Ce filme bune ati mai vazut? (9)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cgeea spune:

Noi am luat de la inceput seria Bond . Doamne, ce filme se faceau prin anii '60!. Si totusi, pentru anii aia, erau chiar impresionante.
Oricum, tot mai mult imi place de Sean Connery, acum cu parul alb, decat in tinerete...


sotul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giani spune:

The Lovely Bones - maaare porcarie. Exceptind personajul negativ, bine ales, bine interpretat. Pina si scena cea mai palpitanta de la sfirsit, e facuta varza.
Mi-a placut mult un film olandez A woman goes to doctor si un film belgian The Misfortunates - excelente amindoua, le recomand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui giani

The Lovely Bones - maaare porcarie. Exceptind personajul negativ, bine ales, bine interpretat. Pina si scena cea mai palpitanta de la sfirsit, e facuta varza.
Mi-a placut mult un film olandez A woman goes to doctor si un film belgian The Misfortunates - excelente amindoua, le recomand.



Exact, nici mie nu mi-a placut "The Lovely Bones"

13+
Mami de baiat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariana_D spune:

Ieri am revazut Sweet November cu Charlize Theron si Keeanu Reeves dar si Bright Star ! Mi-au amandoua ! Doua povesti de dragoste, diferite cei drept, dar superbe ! Mai ales pentru o devoratoare de filme romantice ca mine, mi-au mers la suflet!
Numai bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

cairo time
everybody wants to be italian
dear john
the answer man
mie mi-au placut, sunt romantice, de dragoste, sunt filme usurele, nu complicate, tocmai bune de vazut dupa o zi obositoare si stresanta.

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

IUBESTE SI FA CE VREI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

cam ce zic americanii de filmele romanesti!
http://latimesblogs.latimes.com/movies/2010/05/cannes-film-festival-romanian-tuesday-after-christmas.html





Mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

am vazut si eu in sfarsit Avatar - vreau sa spun ca vreo 2 zile numai la el mi-a stat gandul.. mi-a placut mult cum a fost realizat!

Sherlock Holmes - dragutz
The Bondock Saints II - are cateva faze haioase rau, dar cam tras de par.. si la cum s-a terminat in mod sigur va veni si partea a 3a..




Mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

aseara am vazut Robin Hodd...dragut,mi a placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Eu am vazut Clash of the Titans,in varianta 3D.Mi-a placut.M-a surprins placut Ralph Fiennes si am fost bucuroasa sa il revad pe actorul din Avatar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Recent vizionate ; Avatar - mi-a placut foarte mult,am cumparat si dvd-ul...acum astept dvd-ul in varianta 3D
Hachi - am plans cateva ore dupa ce am vazut filmul asta
Marley and me - la fel, am plans de nu am stiut ce-i cu mine
The Orphanage - Interesant,nu ma asteptam la finalul pe care-l are, cu toate ca era clar ca ceva nu e in regula acolo
2012 - interesanta abordare
88 minutes - ador filmele cu Al Pacino, iar asta m-a facut sa nu adorm dupa primele 10 minute, asa cum se intampla, de obicei
Dorothy - un film irlandez, horror..... interesant
My sister's Keeper - o drama extraordinara, m-a emotionat profund filmul asta
Drag Me to Hell - horror, m-a lasat un pic rece, ma asteptam la ceva mult mai tare, la cata reclama am auzit despre el


Mergi la inceput