna, 1 an, 5 ani etc.
Regasirea si speranta noastra, gradina noastra, locul nostru este la "Asteptand un ingeras in viata noastra", .
Este locul potrivit pentru noi, unde ne putem impartasi disperarea, frustrarea, dezamagirea si bucuria pe care o simtim in drumul lung de a deveni mame.
In speranta ca ne veti acorda tot sprijinul in rezolvarea acestei situatii, va multumim.

...urmeaza semnaturile si istoricul de aspiranta al fiecarei fete.

pupici




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

scuze ca dau buzna asha peste voi
dar vroiam sa va zic ca semnam si noi petitia
noi cele de la FETELE NOU VENITE ( binenteles daca acceptati)


Am avut un paunel frumusel si dragalas
Dumnezeu mi l-a luat sa ii fie ingeras!!
pozulici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lia73

suze ca dau buzna asha peste voi
dar vroaim sa va zic ca semnam si noi petitia
noi cele de la FETELE NOU VENITE ( binenteles daca acceptati)


Am avut un paunel frumusel si dragalas
Dumnezeu mi l-a luat sa ii fie ingeras!!
pozulici





Liaaa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Suntem ca si surori pe forum
Ne sprijinim mereu la greu,
Suntem toate pentru una
Si la fel vom fi mereu.


Am avut un paunel frumusel si dragalas
Dumnezeu mi l-a luat sa ii fie ingeras!!
pozulici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Catre DESPRE COPII.COM

In atentia Doamnei/Domnului Administrator,


Stimata(e)Doamna/Domnule Administrator
Senioarele mari,mijlocii si mici,reprezentate prin ....... va rugam sa ne ajutati ca subiectul nostru sa fie reintrodus la capitolul „Asteptand un ingeras in viata noastra”.
Facem precizarea ca in mai putin de 1 an de zile, subiectul nostru a ajuns la 83 de capitole, capitole in care ne-am bucurat impreuna, am ras si am plans, am devenit gravidute, mamici si matusi si a primit nenumarate voturi nu doar de la personele active de la acest subiect, ci si de la persoane care scriu la alte subiecte.
De asemenea, va informam ca noi, toate aspirantele senioare dorim din suflet sa redevenim aspirante, pentru ca asta suntem.
Suntem aspirante de 1 luna, 1 an, 5 ani etc.
Regasirea si speranta noastra, gradina noastra, locul nostru este la "Asteptand un ingeras in viata noastra", .
Este locul potrivit pentru noi, unde ne putem impartasi disperarea, frustrarea, dezamagirea si bucuria pe care o simtim in drumul lung de a deveni mame.
In speranta ca ne veti acorda tot sprijinul in rezolvarea acestei situatii, va multumim.

Mona40....Mamicuta senioara....fiica a lui Stefan Cel Mare
Activez de vreo 2 ani pe forum la capitolul Aspirante...
Aspiranta de 3 ani la mic...6 IA nereusite 1 FIV nereusit si unul aproape reusit...in asteptarea celui De-al 3-lea FIV norocos...
Multe frustrari si multe dezamagiri...in tot acest timp dar vesela si optimista ca ma gasit prietene adevarate la Aspirante



Mergi la inceput