Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grety_niku spune:

Buna dimineata! pe burtici si pentru Maya!

Bafta astazi la eco sa veniti cu vesti bune si cu culori de carucioare!

17+ cu bebic rusinos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Hai ca am reusit sa citesc ce-ati vorbit aseara...

Mysya esti super tare cu doctorta ta. M-am amuzat copios inchipuidu-mi o discutie de-a voastra.

Katalina, iti tin pumnii sa scapi de pirati, spidermani si alte alea.

Enik, si eu am probleme cu cosurile. Am trecut pe cosmetice organice, poate ma ajuta un pic.

Dragaica, arata delicios. Cred ca o sa achizitionez si eu un wok. Am mai incercat mancare chinezeasca si mi-a placut mult. Chiar ca e simplu de facut reteta ta.

Fetelor, deo cristal puteti gasi sa cumparati online. Eu de pe net l-am luat. L-am folosit primele trei luni, ca nu suportam mirousile de nici un fel. Acum folosesc unul roll-on cu aloe vera, fara parabeni, aluminiu si alte dracii.

Puiut, promite-ne sa ai grija de tine. Multa sanatate sotului.

Maya si mie imi plac foarte mult friganelele. Eu mai faceam inainte cu paine proaspata inmuiata putin in vin ptrajita cu ou si lipite doua cate doua cu gem. Reteta am gasit-o intr-o carte de bucate de pe vremea lu' nea Nicu.

Racusor, Florentina multa vitamina C din fructe si legume, ceai si miere. Kiwi este foarte bogat in vitamina C. cu cat actionati mai repede cu atat mai bine.


Cris 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Buna dimineata si de la mine!

Sunt in concediu medical si staaau...nu-mi vine sa cred ca am ocazia sa ma odihnesc un pic. Ieri am fost cu fata la dr, sa vedem ce-i cu tusea ei, azi insa am dus-o la gradi, pentru ca a dormit bine si tuseste foarte putin. M-am umflat ca un pepene cand mi-au admirat-o doctora si asistentele, ca e frumoasa, ca s-a dezvoltat bine. Ce-i drept, face 3 ani pe 18 si are putin peste 1 m (uite ca ma laud, sper ca ma intelegeti).
Asa ca zilele astea ma ocup de casa si fac tortulete pentru fata (trebuie unul la gradi si unul sambata, cand o sa avem cativa copii acasa.)

Fetele cu eco zilele astea, va asteptam cu vesti bune!
Corrina, am semnat petitia.
Laurika, e de bine, lasa sa faca box, o sa ai un activ si jumatate. La mine programul de aerobic este dimineata si seara.
Racusor, sanatate!

Am inceput si eu sa Elevit de o saptamana si ceva si, spre surprinderea mea, mi s-a reglat tranzitul care era incetinit de cand cu sarcina. Si eu care ma temeam exact de efectul invers!

Va pup, o zi minunata!


arissa - mamica Mayei - 18.03.2007
Vine doi! 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Buna dimineata burtici, sa veniti cu vesti bune toate!!
Eu nu am cu ce sa ma laud , asa ca va citesc, la noi toate bune!

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev215pr_.png
Doamne Ajuta-ne!!!
20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grety_niku spune:

Citat:
citat din mesajul lui maya71
Grety... pe presul de la usaaaa si pe urma sa sau la mama/lui... baga/l la regim de ....
Nu, astia sunt ei, am mai zis...copii mari, asa ca liniste, calm, buna dispozitie, suras pe buze... nu se asteapta la asa ceva... dar nici sa nu le spui deloc deoarece nu o sa inteleaga niciodata ce te deranjeaza. Solutia este atunci cand este calma situatia, sa/l iei asa usurel si sa ii spui ce nu/ti convine, fara acuzatii sau reprosuri si niciodata sa nu/i spui 'tu nu faci, tu nu te duci...'
Sa/i spui ceva de genul...'Uite, mi/ar placea si mi/ar fi de un real folos daca AM face 'lucrul asta' sau....daca te/ai duce...etc' Si mai e o chestie... sa nu razi... uneori nu stiu sa faca, au nevoie sa le spui cum si ce sa faca.
Ufff, gata ca m/am lungit
ucenic(aspirant) burtica


cine crezi tu ca mai poate fi calma dupa ce vede camera plina de rufe si pe el in motul patului cu un larg, mandru de ce a facut el... dar mi-e drag de el si nu rabufnesc prea des, si apoi el e bucatarul asa ca nu prea e bine sa il supar ; face saracu in bucatarie si mancare si curatenie(cu toate ca dupa 9 ore de munca nu cred ca mai are chef sa vina acasa si sa stea iar la cratita), asa ca nu ma pot plange.

17+ cu bebic rusinos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui arissa

Buna dimineata si de la mine!

Sunt in concediu medical si staaau...nu-mi vine sa cred ca am ocazia sa ma odihnesc un pic. Ieri am fost cu fata la dr, sa vedem ce-i cu tusea ei, azi insa am dus-o la gradi, pentru ca a dormit bine si tuseste foarte putin. M-am umflat ca un pepene cand mi-au admirat-o doctora si asistentele, ca e frumoasa, ca s-a dezvoltat bine. Ce-i drept, face 3 ani pe 18 si are putin peste 1 m (uite ca ma laud, sper ca ma intelegeti).
Asa ca zilele astea ma ocup de casa si fac tortulete pentru fata (trebuie unul la gradi si unul sambata, cand o sa avem cativa copii acasa.)

Fetele cu eco zilele astea, va asteptam cu vesti bune!
Corrina, am semnat petitia.
Laurika, e de bine, lasa sa faca box, o sa ai un activ si jumatate. La mine programul de aerobic este dimineata si seara.
Racusor, sanatate!

Am inceput si eu sa Elevit de o saptamana si ceva si, spre surprinderea mea, mi s-a reglat tranzitul care era incetinit de cand cu sarcina. Si eu care ma temeam exact de efectul invers!

Va pup, o zi minunata!


arissa - mamica Mayei - 18.03.2007
Vine doi! 22+


Sa-ti traiasca "micuta". Sa fie sanatoasa si sa-i asculte pe mami si tati. Petreceri frumoase.


Cris 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:


Ceva amuzant, pentru fetele care au vazut avatar. Ce le poate pielea la romanasii nostri...

http://www.happyfish.ro/voice_cover/avatarul_dupa_oscar/


Cris 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Buna dimineata, burtici!

Fetelor, multa bafta azi la eco. Florentina, sa fie bebe sanatos si caruciorul sa fie unul roooozzz.

va si o zi minunata! In Bucuresti e foarte frumos, un soare foarte stralucitor. Trebuie sa-mi caut ochelarii de soare.


Cris 22+ cu


PT Cris2010

"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
fericita 16+. Ma la DD sa am un bb sanatos si la termen
***Bebelul meu mic***
***Poze***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grety_niku spune:

Tocmai mi-au iesit rezultatele la analize si mi-a iesit pozitiv la toxoplasma


17+ cu bebic rusinos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Gata plec in Bucuresti.
Sa va gasesc cu vesti bune 'oferta la pachet'adica multe vesti buneeee

Mergi la inceput