Ati incerca Botox?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicopuscasu spune:

Si eu as incerca botoxul, sunt de acord cu operatiile estetice, atata timp cat nu se exagereaza.
Si niste silicoane nu mi-ar strica, dupa 2 copii, as avea nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns makydenis spune:

nu, pt ca nu am nevoie, deocamdata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Botox, acid hialuronic uatevar, au acelasi efect. Adica de scurta durata si dau dependenta. Si dupa prea multe injectii ramai cu un ranjet pe fata ca de zambit nu mai poti zambi ca te tine pielea din toate partile, nervii sunt si ei afectati si asa mai departe. Acolo o liposuctie, un lifting la vremea lui sunt altceva. am inceput sa scriu ca Guestus

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianas spune:

nici botoxul, nici acidul hialuronic nu dau dependenta, ti le refaci la interval de cateva luni daca mai vrei. daca consideri ca ti-ai facut hachitele si nu mai ai chef sa arati ca marinela nitu, nu mai faci injectiile si gata (as zice ca ce are ea in buze se numeste silicon, nu acid hialuronic!).

botoxul se repeta prima data dupa 4 -5 luni, apoi muschiul se relaxeaza si se repeta injectiile la 9, chiar 10 luni.

Si inca ceva, nu botoxul e cel care mareste buzele (asta e o confuzie pe care chiar si ziaristii o fac), ci acidul hialuronic sau alte substante de umplere. Botoxul relaxeaza muschii, sterge ridurile.

Si ca sa fiu on topic- da, mi-as face, nu sunt impotriva dar sunt doar foarte comoda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

cu siguranta mi-as face cand o sa am riduri mai adanci, dar problema cu toate tratamentele astea de frumusete e ca nu dureaza, frate!! Ajungi la faliment cu ele. Botox la 6 luni, unghii si par la 3 sapt,acid h pt buze tot la 6 luni, epilatul permanent nici ala nu tine decat vreo 3-4 ani,extensii gene la 3 sapt (ales chiar mi le-as face),extensii de par tot asa. Toate mi le-as face!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Pai care femeie crezi ca se injecteaza si peste 6 luni nu mai vrea ca nu i-a placut cu muschii relaxati? Ma uit si eu la dr.90210

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Chiar aseara m-am uitat la un documentar cu tema intreventii estetice si m-am convins a nspea oara ca nu as face nimic, nicio interventie. Am ridurile pe care le are in mod normal o femeie la varsta mea; am sanii pe care ii am, dar sunt naturali; am circumferinta gambelor pe care o am, dar nu m-as chinui cu o liposuctie! Am avut si idei de-astea, dar am facut pace cu imperfectiunea mea, cu semnele lasate de timp si de griji si ma simt bine in pielea mea! Nu m-as simti deloc bine cu niste sani mari, dar falsi. Nu!

Voi face doar inlaturarea cu laser a capilarelor sparte si vreo cateva cicatrici pe gamba ramase in urma unei muscaturi de caine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

www.carrosyclasicos.com/imagenes/noticias/noticias_julio10/sofia_loren_foto6.jpg" target="_blank">Ea e reparata si se vede rau de tot, urata, fata intinsa, alba, gatul plin de riduri si pete ale batranetii pe decolteu.

Ea nu cred ca a facut interventii (si daca da, minimale). Se vad ridurile, dar se vede si un ten normal, nu are nicio discontinuitate intre pielea fetei si cea a gatului.Mie imi place mult mai mult Claudia Cardinale decat Sofia Loren. CC ara fata de bunica, SL are o fata de papusa, si nu in sensul pozitiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Nu, nu am incercat si nici n-as incerca, chiar si Diva daca as fi.Masajul manual la cosmetica e sfant .
Daca ti-ai bagat botox , trebuie sa te tii mereu de el ca altfel risti sa arati ca un monstrulet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

eu nu, chiar cand voi avea riduri mai mari. ridurile iti dau macar o expresie, cu botox arati ca o papusa de portelan, tot timpul cu aceeasi expresie pe fata. mai bine o ingrijire cum trebuie a pielii de-a lungul anilor.

Mergi la inceput