Intrebati si va raspundem

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AkaManah spune:

Citat:

explicatia e in genetica; unele studii zic ca nu suntem toti egali in fata dependentei de fumat datorita unor variatii ale genelor implicate in metabolismul substantelor continute in fumul de tigara (nicotina nu e singura care creeaza dependenta).


Are cineva oarece gene de felul asta sa imi imprumute si mie? Chiar ca m-as lasa de fumat.


Veninul dauneaza grav sanatatii.

Cred ca acolo unde singura alegere este intre lasitate si violenta, eu as sugera violenta.

Prea des ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui doruletz

Citat:
citat din mesajul lui liliana83

Acu' , "pe bune", chiar n-a auzit nimeni de vreo explicatie biologica? Eu stiu ca este una deoarece chiar eu am citit-o , eram in facultate si voiam sa fac un referat pe aceasta tema , dar m-am razgandit, ca era profu' fumator de trabuc si m-am gandit ca o sa zica ca fac aluzie la el...

explicatia e in genetica; unele studii zic ca nu suntem toti egali in fata dependentei de fumat datorita unor variatii ale genelor implicate in metabolismul substantelor continute in fumul de tigara (nicotina nu e singura care creeaza dependenta).


Mersi muuult! Stiam eu ca-s speciala...daca nu te deranjez prea mult ai putea, te rog, sa-mi dai si-un link ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui muffin

Exista extrateresti printre noi?



Probabil ca intrebare nu mai e de actualitate si nu mai prezinta interes, nici nu stiu daca e macar pe jumate serioasa, dar ma bag si eu in seama printre noi, NU, dar eu sunt sigura ca exista o forma de viata si altundeva in Univers decat pe pamant... mi-e tare greu sa imi imaginez ca nu ar exista.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca spune:

Buna,

De ce de 40 de ani nu a mai ajuns nimeni pe Luna? Cati dintre voi credeti ca americanii au ajuns cu adevarat acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaraluca
De ce de 40 de ani nu a mai ajuns nimeni pe Luna? Cati dintre voi credeti ca americanii au ajuns cu adevarat acolo?

Cati dintre voi credeti ca numarul pi este irational? Sau ca electronul exista cu adevarat? Sau ca omul si maimuta sunt rude de sange?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaraluca

Buna,

De ce de 40 de ani nu a mai ajuns nimeni pe Luna? Cati dintre voi credeti ca americanii au ajuns cu adevarat acolo?

Ana Radut

http://anaradut.weebly.com/
cititi Povestile Anei pentru pitici neastamparati
*************************
exclusive for RACE lovers
www.lucianradut.ro


Eu nu cred ca a ajuns nimeni pe acolo :P
Cred ca s-a ajuns in spatiu, dar nu pe suprafata unei alte planete inca.
Si mai cred ca dupa atata tam tam ar fi foarte jenant si dificil sa explice motivatia din spatele "minciunicii" asa ca au lasat-o "moarta in papusoi".

Dar asta e doar o banuiala de-a mea si nu incerc sa impun opinia mea nimanui.

34 +

Mai avem 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Pt Capcaunul: cred in posibilitatea ca fiecare dintre enunturile tale sa aiba valoare de adevar.

(ca si ale altora)

Singura certitudine pe care o am e ca existenta mea sub aceasta forma e finita. Mai precis, singurul lucru sigur pe care il declar si sustin, e ca la un moment dat am sa crap.

Restul sunt toate posibilitati.

34 +

Mai avem 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click
Singura certitudine pe care o am e ca existenta mea sub aceasta forma e finita. Mai precis, singurul lucru sigur pe care il declar si sustin, e ca la un moment dat am sa crap.

Daca se trezeste Regele Rosu ai imbulinat-o! Pentru ca nu existi decat in visul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Daca se trezeste Regele Rosu ai imbulinat-o! Pentru ca nu existi decat in visul lui.
[/quote]

Ha, ha, si tu capcaune, sa ai grija la Motanul incaltat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Pai ce sa mai caute pe luna daca nu e nimic acolo?Nici macar o atmosfera ceva......nu o vede toata lumea?Ce daca vezi cascada Niagara trebuie obligatoriu sa sari in ea?
Eu cred ca mai exista forme de viata in univers unele chiar evoluate care nu ne baga in seama ..ce pot lua de la noi?


Mergi la inceput