Cursuri prenatale

Cursuri prenatale | Autor: chetulina

Link direct la acest mesaj

Ati participat sau va ganditi sa participati pe parcursul sarcinii la cursuri prenatale? Exista o gama ampla de cursuri de piata in special pe piata: cursuri de ingrijirea bebelusului (cu atestat de puericultura pentru tati cf. Legii 210/1999), cursuri de prim ajutor pentru bebelusi/ copii 0-3 ani, cursuri de psihologia copilului, de pregatire pentru nastere. Ce credeti despre ele?


DPN: 14-22 iunie 2010

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micos spune:

Eu am gasit cursuri de lamaze dar, din nefericire nu am mai putut sa particip( au inceput contractiile, din sapt. 28 si colul s-a surtat si deschis). Cred ca aceste cursuri te ajuta - fie ca sunt cele de respiratie sau de ingrijire a bebelusului. Cu cat suntem mai informate cu atat putem sa ne oferim si sa-i oferim micutului ingrijirea adecvata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Eu sunt pediatra si tin doua astfel de cursuri la un centru privat.Una peste alta initial am crezut ca "la ce folos?" dar gravidele care au venit sunt avide de informatii si am vazut ca pleaca multumite de ce le impartasesc si ca medic si ca pediatru.Important este sa faci cum simti.Succes si sarcina usoara

Primul an cu Andrei
Poze Andrei
mami cea mai fericita de Andreita

Mergi la inceput