Cada

Cada | Autor: kay

Link direct la acest mesaj

Vreau sa imi iau cada, dar sincer sunt pierduta in detalii... de otel, de acril, fibra de sticla, cu fasuri de aer sau fara, firme, preturi MARI, etc...

si-a luat cineva recent cada la un pret uman? si e OK? am cautat pe net, da nu stiu unde sa caut... ma puteti ajuta?

Va multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Eu am luat o teapa in sensul asta. Am cumparat o cada de la Dedeman, fibra de sticla cu hidromasaj, pretul, pe la sfarsitul lui 2008, vreo 26 mil. Tot asa, am stat, ne-am sucit, invartit si am luat-o pe cea care mi s-a parut cea mai regula, cu vreo 16 guri de aer, opt mari si opt mici. Din cauza detaliilor, nu am facut lucrul cel mai important, adica nu am masurat spatiul, in lungime, pe care il am in baie si m-am trezit cu o cada larga dar mica ca si lungime, plus ca hidromasajul face un zgomot care ma scoate din sarite, mai ales la viteza maxima. Asa ca acum nu il mai foloseste nimeni si e o cada normala dar scurta. Puteam foarte bine sa dau 4,5 mil si imi luam o cada normala, lunga, mai bine zis. Parerea mea e ca hidromasajul asta e doar un fas. Ori cumperi ceva foarte scump, am vazut intr-un showroom, ulterior, niste modele care nu faceau zgomot decat foarte putin dar costau 70, 80 mil.
Ca un sfat, poti merge undeva unde au showroom sa le poti vedea in functiune, altfel poti pati ca mine si dai banii degeaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Eu am luat de aici www.pacificstore.ro poti s-o personalizezi cum vrei tu, ai si explicatii pe site

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

salut !
ma leg si eu de acest subiect sa va intreb daca v-ati luat cabina de dus cu hidromasaj si sauna ...
imi doresc mult dar este cam scumpa si as dori sa stiu daca chiar merita investitia ...din pacate nu se poate testa , exista o varietate mare de tipuri ...si chiar nu stiu la ce sa fiu atenta ...
in magazine nu am intalnit inca pe cineva sa poata sa-ti dea detalii

multumesc
o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Referitor la cada, mare atentie cu masuratorile. Noi am masurat spatiul din baie si aveam 1,70m si am cumparat o cada de 1,65. Normal ca nu a incaput O alta problema, picioarele nu se reglau pe inaltime. Mai exact, am pus-o pe alta latura a baii (desi stau la bloc a fost destul de complicat si m-a obligat sa scot masina de spalat din baie) ceea ce a facut sa fie mult mai departe de scurgerea initiala Acum nu se mai scurge toata apa din cada, mai ramane putin in scurgere, neavand panta si neputand sa o ridic din cauza picioarelor fixe. Ca sa intelegeti, tot jegul ramane la scurgere si tr sa folosesc o pompita ca sa scap de apa ramasa acolo
In rest hidromasajul functioneaza bine, desi il folosesc cam rar, din lipsa de timp. Incercati sa va luati o cada care isi spala singura dozele pentru ca va ramane murdarie in ele sau va trebui sa umpleti cu apa curata cada dupa ce faceti baie ca sa le spele.

Referitor la dus. Mi se pare o mare prostie. Nu am eu dar, au parintii mei. Este cu radio, telefon, luminite si cam atat. Nu are sauna. Nimeni nu foloseste hidromasajul doar mama mea mai da drumul la radio. Desi are buton de telefon nu stiu daca functioneaza ca nu am adus un fir de telefon in baie .
L-a cumparat cu sticla in interior, mare prostie. Dupa fiecare dus raman urme pe pereti. Aveau inainte o cabina doar cu hidromasaj careia ii stergea usile de fiecare data cand faceau baie ca sa nu ramana urme (suntem o famile de maniaci ) Acum e groaznic
Hidromasajul de la ambele este apa de ploaie

Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui BLUE ANGEL

salut !
ma leg si eu de acest subiect sa va intreb daca v-ati luat cabina de dus cu hidromasaj si sauna ...
imi doresc mult dar este cam scumpa si as dori sa stiu daca chiar merita investitia ...din pacate nu se poate testa , exista o varietate mare de tipuri ...si chiar nu stiu la ce sa fiu atenta ...
in magazine nu am intalnit inca pe cineva sa poata sa-ti dea detalii

multumesc
o zi frumoasa

Simona cu Luca (21.08.2004) si Codrin (12.06.2008)
http://picasaweb.google.ro/dinu4dinu


la dusul cu sauna cred ca-ti trebuie o aerisire buna ..daca dai drumul la toti vaporii aia in casa o sa ai apa pe toti peretii...cu igrasie si tot ce inseamna asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Eu am incercat cada cu hidromasaj la hotel, si dusul si nu imi place deloc sa ma loveasca jeturi de apa. Deloc!

Asa ca ne-am hotarat sa ne luam cea mai simpla cada posibila, doar ca l-au imbrobodit la magazin pe sot si avem cada cu AUTOCURATARE. O minunatie.
Dupa ce faci baie si de-aia cu spuma multa, curge apa si ramane perfect curata. Nu adera nimic la ea si o avem deja de 6-7 ani.

A fost mai scumpa, e din acril, dar chiar a meritat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Merci mult pt raspunsuri !

Am o intrebare, cum de nu a incaput o cada de 1,65 intr-un spatiu de 1,70?

Cristiama, de unde ati luat cada aia?

Pe mine nu ma intereseaza sa aiba fasuri neaparat, adica mai deloc... Dar ma gandeam ca se joaca fi-mea cu bulele.. Dar mai bine nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Citat:
citat din mesajul lui kay

Merci mult pt raspunsuri !

Am o intrebare, cum de nu a incaput o cada de 1,65 intr-un spatiu de 1,70?

Cristiama, de unde ati luat cada aia?

Pe mine nu ma intereseaza sa aiba fasuri neaparat, adica mai deloc... Dar ma gandeam ca se joaca fi-mea cu bulele.. Dar mai bine nu.


Singura explicatie e ca au luat o cada cu cuva de 1.65 si adaugand marginea depasea cei 1.70.

Kay, noi ne-am luat o cada de acril ca e f usoara. Am preferat cu margine lata ca sa putem pune produsele de baie. De asemenea am cautat o cada cu panta lina pt partea in care te asezi ( pt comoditate).



Sibylle http://aripicarecrescinnoi.blogspot.com/

Vladimir ***** ***** Anna

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">MULTUMIM PT CEEA CE ATI FACUT PT SONIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

multumesc si eu pentru raspunsuri ..exact ce vroiam sa stiu ...exact la urmele de apa pe oglinzile acelea m-am gandit si eu ...si mai ales in cazul celor cu sticla fumurie ..
referitor la sauna ..pai cabina de dus este inchisa ..iar cand deschid usa ..oricum asta nu este o problema ...avem geam mare la baie ...noi stam la casa ...baia aceasta este la mansarda si este bine izolata
dar banuiam ca hidromasajul este frectie ...
mai mult sauna ma tenta ...si faptul ca erau 3 in 1 era o chestie ...

multam fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Incercati sa faceti un joc logic cu o cutie de chibrituri. Fa un dreptunghi pe o coala cu 1 mm mai mic decat cutia (sau pastrarti proportiile, nu am facut un calcul). Cum o intoarceti pe dreptunghiul desenat. E imposibil.
Cada se baga pe lungime si teoretic ar trebui sa o intorc si sa o instalez pe latime dar daca latimea e aprape la fel cu lungimea e imposibil.
Am incercat si in picioare si sa o las in jos pe locul ei dar cobora cam pana la 1,2m si ramanea suspendata.

Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput