America (193)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liris spune:

miereamara,voiam sa te intreb, cum intre copiii nostri-s doar vreo 3 luni juma diferenta: a avut reactia asta imediat ce l-ai trecut pe lapte normal? poate sa para initial ca e ok si apoi sa se dovedeasca ca-i alergic? l-ai trecut brusc pe lapte normal sau treptat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

CLARA bun venit in clubul nostru!!!Foarte frumoasa povestea ta....si foarte interesant sa avem pe cineva printre noi tocmai la Hollywood...sa ne mai spui despre actori,actrite si regizori,suna fain


Mie mi-a placut fimul care a luat Oscarul,l-am vazut chiar recent...acum depinde,eu nu sunt inebunita dupa comedii,nu ma pot uita la ele,si nu rad,deci...imi plac filmele realiste,dupa intamplari adevarate si cele gen AVATAR sau LORD OF THE RING,povesti asa care ma bine dispun...da fiecare cu gusturile lui...regret ca nu a luat Avatar premiul cel mare


LA MULTI ANI de 8 MARTIE...sa aveti o primavara frumoasa!!!

CAMI...mersic si stai linistita ca stiu cum este,si eu is tot cu treburi,uit de mine




"Before you judge me, try hard to love me."MJ


Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Liris i-am dat treptat cow milk si oricum el a ramas in tot timpul asta cu formula seara si noaptea, doar dimineata si la pranz bea lapte de vaca (la cresa).Noi nu ne-am dat seama de la inceput pt ca el a avut pneumonie si tusea f mult, dar acum privind inapoi totul se leaga, bubitele de pe spate i-au aparut primele, apoi probabil a acumulat si mai multe secretii in plamani din cauza tusei..

Ce e ciudat este ca bea formula pe baza de lapte si mananca iaurt si branza fara nici un fel de probleme, doar cand ii dau lapte are reactiile astea.

Acum ii iese si un canin si e jale.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

clara- bun venit!
frumoasa povestea voastra

crismir- sa-ti fie de bine cu noua tunsoare
sanzi- ce de codite ai

maine faceti mucenici ?

delia- cum a fost la restaurant?
buflea - unde lucrezi? sa venim si noi in vizita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

PUMBA...da ce repede ai vazut pozele,ce rapida esti





"Before you judge me, try hard to love me."MJ


Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

speedy gonzales

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

salut!

Pumba ai pus punctul pe i..:) mucenici ma inscriu si eu la coada.

Mirela sa iti fie de bine,meii da' ce pustoaice sunteti voi(tu si Sanzi)!

OanaC m-am urnit si eu de curand sa ma bag pe FB.. sunt incepatoare deci:)

Buflea acu' nu ca zic de tipii aia meseriasi(nemti au ba) dar insista, povesteste-ne..

Miere pentru pui mic si sa treaca toate, dintii astia sunt teribili uneori.

Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

La multi ani si de la mine cu intarziere. Sa fiti iubite si apreciate de toti cei pe care ii iubiti si sa fiti mereu fericite!

Mirelush, scuze ca nu am apucat sa-ti spun la multi ai la timp, primesti si cu intarziere? Numai bucurii si sa fii mereu happy!

Anamaria si buflea si Lia, ce va invidiez!! Ati pus tara la cale? o poza ceva si pt noi, restul lumii?

Clara, bine ai venit! Frumos love story si frumos foc bebitza Bryce!
Eu lucrez aproape de Sepulveda cu Ventura. Prin zina ta, pe acolo...

miere, pe aici pe undeva parca am citit o explicatie cum ca enzimele din lapte sunt diferite de cele din iaurt, branza, lapte praf. Si eu stiam ca multi copii cu alergii la lapte se intampla sa aiba reactii doar la lapte nu si la lactate. Daca mananca branza si iaurt o sa fie ok cu calciul si proteinele si poate cu formula o sa reusiti sa mergeti pana cand outgrow the allergy. Pacat ca nu te-ai prins mai repede, poate nu se complicau problemele la plamani.. A crescut maricel Aidan, incepe sa spuna una-alta?

Lucas are o imaginatie care ne lasa masca mereu. Ieri ii cantam "rain rain go away..." si el completeaza "ma(s)ina (r)osie wants to play..."
uneori ii mai inventam rime si versuri noi dar asta cu masina rosie sunt sigura ca nu i-am spus-o niciodata.

Azi incerca sa o adoarma pe nanny la pranz si-i spunea "alba ca zapada"; nanny nu spune nimic ca sa nu lungeasca povestea, iar el de la o vreme..."doarme Do(r)ina...."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Ramona si eu abia astept emisiunea lui Jamie!
si mai astept si Celebrity apprentice! si Flashforward si V.. off.. ca multe mai sunt..

am vazut si eu Oscarurile.. super gazdele! si desi The Hurt locker nu ma atragea ca nu e pe genul meu, l-am vazut si chiar mi-a placut!

Mirela noroc cu Pumba ca a zis de poze! Sanzi parca esti o pustoaica cu coditele alea!

Alina mi-l si imaginez pe Lucas! pupici!

mai eu am inceput sa vad un serial britanic - Shameless.. e diferit de serialele siropoase si comerciale, e realist.. dar asa ma chinui sa ii inteleg cateodata ca au accent din ala mai irish.. dar nu ma las de el ca mereu se intampla cate ceva nou!




Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

Multumesc pentru informatiile referitoare la asigurarile medicale in USA. Le-am dat mai departe prietenei mele.

Cristina 38+ Ingrid Evelina si Magnus Tiberius (7.04.2006)

Mergi la inceput