"Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *109*"

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

X_ggg si noi ne-am trezit azi dimineata cu bobite in pampersi. Cred ca de la banana, ca para stiam si eu ca e laxativa...Noi am mancat ieri para+mar+banana blenduite. Voi ce ati papat?
Ref la somnul pe burta, daca Rares isi ridica capul fara probleme stand pe burta eu zic ca nu ai de ce te teme, pentru ca isi va intoarce instinctiv capul intr-o parte sa poata respira. Dar sa nu doarma pe perna ca atunci se poate sufoca, ptr ca se afunda fatzuca in perna.

Cristina, cu treaba cu iaurtul facut in casa m-am documentat si eu si am gasit aici o reteta de facut iaurt. Gasesti si in romana reteta daca cauti pe net.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

buna dimineata,
io-s la fundul unei cani de cafea cu lapte, fara zahar si as mai vrea nitica...iau de la voi

cristina, io te iubesc si alaptatoare si nealaptatoare...

sunt pe-aici, ma chinui cu un filmulet...sa il incarc...dar nu cred ca am sanse

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Uka, n-am facut analizele pt ca a considerat ca nu-i nevoie. I-au facut la maternitate analize, era ok hemoglobina, dar la limita de jos si mi-au zis sa urmaresc. Pediatrul ei zice ca dc ia in greutate si e ok, activa, etc nu are sens sa facem acum analiza. Si mi-a tot repetat ca nu se pune diagnostic pe culoarea pielii. Ea ma mosteneste pe mine.
Din cate ziceau fetele si Raluk stie cred mai bine,dc e administrat fara sa fie nevoie incetineste cresterea.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Fragutzo, off topic, mi-a placut reactia ta la topicul acela unde te-ai dat tu cu capul de pereti. Ma dau si eu!
Si ca sa stie fetele despre ce vorbesc, era o fata care nu poate avea copii din cauza spermei sotului si trebuie sa recurga la inseminare cu donator anonim. Si o alta fata a sfatuit-o sa amestece sperma donatorului cu cea a sotului, ca sa aiba si sotul senzatia ca a contribuit cu ceva! Stiu ca e un subiect dureros, dar sincer, asa sfat m-a lasat masca. Cum nu pot unii sa taca din gura daca tot nu stiu sa emita decat prostii din astea!!!!!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE



saracu' sot! "sa aibe si sot senzatie..". doamne fereste! multi imbecili pe lumea asta.



h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Citat:
citat din mesajul lui mkunigunda

X_ggg si noi ne-am trezit azi dimineata cu bobite in pampersi. Cred ca de la banana, ca para stiam si eu ca e laxativa...Noi am mancat ieri para+mar+banana blenduite. Voi ce ati papat?
Ref la somnul pe burta, daca Rares isi ridica capul fara probleme stand pe burta eu zic ca nu ai de ce te teme, pentru ca isi va intoarce instinctiv capul intr-o parte sa poata respira. Dar sa nu doarma pe perna ca atunci se poate sufoca, ptr ca se afunda fatzuca in perna.

Cristina, cu treaba cu iaurtul facut in casa m-am documentat si eu si am gasit aici o reteta de facut iaurt. Gasesti si in romana reteta daca cauti pe net.

_
Mami de baietel scump Victor Adrian (02.10.2009)

O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.


Am papatmar+para+piersica+ o jum de banana tot blenduite...
De la o jumate de banana sa faca asa, dc a mancat para si piersica??

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka


Am uitat sa va spun ce am primit de 8 martie de la dna naftalina ..in afara de zambete de plastic si pupici din varful buzelor am primit un baton de FIBROBAR (pt cine nu stie asta este un baton de slabit cu fibre, bla bla)..Deci va dati seama ce fatza am facut? Mi-am inghitit cuvintele , i-am zis doar foarte politicoasa, ca imi pare rau ca o deranjeaza silueta mea dar nu am ce face, si ca voi incerca sa nu-i fac umbra . Ar trebui sa vedeti o poza cu ea ca sa va dati seama despre cine vorbesc .. Is she cute or what? Machiaj discret, silueta..
stiu ca nu-i frumos ce fac da m-a enervat la culme, mereu se ia de kg mele...ma racoresc si eu
Sa nu ma certat da? ?Nu mai fac!

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009








Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Uka te salut si te bat pe umar...as vrea sa zic multe, mai porcoase sau mai amuzante...referitoare la articolul ala pus de tine si la soacra si la batonul ala naspa....dar urla copilu .....ca a dormit si el 15 minute si acum e ofticat ca taica su...de ce sa se simta si mami bine, sa socializeze ...sa scrie ceva cu fetele......cand poate sa ma ia pe mine in brate si sa se joace cu MINE
Incerc sa revin...daca nu, asta a fost tot pana deseara tarziu cand apar eu si voi dormiti toate
Sunteti si voi la fel de ofticate ca davidosu

O zi minunata sa aveti !!!!!

Techila, Hepilico, Kawaichan...Fragutza, va pup si pe restul de fete care mai apar acum....

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

buna dimineata fete cucuiete si dovlecei rotofei!!!

La multi ani dragilor nostri sarbatoriti azi! La multi ani Mihnea

uka ce soacra totala ai s-o stapanesti sanatoasa!!!! 7.8 kg si 70 de cm zici??? pai a crescut Carinuca apropos de Fe mie mi-a ecomandat sa-i dau lui carol de la 5 luni, eu l-am cumparat si ma uit la el. parca nu-mi vine sa-i dau "preventiv". luni cand mergem la vaccin (se face vaccin la 6 luni, nu?) o sa vad daca recomanda o sideremie.

cristina_ana sa stii ca iti impartasesc sentimentele legate de alaptat. n-as putea spune ca este momentul meu preferat

am vazut si eu pozele Ralucai la intalnirea cu Dana (si invers). sunt minunati copiii. fantastic si am mai suspinat o data dupa Cluj si Polus las' ca vine acusica timpul si sarim in masina cu directia Ardeal...

pe geamul meu se vede ca afara PLOUA!!!



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

AM si io neste intrebari intrebatoare.

1. VOi cum spalati jucariile din plus?
2. Tin eu bine minte, sau am inteles bine ca techila a dat spanac la cei doi Popeye? Daca da, cum l-ai preparat?

Uka, tare rau Dna doctor, m-am distrat . Pai Harapu doarme, s-a trezit la 7, si la 9 jumate a bagat iar somn cu putin echinuieli asa. In rest... chiuium toata ziua, nimic deosebit. D'ale bebelusilor

hepi, dau si eu cu tine o tura cu rolele ca de cand vreau sa le scot de la naftalina.. pfuuu

crisule, nu cred ca te judeca nimeni . Ce face nora mea draga si frumoasa? INteleg ca e papacioasa ca si HArap alb , tot mai multe semne ca se potrivesc. Dar tre sa ne intalnim sa ii arate Dragos cum se papa cu biberonul sa poti lasa fata linistita cu altcineva

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Monica, ALex, sunt de acord cu voi referitor la alimentatie bebeilor.

Kawaichan, auper pozele cu Josh. Vad ca il lasi sa se bage de tot in papa. Mai ies petele din haine?

Monique, , noua pediatrul ne-a dat ok la ele de la 5 luni. Oricum constat ca problema era la ou si probabil nu ii mai dau vreo luna.

Selen, sper sa va fie de folso ceva idei de papa si experiente de ale noastre. Noi am avansat asa de repede ca Maria a papat de la 4 luni doar lapte praf si a avut si o perioada in care nici ala nu i-a placut prea tare.

Fragutza, referitor la Locoid noua ne-a spus initial asa 7-10 zile de 1 maxim 2 ori pe zi. Noii am dat primele 7 zile de 2 ori si apoi o data.

Fug ca s-a trezit Maria si trebuie sa papam compot proaspat de mere.

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png


Vine, vine primavara
Se asterne-n toata tara
Floricele pe campii
Hai sa le-adunam copii

Mergi la inceput