Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri20

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Ninia Stiu ca iti e foarte greu si ca iti doresti mult un copil. Nu uita insa sa profiti de starea buna si optimista a sotului tau si sa va mai si distrati ca dup-aia sigur sigur o sa vina bebele si sayonara distractie primele luni. Mcrissa poate sa confirme . Cred ca ti-am mai zis asta. Dar la Serafim devenisem asa de obsedata sa raman insarcinata si ma framantau asa intrebarile de ce pierdusem 2 sacini si daca voi putea duce vreuna, ca nu mai prea faceam nimic altceva.
Flavia stiam eu deja ca esti mama eroina dar acum mai mult mi-ai confirmat cu lucrurile pe care mi le-ai povestit. Nu stiam. E incredibil prin cate ai trecut si totusi ai gasit loc in inima ta pentru inca un nazdravan, si esti dispusa sa faci destule sacrificii pentru asta. Si eu iti doresc tie sa fie totul bine mai ales ca si sarcina ta este inca la inceput. Am inteles ce inseamna bland in materie de intzarcat. Sa vad cum o sa mearga lucrurile ca temporar a cerut doar de 2 ori noaptea si de 2-3 ori ziua, si cu asta ma descurc. Vroiam sa il alaptez pana la 2 ani. Ca alaptatul in tandem mi se pare putin de totdubios. In sensul ca am citit ca laptele isi schimba consistenta in functie de varsta copilului... si daca sunt 2 de varste diferite ce se intampla?..
mcrissa multumesc frumos. in cazul tau e evident ca clexane-ul era musai si va trebui sa il iei si la a doua sarcina. dar in cazul meu am facut tratamentul lui tutu si iti zic foarte sincer ca nu stiu daca chiar m-a ajutat la ceva (avand in vedere ca e vorba doar de progesteron suplimentar si de hcg suplimentar) sau pur si simplu a fost o coincidenta ca sarcina era buna si ar fi mers oricum bine. am inceput sa iau cate un utro seara si unu dimi sa nu zic ca nu am facut nimic. sper spre 6 saptamani sa apara greturile si atunci am sa stiu ca in principiu e bine . trebuie sa fie pentru ca deja sunt foarte indragostita de samburica cel/cea mica.

Si eu va doresc un 8 martie frumos si plin de cadouri care sa va mearga drept la inima!

Mami de (28.10.2008) si 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Pentru ca sunteti cele care insenineaza zilele barbatilor – desi ei se plang, dar numai pentru ca asa s-au obisnuit – pentru ca sunteti cele care suflati dragoste peste orice faceti voi si familia voastra, pentru ca sunteti cele care gasesc in fiecare zi timp pentru orice problema si orice nevoie a celor dragi, pentru ca, desi va mai plangeti cateodata, o luati de la capat in fiecare zi, mai puternice si mai hotarate, pentru ca sufletul vostru stie ce e iubirea, cum se daruieste si cum se primeste ea… si pentru tot ceea ce reprezentati… pentru voi timpul se opreste putin in loc la fiecare inceput de Primavara, sa va aduca un omagiu…
La multi ani, dragele mele!

Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Ninia81-cat de greu iti este...of cat am sperat ca va vei intra si ne vei da vestea cea mare...imi pare rau draga mea!Te rog incearca sa ramai optimista...stiu ca este greu!Suntem aici alaturi de tine si vom ramane mereu pana vei reusi sa ramai gravida,apoi in timpul celor 10 luni si apoi sa te incurajam cu oboseala cu care te vei confrunta in primele 3 luni.Doamne ajuta!
Mesajul tau de astazi este atat de frumos!!!

Minunea noastra mult asteptata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Va doresc un 8 martie minunat

Nu va pot spune cat de speciala este aceasta zi ...si prima zi a mamei pentru mine,o zi atat de speciala.ii multumesc lui Dumnezeu ca mi.a dat sa cunosc aceasta fericire cu copilasul meu scump!mama mea mi.a scris un mesaj atat de frumossss astazi,m-au dat lacrimile...

Minunea noastra mult asteptata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

la multi ani dragele mele, va doresc din tot sufletul sa va tineti puiutii in brate

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
La multi ani dragele mele !!!!!!!!
Alina sarcina usoara si trimite si la mine cana aia sa beau apa din ea
Ninia noi suntem alaturi de tine ,poate ar trebui sa fac HSG sa verifici trompele ,eu dupa aceasta interventie am ramas cu Maria ca aveam pe stanga un dop abia format si a iesit cand au bagat substanta de contrast iar dreapata este mega infundata

Eu sunt bine,adica a fost menstruatie in toata regula asa cva de luna viitoare o sa iau niste AC sa ma reglez hormonal ca am luato rau razna.
Si sa va spun ca am bocit ca moaca ieri cand mi-a dat fata mea un martisor facut de ea la gradinita plus o felicitare pe care a scriso ajutata de tati
O zi buna fetelor


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

La multi ani!Sa fiti fericite si sa va bucurati de aceasta zi speciala!
alinushca confirm din plin ca sunt tare obosita, cand o sa vina bebele lui ninia sper sa fiu mai odihnita si sa o pot incuraja eu pe ea.si da, distreaza-te acum ca apoi...nu ai timp nici de pisu.

Cristina,fericita de bebe luptator Vlad

Atat sunt de mare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

anca zi-mi numai unde si ti-o trimit! Nu ne arati si noua felicitarea si martisorul ? Ca fata o stim si e foaaaaarte frumoasa



Mami de (28.10.2008) si 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

LA MULTI MUTI ANI dragi mamici si aspirante!!!!

o primavara cat mai frumoasa si tot ce va doriti

iertare absenta, o luna aproape nu am intrat deloc ca ne-am luptat cu niste otite urate dar acum Slava Dnului suntem bine

ninia, un mesaj extraordinar....

pup mamicile si toate fetele fara exceptie

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

La multi ani, dragi mamici si viitoare mamici, va doresc o primavara frumoasa si multe bucurii!

Flavia, dupa cum descrii simptomele, mie imi miroase a fetita. Important e sa fie bb sanatos, nu mai ai mult si vor trece starile astea nasoale. Inca nu are cum sa miste, e prea devreme, abia pe la 15 saptamani cel mai devreme.

alinushca sarcina usoara si la termen!

Mamica fericita de Raducu(11.04.2009)

Mergi la inceput