Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Stiinta si cercetare

Intrebati si va raspundem

(5 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 16

AkaManah

610 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui calipso_zeus

Pai ce sa mai caute pe luna daca nu e nimic acolo?Nici macar o atmosfera ceva......nu o vede toata lumea?Ce daca vezi cascada Niagara trebuie obligatoriu sa sari in ea?
Eu cred ca mai exista forme de viata in univers unele chiar evoluate care nu ne baga in seama ..ce pot lua de la noi?

O femeie fericita si o mama si mai si...

Genele antifumat. Extraterestrii sunt niste tipi cu ochii mari si dintii galbeni deci vor veni dupa genele astea. Pazea nefumatorilor...

"Cred ca acolo unde singura alegere este intre lasitate si violenta, eu as sugera violenta."Mahatma Ghandi

Prea des ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii.
Mergi la inceput

Anne45

598 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anne45 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am si eu o intrebare
-Ce este constiinta? -va rog nu vreau teoria lui Freud .

mami fericita de Giuliano (07.07.2010)

http://picasaweb.google.com/102421590206055963392
Mergi la inceput

capcaunul

6823 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite capcaunul un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Anne45
Am si eu o intrebare

Teoria lui Freud, desi trebuie sa-i recunoastem meritul de a revolutiona psihologia si stiinta in general, este depasita.

Cel mai bun punt de plecare in cautarea raspunsului la intrebarea ta este www.susanblackmore.co.uk/Books/Consciousness/cons.htm" target="_blank">Consciousness : An Introduction de Susan Blackmore. Anul trecut a aparut editia a 2-a.
Aceasta carte, bestseller in domeniul teoriei constiintei, introduce cititorul, la un nivel general accesibil, in principalele teorii moderne ale constiintei. Cam o duzina la numar.
Mergi la inceput

muffin

473 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite muffin un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am o intrebare pentru inteleptul din Gondor:

In ce zi exact cade sfarsitul lumii?
Mergi la inceput

AkaManah

610 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui muffin

Am o intrebare pentru inteleptul din Gondor:

In ce zi exact cade sfarsitul lumii?

Am calculat si e martea dupa duminica Tomii. Cam pe la ora 14.

"Cred ca acolo unde singura alegere este intre lasitate si violenta, eu as sugera violenta."Mahatma Ghandi

Prea des ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii.
Mergi la inceput

dadi_t

2158 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidadi_t Adauga semn de carte la raspuns Trimite dadi_t un Mesaj Privat  Reply with Quote
exista vreun topic dedicat sanatatii...in speta cancerului: link-uri ajutatoare, fundatii umanitare??
Multumesc!
Mergi la inceput

rrox3

4833 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luirrox3 Adauga semn de carte la raspuns Trimite rrox3 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Anne45

Am si eu o intrebare

mami fericita de Giuliano (07.07.2010)

http://picasaweb.google.com/102421590206055963392

Un raspuns foarte, foarte scurt, mult mai scurt decat o carte , ar fi cam asa: constiinta unei persoane este tot ce stie si poate accesa constient (cand doreste adica, este un continut ce poate fi amintit si verbalizat) despre sine si despre lume persoana respectiva.

Ce ai cu Freud?

Roxana, Maria (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)
Mergi la inceput
michelle-usa
michelle-usa

3224 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimichelle-usa Adauga semn de carte la raspuns Trimite michelle-usa un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui anaraluca

Buna,

De ce de 40 de ani nu a mai ajuns nimeni pe Luna? Cati dintre voi credeti ca americanii au ajuns cu adevarat acolo?

Ana Radut

http://anaradut.weebly.com/
cititi Povestile Anei pentru pitici neastamparati
exclusive for RACE lovers
www.lucianradut.ro

nici eu nu cred!

michelle
Mergi la inceput

capcaunul

6823 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite capcaunul un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa
Citat:
citat din mesajul lui anaraluca
De ce de 40 de ani nu a mai ajuns nimeni pe Luna? Cati dintre voi credeti ca americanii au ajuns cu adevarat acolo?

nici eu nu cred!

La-s ca nu-i bai. Vei crede cand or ajunge chinezii acolo!

Tu crezi ca la ura salbatica care exista intre cele doua supraputeri militare ale razboiului rece, ce-si urmareau una alteia fiecare gram plimbat prin cosmos, si care nu scapau prilejul de-a ridiculiza performantele celuilat, o aselenizare inscenata nu ar fi facut deliciul Moscovei?

In realitate lucrurile au stat asa: aselenizarea americanilor a fost monitorizata de rusi chiar LA FATA LOCULUI! De Lunahodurile rusesti, trimise la numai un an dupa ce primul american pasise pe solul lunar. Razboiul rece se purta deja pe Luna.
Mergi la inceput

capcaunul

6823 Mesaje
Michelle, Hollywoodul tocmai a lansat trailerul urmatoarei megaproductii, thrillerul Curiosity.
Cum si studiorile Mosfilm impreuna cu cele din Huai Rou au perfectat impreuna scenariul si regia propriilor megaproductii, se anunta o vara fierbine in 2012, plina de martieni pe micile ecrane.
Mergi la inceput
Pag. din 16 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com