Strumfi de iul-aug 2007 (177)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Off topic: Stiti ce poate reduce cantitatea de urina la bebei pana la aprox 10% din normal in conditiile in care nu sunt motive de dezhidratare?

Imi zic fetele de la cresa ca Saya are scutecelele cam uscate, nu total (exceptie un scaun moale la prnaz). O chinuie si dintisorii asa ca nu-i in forma maxima dar e ok.

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Timi, poate nu a baut suficiente lichide.
Daca nu are febra, diaree, nu vomita, atunci nu cred ca sunt probleme, poate ochiul tau de mama isi da seama mai bine.
O problema cu rinichii nu cred ca poate fi, dar daca vrei sa excluzi asta, da-i sa bea mult si las-o fara pampers.
Va pup, sper ca este totul bine.

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Carla a baut apa, ii dau fetele plus ca la pranz am fost s-o alaptez. De la 1: 35 la 3PM cat e la noi acum zic fetele ca n-a facut. Sper sa ca nu-i nimic serios....
Cred ca sunt si intr-o faza cand exagerez, deja ma doare in piept si capul imi plesneste de atatea griji.

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Timi, multa sanatate; daca nu are febra si e ok in rest sunt sigura ca nu are nimic. Eu stiu ca asa imi zicea dr, ca tot ce ar tine de urinar ar avea si semne colaterale, cel mai frecvent febra...

Mai, io nu inteleg cum e cu prietenii. Vreau sa adaug si eu niste prieteni si sa confirm pe altii, dar m-am zgait ca gaina-n lemne pret de cateva minute si n-am gasit nimic...stie cineva cum se face?

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Te duci la o postare a unui user si acolo in bara langa simbolurile de editare a mesajelor sau uote exista doi omulteti cu un plus langa ei. Apesi pe semnul ala si asa faci cererea de prietenie.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Timi caldura mai este un motiv, stiu ca vara produc mai putina urina eliminandu-se luchidele prin transpiratie. Poate e camera mai calda unde stau la gradi, nu stiu ce sa zic.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Mersi, lunito. Aia m-am prins io, problema e ca am pe cineva tare drag in lista mea de prieteni, care, cica "asteapta confirmare"...habr n-aveam, acum am vazut si nu stiu cum sa-i dau accept.

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Vio, cineva mai drag decat mine?
Timi, din cate inteleg a fost numai o ora si jumatate, nu mi se pare mult. Eu o schimb mai rar pe Lary .

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Aoleo, mychy, vroiam sa spun ca si eu ma curentez cumplit tot primavara. Diferenta dintre noi e ca pe mine de o saptamana m-a palit brusc fenomenul si fac exact ca tine, cum incerc eu intai cu varful unghiei usa, masina, bara de la scara etc. Sa vezi ce-l curentez pe laur! Aoleo, inainte se speria, acum radeeee
Io tot nu pricep care e chestia, credeam ca e de la masina mea. Deci nu e??
Of, am recitit ce-am scris. In ce hal! Ce exprimare bolovanoasa! Da' mi-e lene sa corectez. Intelegeti voi...

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Violeta&Luna merci.
Eu nu sunt in stare sa-i gasesc un motiv pt care sa urineze atat de putin. Mai astept un pic si daca nu-i nicio inbunatatire ma duc cu ea la dr, sa o stresez si pe ea ca pe voi v-am zapacit deja.

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput