Intrebati si va raspundem

Intrebati si va raspundem | Autor: AkaManah

Link direct la acest mesaj

M-am gandit sa deschid acest subiect nou realizand ca fiecare dintre noi are o mica curiozitate din stiinta si aici am putea intreba.
Eu va astept cu intrebari din istorie. Dar lista poate cuprinde intrebari din orice domeniu. Sigur membrii forumului pot acoperi toate domeniile stiintifice.


Veninul dauneaza grav sanatatii.

Cred ca acolo unde singura alegere este intre lasitate si violenta, eu as sugera violenta.

Prea des ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Exista extrateresti printre noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Sigur ca da: men are from Mars, women are from Venus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

1-0 pentru tine Beren.

Intrebarea nr 2.
Exista viata dupa moarte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

"Don't take life too seriously, or else you'll never get out of it alive!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

AkaManah ne poate da o poza cu el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

De ce au luat bataie americanii in razboiul din Vietnam si acum in Irak /Afganistan stau la fel de prost? Tehnic, sunt net superiori celor cu care se confrunta? Finanaciar, nici nu exista termen de comparatie. De ce si-o iau asa tare? (eu banui 90% din raspuns, dar vreau sa vad si parerea altora)



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

De ce pe vremea dinozauriloe nu erau oameni?

Ce anume deosebeste monarhia starilor de monarhia absoluta? Nu de alta dar are fi-mea temma asta la istorie si m-am cam saturat sa citesc lectii de istorie si sa fac conspecte. (Pentru clasa a Vi-a please.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

De ce pe vremea dinozauriloe nu erau oameni?


In general, mamiferele (care existau) erau pe post de snack atunci. Evolutionist vorbind, era intelept sa fii mic de tot si sa te ascunzi repede intr-o gaura, o scorbura. Asa ca, la nivelul asta, ancestorii omului existau. Doar ca nu-si permiteau sa creasca prea mari ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AkaManah spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

De ce au luat bataie americanii in razboiul din Vietnam si acum in Irak /Afganistan stau la fel de prost? Tehnic, sunt net superiori celor cu care se confrunta? Finanaciar, nici nu exista termen de comparatie. De ce si-o iau asa tare? (eu banui 90% din raspuns, dar vreau sa vad si parerea altora)



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



La modul simplist ce ca si cum ar lupta un boxer cu un street fighter. Chiar daca cel care stie box e bine antrenat, batausul de pe strada nu lupta dupa regulile stiute de boxer. Desi are muschi, tehnica si ani de antrenament este pus in dificultate pentru ca celalalt are o singura regula: sa invinga cu orice pret fara a avea in spate greutatea regulilor.

Americanii nu au o armata conceputa sa lupre in razboaie de uzura. Ei actioneaza dupa bunul si vechiul si atat de hulitul blitzkrieg. Arunca bombe, tehnica extrem de avansata, foarte multi bani dar inamicii lor sunt miiiici si sunt greu de depistat si invins. Cred ca nu au invatat nimic din lectia din Vietnam dar s-au implicat si in Irak sau Afganistan unde nici macar rusii nu au facut fata, desi este binecunoscuta greutatea si hotarea cizmei rusesti.


Veninul dauneaza grav sanatatii.

Cred ca acolo unde singura alegere este intre lasitate si violenta, eu as sugera violenta.

Prea des ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Atat? Si poza...? :))


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput