**Buburuze de 2009 in actiune (17)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici teroricicu a mea in frunte desigur

va invit sa bem impreuna o cana mare de,ema,perfuzabila e gata,cubaneze pentru tutungistele inraite,si oleaca de vogue pentru cuscra si restul fetelor care doar le pufaie

LA Multe Lunite inainte


Stefania Alexandra buburuza de Yioanna_s sa cresti mare si frumoasa si mamicooooooooooooooooooooooo ia baga tu aicea ceva despre voi macar azi ,si iti dam la schimb o cafeluta


anna te-ai descurcat foarte bine cu schimbatul capitoluluistiuuuuuuuuuu,numai ca la varsta asta parca le umbla hormonii brambura ca eu am observat ca tero a mea intelege ce vorbesc cu ea numai ca tot ca brandul ei vrea sa fie...hahaha ce tare asa vladutsper totusi ca te-ai odihnit ca aseara pana sa o pun si eu de o "mamaliga" am mancat,am facut baie,mi-am facut manechiura si el tot mai avea de lucru la pcasa ca ioc zgaltaiala..
ema ia uite ce bine a papat bestiutasa mai zici tu ca ai un mofturici la papica ca pe bune daca te mai credsorry ca dezamagesc dar poate in seara asta o pun de-o huta-huta sa multumim populatia de pe aicea
lavinia offf mititelul iar antibioticbina ca dr. a gasit cauza .. sa treaca repede raceala

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata
cris meriti o diploma.....pe baricade in fiecare dim esti, sarumana de perfuzabila si am si eu o rugaminte....NU MA MAI DEZAMAGIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII ca n-am dormit asnoapteeeee din cauza ta....mama lui de pc si zici ca azi intra dana e???? ia sa o vad eu cu ce cearsaf de scuze vineeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:


lavi sanatate multa puiutului, cat despre "Spitalul de Urgente"....te asteptai la ceva bun????? nici o sansa, fereasca Dumnezeu sa ajungi pe mana lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

La multi ani, Stefania!

Cris, am dormit f prost, nu-ti spun ca fi-miu s-a trezit maraind la un momendat, a bombanit cava si s-a apucat sa aplaude cu ochii inchisi Diseara sper sa nu mai aiba atata treaba la laptop sotul tau sa apuc sa mai odihnesc si eu.
Ema, pai a papat bine Darius De dormit cum a dormit?
Lavi, offf, multa sanatate sper sa scapati repede de virusel

Sunt chiauna de somn, beau cafeaua de la Cris, ca pe cea de la Ema abia dupa pranz mi-o da zgarcita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Fetele, hai ca vin eu azi cu tema de discutie, ca sa nu mai leneviti atata Sa vorbim despre cum ne imbracam buburuzele acum ca s-a mai incalzit un pic, adica in perioada asta de trenzitie intre iarna si primavara? Cand ne dam seama ca putem renunta la caciula?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

ano cu toate ca risc sa primesc reclamatii, am sa va zic cum il imbrac eu pe Darius, aplicand in mare parte metoda de aici, in limita rezonabilului, ca mai sunt si absurditati....il imbrac exact ca pe mine....daca eu ies in cojoc, il imbrac gros, daca ies in tricou, in tricou si pe el, daca e de pluover la fel si el iar ce depaseste 13-15 grade scot si caciulita din schema. si uite asa nu mi-a racit nici macar o data, in schimb, in Romania unde mama...sa fie caldddd baiatuluiiii, 24 grade in casa, sa punem caciulita baiatului in casa,infofolit de nici cu putea misca bietul....in 2 luni, de 2 ori a racit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Ema sunt de aceiasi parere cu tine. Fi-miu ieri de dimineata era imbracat in parc astfel, body, ploveras si o gecuta subtire, si caciulita. Caciula nu i-o leg niciodata fie cat de frig afara (am eu nebunia mea pt ca pielea lui se irita f usor), asa ca mereu i se suceste si are cate o ureche goala. Nu spun cata lume prin parc imi atrage atentia ca imbolnavesc copilul Ma uitam la ceilalti copilasi imbracati in fasuri cu fulare la gura... cred ca-s eu aia cu probleme De aia va intreb si pe voi ca vad ca marea majoritate sunt mai infofoliti ca al meu. Caciula i-o iau de tot din cap pe la 16 grade, de obicei cand se stabilizeaza vremea....In casa fara caciula, clar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

neata si de la noi
cris -noi am dormit f bn azi-noapte,bn cu exceptia ca mi sa trezit tetita plangand,a visat bn;
nu stiu ce sa zic...ca-mi pun fetele pe cap,vad,ca lor le primeste zgaltaiala
ai dreptate cu sotul,asa fac si eu,pei de aia are nevasta si copil
cuscra -f bn faci ca nu imbrobodesti baiatul,asa faceam eu cand s-a nascut maimutica mea si ma injurat moasa,mi-a zis ca sunt cu caputul duuusa,bn eu stiam asta de muult
anna -eu o s-o imbrac cu o hainuta mai mult ca mine si o sa-i pun si o caciulita.
lavinia -offf ce doctori incompetenti!!!bn ca i-a gasit macar cauza pana la urma,stai tu acolo si fa baiatul bn si apoi intra la forumizat ca avem noi timp

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna dimi,

Stefania

Lavinia, multa sanatate la Rares!

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Ma inscriu si eu in randul celor care-si pun lumea-n cap prin parcuri.
La noi in casa sunt cam 20-21 de grade, acum cateodata un pic mai mult ca astia de la termica nu au de gand sa miscoreze temperatura/ presiunea... in fine.
In casa nu-i pun caciulita decat dupa baie, cand deschid geamul.
Toata toamna, Cezara era singurul (sau printre putinii) copii din parc care nu avea caciula ce mi-au auzit urechile .....
Acum la Suceava e inca frig, nu stiu exact cate grade sunt, dar ieri a nins. La caciula voi renunta dupa inspiratie, adica vom pleca cu ea pe cap si daca e cald o scoatem. Si la hainute merg pe principiul mai multor straturi sa pot renunta la ceva daca e cazul.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput