Fulgusori de nov-dec2009 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

A_driana, tot sa pleci cumparaturi la asemenea conditii...numai ca nici aici nu este peste tot asa ceva. Asta era un mall mai nou.
Miany, si la noi tot cam asa se intampla. Se vede si in filmulet ca in momentul in care ma vede pe mine cu camera nu se mai distreaza asa tare. Ma bucur ca l-am prins putin.
Camy, sa stii ca si mie mi se pare al meu mai slabut in comparatie cu alti bebei. Sanatosi sa fie cu totii.

------------------------
Dana, mami fericita de David ( 2 noiembrie 2009)

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmynik spune:

Andre,spune-mi, te rog, e valabil si pentru tratamentul cu Branca ursului sa se evite menta, ciocolata, cafeaua? Fiindca eu i-am trimis surorii mele in strainatate mai multe cutii cam de vreo luna de zile si nu i-am spus sa evite aceste alimente...Multumiri anticipate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui cosmynik
Andre,spune-mi, te rog, e valabil si pentru tratamentul cu Branca ursului sa se evite menta, ciocolata, cafeaua? Fiindca eu i-am trimis surorii mele in strainatate mai multe cutii cam de vreo luna de zile si nu i-am spus sa evite aceste alimente...Multumiri anticipate
Nu as vrea sa iti dau un raspuns gresit, dar din cate stiu eu da. Am facut tratament cu branca ursului anul trecut pe vremea asta si am evitat mentol, carne rosie (cafea si tutun nu am putut, dar luam picaturile la distante mari de draciile astea). Am evitat chestiile astea pentru ca nu stiam daca situatia e aceeasi. Sora ta ia branca ursului ca sa ramana insarcinata cumva? Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marijan90 spune:

Hello girls! Mult ati mai scris. Nu poate omul sa tina pasul cu voi
Ramo imi pare rau ca treci prin asa ceva si speram sa veniti cat mai repede acasa
Am vazut ca vb despre diversificare: noua neonatoloaga ne-a spus dupa 6 luni sa incepem (eu alaptez) si atunci sa incepem cu piure de legume (cate o leguma la 3 zile si dupa aceea mai introducem una s.a.m.d.), dupa care piure de fructe, dar oricum mai avem pana la 6 luni si vedem atunci
Premergator eu nu o sa iau, am o preietena care are unul fix si a zis ca mi-l da dar nu o sa o tin decat 30 min maxim.
Nu mai stiu cine zicea ca fata ei acum nu mai vb ci doar tipa; asa facea si a mea tipa incontinuu pt ca isi descoperise vocea, dar acum vad ca a inceput sa vb iarasi, acum zice maaaaa maaaaaa
Laura foarte frumoase palariile, vreau si euuu.
Pup all

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani
Lili_a se face acus frumos afara si te scot la socializare si poate facem si un mall, la asta mic de cartier. Vlad doarme tare bine la mall cand urla muzica, Maria nu?

Pai daca ma scoti in parc nu mai vreau la mall Plus ca nu pot proba nimic cu copilu pe burta
Distractie placuta la Ikea, tare-i frumu acolo ca au carucioarele alea speciale si nu tre sa mai cari nimic. Da' o sa cam stati in trafic acu vinerea seara Vladul

mami de Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmynik spune:

Da, Andre, pentru a ramane insarcinata ia Branca ursului. Dupa trei inseminari, am sfatuit-o sa incerce si aceste medicamente poate o vor ajuta, desi ea nu prea e increzatoare. Peste cateva luni va face FIV, insa poate nu va mai fi nevoie datorita acestui tratament...
Cosmina, mami de Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui cosmynik
Da, Andre, pentru a ramane insarcinata ia Branca ursului. Dupa trei inseminari, am sfatuit-o sa incerce si aceste medicamente poate o vor ajuta, desi ea nu prea e increzatoare. Peste cateva luni va face FIV, insa poate nu va mai fi nevoie datorita acestui tratament...Cosmina, mami de Emma
Pai spune-i ca asa am ramas si eu. Suntem off topic, daca vrei povestim pe PM. Sotul ia? Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Fetelor, am o probleca cu Pampers, iese kk la spate. din ce-am mai citit pe net, am inteles ca Huggies ar fi m buni. Aveti idee unde gasesc de cumparat?


Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
toate pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

buna si de la noi

Ramo-imi pare rau ca treci prin asa ceva, sa veniti acasa sanatosi cat mai repede

Ali- si pe mine ma doare mijlocul daca stau mult aplecata, un masaj ceva?

Adriana-eu pt gat iau decasept , e ceva cu albastru de metil, beau ceai de soc cu musetel, gargara cu apa cu sare, lamaie, miere, inca nu mi a trecut de tot , dar e mai ine

monis- ce frumos e Parisul, macar virtual

Cristina- despre joaca, cam tot ce au scris fetele fac si eu, am si ceva jucarii zornaitoare pe care i le arat pe rand, asa i se par noi pana cand le vine randul din noi
si eu i am aratat carti de povesti cu poze viu colorate si parea destul de interesata

pupici colorati la toata lumea

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cosmynik

Da, Andre, pentru a ramane insarcinata ia Branca ursului. Dupa trei inseminari, am sfatuit-o sa incerce si aceste medicamente poate o vor ajuta, desi ea nu prea e increzatoare. Peste cateva luni va face FIV, insa poate nu va mai fi nevoie datorita acestui tratament...
Cosmina, mami de Emma



vezi ca mai e un preparat ..Donnavital ,se numeste, tot pt treburi de astea...si eu am folosit in decembrie ,ianuarie si februarie anul trecut...

Mergi la inceput