Reinnoirea juramintelor?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Iasmin

Si eu sunt putin "sarita", adica sunt ca magarul ... Daca cineva imi spune "fa asa pentru ca asa trebuie", eu cam fac invers ... Asa si cu credinta, nu imi place sa mi se impuna ce si mai ales CUM sa cred; si mai ales de catre preoti, pentru care nu prea pot sa spun ca am un respect deosebit ... Cel putin pana acum, la toate ocaziile in care am avut de-a face cu preotii ortodocsi (nunti, botezuri, inmormantari) am plecat scarbita de comportamentul lor mercantil si lacom. Cred ca un singur preot am intalnit care sa se comporte cu adevarat ca un preot.

Dar, dupa cum spuneam, asta e o alta discutie si astept cu interes sa ne povesteasca Kristinutza cum a reusit sa serbeze momentul.

Boghi

www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai lucreaza cineva goblen?
www.avonromania.webs.com" target="_blank">... e mai simplu decat crezi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iasmin08 spune:

Boghi, e perfect asa. Si eu abia astept sa ne spuna ce si cum. Apropo de asta- eu si mult stimatul meu sotz avem 11 ani de cununie. Cum se cheama la 10 ani? nunta de argint? Ca io habar n-am Adevarul ca ma gandesc cateodata ca noi femeile avem atata rabdare. Mai ales cand te gandesti : 10 ani!!!!

Iasmin, mama de strengar de 8 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

ce frumos te-ai gandit kristinutza! Daca ai avut feelingul asta si ti-a dat Dumnezeu ideea, de ce sa nu o duci pina la capat? (noi oamenii - femeile, in special - avem tendinta asta ca dupa ce am avut o idee sa incepem sa o intoarcem pe toate partile pina ce, intr-un final, chiar renuntam la ea)

Si noi ne-am cununat acum 9 ani tot la Biserica Sf Silvestru, slujba fiind tinuta tot de catre parintele Galeriu, parintele Stefan Alexe si parintele Nicolae. A fost minunat! Nu pot uita privirea parintelui Galeriu si cuvintele spuse numai pentru noi, incet, atunci...
Eu am vazut asa ceva oficiat acolo, acum cativa ani, dar era un cuplu mai matur, cred ca isi faceau pt 25 de ani...

Oricum, eu sper sa alegi ceea ce simti ca va fi cel mai bine pt voi si casnicie lunga si frumoasa in continuare!



_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput