FIV la Sibiu (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

M-a sunat si dr acum si mi-a zis si el ca nr este mic...si lui i se pare ciudat. Mi-a crescut doza la 200 ui si sa vin mai devreme la el, adik pe 17 sa vedem cum evolueaza si daca o sa fie in regula scadem doza.
Off...oare de ce nu ne iese tot timpul asa cum am visat?

Yarrina,imi pare rau..
Totusi nu e o cauza pierduta.Ai toata increderea ca va fi bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Yarina, mie mi se pare destul de ciudat, ca la inceput ai avut 3 pe fiecare si acum doar unul si 5 pe altul. Poate ca nu s-a vazut chiar bine la eco. Mareste doza si du-te la Sibiu sa vada dom' doctor cu ochisorii lui. N-are de ce sa nu dea rezultate, mai ales ca pana acum nu ai avut probleme cu stimularile. Hai fii mi optimista ca poate asa ii "stimulezi" si pe ei sa apara si sa se faca mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

yarrina ..lasa ca vine si vremea ta..ai rabdare..multa rabdare..iti tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Asa mi s-a parut si mie...si dr mi-a zis ca oricum ai lua-o tot 6 sunt....si are dreptate. Sper sa raspund bine la stimulare...sa nu fim nevoita sa renuntam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

Buna fetelor,

Ieri am fost la punctie si totul a decurs bine. Doctorul a zis ca am 13 ovole mature si azi m-au sunat si au zis ca am 7 embrioni fertilizati. Acestia se pot divide si maine imi spun daca am sa fac embriotransferul in ziua 3 sau in ziua 5. Pentru ziua 5 trebuie sa am 4 embrioni dezvoltati.
Dupa punctie la o ora si jumatate am plecat spre casa cu masina 150 km pana acasa. M-am simtit ametita si obosita. M-a si durut putin, ca la ciclu. Dar a trecut.
Unde stau la ai mei nu am net si atunci cand vin la prietena mea va scriu. Saptamana viitoare plec acasa si aunci o sa am net nonstop. Cred ca asteptarea dupa embriotransfer va fi cea mai grea.

pusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Gabi foarte bune vesti ne-ai adus. Sper sa ajung si eu sa-ti calc pe urme. Iti tin pumnii sa fie de Z5.
Zi-mi cand ai platit toata treaba? Sau se plateste la final?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

Yarina am platit 5518 lei dupa punctie. Si dupa embriotransfer am sa platesc intre 1500-3200 lei depinde de ziua cand am sa fac. Asta e fara tratamentul care l-am facut care a costat si ala o gramada de bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Multumesc Gabi, sa stiu si eu cum pregatesc sacosa.
Stiti ce supliment este in Puregon? Adica cel de 300 cat are de fapt?
Gabi tu la eco inaintea stimularii cati foliculi aveai? Ce doza de Puregon ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

Sincer sa iti spun nu stiu cati foliculi am avut inainte de stimulare ca miercuri am avut CM si joi am facut eco. Doctorul a zis ca am foliculi dar sunt mici si nu mi-a zis cati am doar ca nu am chisturi.
Stimulare am facut cu puregon cu 250 ui pe zi 9 zile. Am luat in paralel 4 zile si orgalutran.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Si ai observat ce surplus are? Nu stiu daca e 50 sau 75.

Mergi la inceput