"mamici si burtici din brasov"(2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Asta e problema mea ca mananc seara si in general dulciuri..trebuie sa incerc sa renunt la dulciuri stiu..am momente ca toata ziua as rontai ceva..off..
Rocsy nu m-am mai cantarit de 2 sapt si spre surprinderea mea am pus 2,5kg in 2 sapt de aia sunt necajita mai tare..cred ca sparg cantarul pana la urma sa nu mai am o treaba..

elena 25+ Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Si faptul ca stau acasa nu ma ajuta deloc..ca nu prea fac miscare..abia astept sa se mai incalzeasca sa pot sa ies la plimbare ca pe vremea asta mai bine ma lipsesc..

elena 25+ Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Tigruta, cat iei in sarcina tb sa fie ultimul lucru care te preocupa. Ca si regula, persoanele slabute tind sa ia cel mai mult in greutate, insa vor da repede jos surplusul de kg. Si-apoi 10 kg nu mi se pare mult pana la 26 saptamani, chiar deloc. Este numai bine!!!

Gandeste-te ca in ultimele saptamani nu vei mai lua asa usor in greutate, vei avea stomacul mic, inghesuit de bb si te vei satura cu a 10 parte din ce mananci tu acum. Eu am avut surpriza sa si slabesc in ultima luna!

Mai important este sa mananci de fiecare data cand simti nevoia si variat, cate putin din toate: legume, fructe, lactate si carne! (esentiala pt aportul de fier). Eu am facut prostia sa tin postul Craciunului in sarcina si m-am trezit cu o anemie de numai stiam de mine (ameteli pe strada, in pat, picam din senin din picioare). Si am tras 3 luni cu tratament intensiv de fier sa corectez prostia!

Important este sa nu retii apa prea multa, sa nu te umfli (inseamna ca rinichii nu prea fac fata, mai creste si tensiunea in acest caz sau este si efectul hormonilor de sarcina, progesteronul in special). Deci, mai degraba atentie cata sare consumi si produse de patiserie (ca astea ne pufosesc! )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Buna fetelor, multumesc pentru primire!

BLACKGIRL foarte utile linkurile puse de tine, multumesc mult

NICOLETA eu stiu asa: sunt saloane cu plata la reanimare (langa sala de cezariene), cladirea veche, etajul 1, cu 1 pat (100 lei dar nu are dus, doar chiuveta in camera) si cu 3 paturi (80 lei).
Eu am stat si inainte de cezariana si dupa in cladirea noua, la etajul 7, in camera cu 2 paturi, dar am fost singura, la 100 lei pe noapte. Situ ca acolo mai e o camera de persoana la 120 lei, care are baie comuna cu camera de 2 paturi.
Baile aici sunt foarte moderne, au chiar dus cu masaj, pacat ca nu l-am putut folosi dupa cezariana. Mai sunt doua saloane de 2 si 3 paturi, banuiesc ca preturile tot pe acolo sunt.

In nici un caz, la saloanele platite nu se sta cu copilul, trebuie sa te duci sa-l alaptezi.

Din ce am vazut saloanele de la etajul 7 sunt foarte moderne, comparativ cu cele de la etajul 1, au plasma TV, frigider in camera, acces doar cu cartela (asta e un avantaj ca nu intra in camera decat personalul, plus ca poti folosi liftul, care merge doar cu cartela).

Pupici, fug sa-mi alaptez puiutul

child fericita de Albert-Krisztian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

child...multumim de informatii..fooaarte utile.. si eu sunt acuma nehotarata unde nasc si cum...tu ai vrut cezariana sau nu s-a utut altfel??
multi pupicei la puiutul tau..

17+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

fetelor..nu ne facem cont comun pe picassa sa ne punem pozulici cu burtici..cu bebei..sa ne cunoastem mai bine?? ce ziceti?

17+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Wow,ce frumos arata listuta

Am si eu o intrebare:Se apropie botezul mezinuluisi nu stiu unde sa dau comanda de tort...imi puteti sugera ceva??as vrea sa fie bun-bun,sa arate bine-daca s-ar putea sa fie cu model ,ceva!Am vazut pe net ca in B sunt cu modele de martipan..aici la noi nu cred ca se gaseste asa ceva

mami de David, Sam si Siluan

"Exista un singur copil cel mai frumos din lume,si fiecare mama il are"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

http://www.chezmanu.ro/botezuri.html

Simo, sper sa te ajute.

-----------------------------------------------------------
Sa aveti (mai repede, daca se poate!!) o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

vreau si eu pe lista, locuiesc in bucuresti dar sunt brasoveanca-poate imi gasiti un loc printre voi?


cat despre rezerve, eu am stat acum 6 ani in cea de langa reanimare cu baie proprie si a fost ff bine a fost domiciliul meu vreo 12 saptamani si e pt o singura persoana

Am nascut primul copil cu dr vulcan un mare om si un medic devotat cum nu am mai intalnit!


sarcina usoara va doresc!

eu momentan la orizontala cu contractii asa de control!


+17s si mami de astronaut-cosmonaut Vladut (05.11.2003)

POZE VLADUT




"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Simo27, te trec repede in listacu datele noi. Noi am facut botezul la Casa Armatei si tortul a fost comandat (de ei) la Aro Palace (tort mousse de ciocolata).

Child, am vb cu Elena! Si-adus aminte de tine! Si ea cauta tot linkuri despre alaptat!

Enik, eu nu prea am experienta cu picasa, insa avand cont de gmail, cred ca se poate. Va dau pe PM la toate fetele parola.



Mergi la inceput