*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (389)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Cuscra, imi place mult de tot cum arata unde ati fost voi. Cam cat ar costa cu avion cu tot pt 2 adulti si un copil?

Eu am fost in Turcia de doua ori. Ai mei de 2 ori. Cunosc persoane care merg numai in Turcia. Mie imi place foarte mult stilul lor de a face turism.Hotelurile in care am stat noi in cele doua concedii nu prea sunt de copii asa mici. N-au leagane, jucarii de copii asa mici... Stiu ca sunt f multe care au...dar anul asta sunt prea scumpe pt bugetul nostru.

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mie-mi place ca vorbiti de concedii, tocmai ce imi spuse o prietena ca are o oferta speciala pentru Grecia, unde au mers acum 3 ani ei... Si in Spania m-am interesat cat costa, pe noi ne-ar ajunge 2000 de euro DP, 7 nopti, 4 stele cred. In iulie-august. Ramane sa stabilim bugetul si locatia. Cu cat mai repede, cu atat mai.. repede!


-----------------------------------------------------------
Sa aveti (mai repede, daca se poate!!) o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Eu am fost in Grecia, In bulgaria, Turcia... cel mai mult imi plac (sau mai bine zis mie mi se potrivesc) all inclusive-ul si resorturile de la turci. Spre exemplu, acum 2 ani am fost la Mirada del Mar, in Antalya, intr-un resort supermare, cu 4 piscine, gradini imense cu flori si gazon, minigradina zoo... o imensitate verde si insorita! Mancare la greu toate felurile...nu exista sa nu-ti placa ceva... dar nu aveau mare lucru pt copii sub 3-4 ani. Au toate miniclub, dar e pt copii mai mari, au programe, spectacole pt copii si adulti in fiecare seara...

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

La muti ani Mara si Petru

Patrick, sa fii sanatos, ca de frumos esti deja cel mai frumoas

Patrick de Clodute, sa cresti mare , sanatos si nororcos
Blanka cu mare drag

Sanatate Matei de Viena si ursuletului

Raluca bine ca l-ati gasit pe Utu sa poata dormi baiatul si voi.

Imparatia de Dudu - marfa, nici nu avea cum sa fie altfel.

bine ca totul s-a terminat cu bine Gecko

Simo27 ce mandru ii Sam de achizitii

Luny sa treaca noaptea/ziua ca un stranut, iar soacra sa fie ok.

Naty, noi anul trecut am fost in Turcia la un hotel cochet, super curat,ce mi-a placut cel mai mult a fost ca majoritatea erau nemti si alte natii abia dupa vreo 4 zile a mai aparut un cuplu de romani,ne-a spus personalul; de ce, ne-am dat seama repede in aeroport, la ai nostrii le place somptuozitatea si algomeratia,si sa coste mult ca atunci ii bun, parerea mea! Preturile sunt ok, si serviciile foarte bune!

http://www.royalvikingen.com/rv/en/

Mimo nici eu nu calc asternuturile, decat foarte rar, si nu ma deranjeaza

Referitor la a dormi singur sau nu, parerea mea o mai au si alte mame, fiecare doarme cum se simte bine, atata timp cat copilul nu sufera si toata lumea e multumita si fericita in situatia respectiva!

Am vazut pe Rebe pufosica si Razvanel delicat

luny minunat totul, si torturile, iar Mufy fericit tare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Noi am fost aici: http://www.miradahotels.com/eng/foto-galerisi.htm

Aaa, nu este un hotel perfect, dar, cum zice si Dudu, noi nu suntem cu fite. L-am ales pentru faptul ca este intr-un golf, cu ff multa vegetatie in jur, in fata e marea, in spate muntele...

Hmmmm... Edit: acum, in poze am vazut ca exista si leagane si tot tacamul. Probabil ca David fiind de 6 luni nu m-au interesat atunci

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Salutare.
Bine ca s-a lamurit ca mesajul de la Olga spunea clar si raspicat ca fiecare procedeaza cum le e mai bine in familie..MARE ADEVAR.. am vazut-o pe exotica Amira,ii urez un LA MULTI ANI calduros Patrickului..l-am vazut pe marele gineremeu calare pe "bici" si pe scaunel la masuta,i-am vazut patul "de om mare" Dudelului,m-am ofticat pe Mimo ca ii arde sa critice personalitatea mea ci nu problema ce era in sb...asta sunt eu,mami,da?ca altfel nu as fi eu.
Oricum,e ultima data cand imi expun trairile,viata aici pentru ca in loc sa ma racoresc,primesc altceva si nu de asta aveam nevoie.

Ia spuneti acum la mama care firma de tv e mai faimoasa?adik ma refer la calitatea tv-ului,durata de viata etc...randunoiului i-a picat pe un lcd sony la oferta,altcineva mi-a spus ca nu ar alege sony pentru nik in lume...e pe duca panasonicul nostru si daca tot e sa facem un efort in rate,sa-l facem ca lumea

mami de TEA (1.04.08)

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Naty, faza cu concediul era doar o gluma (dc la mine te refereai). Ar fi culmea sa ma supar pe concediile altora! Personal, sper sa-l petrecem la ocean, poate chiar sa ma vad la o sueta cu Nico, la Disney, ca doar am zis.

Clau, ce dor imi era de Rebe! Si ce frumoasa e!!!! Mi se pare ca incepe sa semene mai bine cu Razvi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

Imi place Grecia lui Mimo

Imi place si Grecia lui Naty mult

Imi place si Grecia lui luny

Bine ca nu e grav puiutul, Nico

Ioana imi place mult si hotelul vostru, mai ales ca nu are fitze

Asta ne-a placut si noua acolo, si m-am felicitat ca am ales o locatie de concediu adevarat, curatenia maxima, restul ok,turistii relaxati, gata ca prea-laud

Ce ziceti de un concediu intre familii de randunici? Ar fii frumos, nu?Asa am avea ocazia si outsider-ii de Bucuresti sa ne vedem cu puiuti/mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Cuscra,hai nu te supara ca nimeni nu a vrut sa te supere sau cu atat mai putin,sa te critice.Imi pare rau ca nu am avut o solutie la problemele tale!

mami de David, Sam si Siluan

"Exista un singur copil cel mai frumos din lume,si fiecare mama il are"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Alice, musai la Disney sa ne vedem!! Stefan deja ne intreaba ce si cum... nu putem sa-l dezamagim! Si vom merge si la Legoland, cati copii mari avem?? :)

-----------------------------------------------------------
Sa aveti (mai repede, daca se poate!!) o primavara minunata!

Mergi la inceput