experiente mistice(2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

iata o adresa cu material video. cel care mi-a placut, care a aratatlegatura dintre emotii si ADN, este http://www.reikiroman.altervista.org/video.html
cel care vorbeste de fapt si despre schimbarea transcedentala care va avea loc in 2012.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

Multumesc pt raspuns,

asa e intuitia mea sau glasul interior(ingerasul meu) nu ma inselat niciodata, de cand ma stiu nu am luat niciodata decizii rationale (desi am mai facut greseli din cauza egolui prea mare), dar mi-am ascultat intuita si ma-am lasat in voia ei, daca ceva era in neregula atunci simteam neliniste si nu luam decizia care imi era oferita.

au fost multe momente cand nu am avut nevoie de cuvinte sau sa stiu ce simte o persoana, pur si simplu am stiut emotiile, gadurile acelei persoane, de cele mai multe ori as fi vrut sa ma insel sau sa nu stiu sau sa simt emotiile, nu stiu cum sa descriu prea bine dar poate ma ajuti tu 3x3, iar legat de credinta m-am lovit adesea de comentarii ...eu imi ascult vocea interioara si stiu, nu am avut nevoie sa ma conving

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

sunt momente in viata cand este nevoie de confirmare, de un raspuns concret, material, practic, oricum, dar cel care poate fi citit sau experimentat in felul in care obtine increderea noastra totala. si eu am dorit, in trecut, in conditii de maxima incordare prelungite in timp, sa am raspunsuri. de obicei, de acasa pana la munca faceam in timpul acela 25-30 minute cu masina, adica peste 25 km. in timpul cel mai important al vietii mele, in trecut, mi-am spus, ca daca totul va fi in favoarea mea, sa trec prin toate semafoarele pe verde! si, cand am cerut asta, un oras mare, intreg, l-am traversat numai pe verde! este o conditie aproape imposibila de obtinut intr-un oras cu trafic, care se extinde pe km intregi!
am sa redau mai jos doua alte intamplari, marturisite de doua persoane. si amandoua mi-au cerut sa le explic daca exista vreo semnificatie.
iata una dintre intamplari:
"mi s-a intamplat o chestie ciudata. Veneam de la munca pe microbus si ma framantam si ma intrebam daca tot ce se intampla asa a fost programat, de ce se intampla toate astea cu mine, in acel moment mi-am ridicat privirea...treceam pe langa o farmacie care are patroni neo-protestanti si au o firma luminoasa cu banda din aceea electronica pe care sunt afisate tot felul de mesaje religioase, ei bine in acel moment era afisat urmatorul cuvant "Dumnezeu". Am ramas perplex pentru ca eu cerusem cumva un raspuns cuiva...si cred ca l-am obtinut."
iata a doua intamplare:
"In vara trecuta obisnuisem sa "cer" ca daca sint unde trebuie sa imi apara cifra 4, nu stiu sa spun de ce ma centrasem pe cifra asta, poate unde sint nascuta pe data de 4. In ziua aceea mergeam impreuna la supermarchet si tin minte ca mi-au iesit in cale niste masini care la nr. de inmatriculare aveau cifra ceruta de mine, chiar daca era formata din 13 sau 22 sau 85. Cumva era o confirmare menita sa ma linisteasca ca sint unde trebuie si ca relatia noastra are un viitor. Dupa terminarea cumparaturilor, la casa, el imi spune ca un anumit obiect (nu mai retin ce) il mai avem acasa si l-am pus automat in cos; am renuntat la acel obiect. Casiera nu a putut citi codul de bare de la alt articol cumparat si m-am lipsit si de acela. Am pus sacosele cu cumparaturi in cos si el a achitat. De obicei imi da bonul acela mie. Am vrut sa vad suma care era si in momentul ala am amutit. Suma era 444.44 lei. M-a intrebat de ce ma uit fix la bon, ce anume nu e in regula. Nu am stiut ce sa ii raspund, nu ar fi inteles....nu stiu daca eu intelegeam. Inca mai credeam ca este o coincidenta."
cere si ti se va da! mesajele acestea sunt o comunicare simbolica care ne implica prin vointa. este un mod indirect de a incerca o comunicare cu intuitia noastra, cu supraconstiinta, cu lumea energetica a universului nostru, atunci cand mentalul suprasolicitat genereaza bariere in accesul la informatiile universului subtil. in acele momente centrarea pe mentalul obosit de fapte, intamplari, incercari este insuficienta si blocheaza accesul la intuitie. daca aceasta legatura nu mai este clara, atunci se cauta o varianta indirecta. si apar acele situatii stranii, in care in mod simplu, realitatea pe care noi dorim sa o vedem este cea care apare prin "coincidente". dar nu pentru ca noi nu stim raspunsul, el exista si este stiut. insa increderea, credinta il el este dificil de acceptat.
in aceeasi maniera subtila au loc manifestarile in subtilul energetic al unei fiinte uname cand spune "de ce ti-e frica nu scapi". intuitiv, intotdeauna exista raspunsul. in mod clar, real, exista permanent rapsunsuri la problemele noastre profunde. insa acceptarea lor nu este atat de usoara. refuzul de a le accepta, determina o si mai mare conditionare din planul cauza efect a subtilului in incercarea de stabilire a unui limbaj comun intre planuri. si de fiecare data cand apare, de tot atatea ori este respins. in mod repetat acest proces da nastere la teama, apoi teama este conturata concret si devine frica! in momentul asta, deja informatiile intuitive din subtil sunt respinse fara constientazarea lor. insa in planul cauza efect, lucurile isi determina cursul lor de desfasurare, indiferent daca omul constientizeaza sau nu! si , cand este nevoie de o ruptura a blocajului mental produs prin frica, atunci apar invitabil intamplarile de care s-au fugit in permanenta. aici problema nu este legata de informatie, ci este legata de capacitatea individului de a accepta realitatea.
asta se intampla si atunci cand persoana crede ca sotul o insala, de exemplu. daca femeia refuza sa isi asculte intuitia, daca isi aduce argumente in favoarea relatiei, daca refuza sa asculte mesajele intuitive care vin pur si simplu, in mod natural, fara nici un efort mental sau consum energetic vital, mesajele intuitive reprimate iau forma incertitudinilor, apoi temerilor, apoi fricilor!
mi-au trebuit ani de zile sa invat sa disting intre mesajul comunicare dintre subtilul universului meu si mesajele mentalului meu.mesajele care nu depun efort mental pentru manifestare, sunt comunicari intuitive. iar intuitia aduce informatii din planul emotional-fizic, din planul spiritual si planul transcedental! refuzul de primire-acceptare, vedere a informatiei reale dintr-un plan va provoca o reactie in lant de determinari cauza-efect in planul fizic si genera dispozitii in planul spiritual pentru situatii fortate, exterioare din care omul nu mai are de ales prea multe, ci are numai de trait! cu alte , daca nu ai curajul sa faci o schimbare mare, Dumnezeu, se zice, te va ajuta! daca rezistenta este mare, suferinta va fi la fel de mare, pentru ca libertatea de decizie este redusa practic la minimum, daca nu la zero!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

3x3
La " a cere si ti se va da", eu nu prea stiu sa cer..adica ce sa cer?oare nu e pacat sa cer lucruri materiale?, consider ca iubire si sanatate e de ajuns, ca daca sant sant de toate

cand am zis ca "stiu", nu e ca am cerut sau?, si nici frici sau temeri nu am, stiu ca orce s-ar intampla e ok,dau un ex: iar daca sotul se indragosteste de altcineva sau ma paraseste e ok il las sa plece tocmai pt ca il iubesc prea mult si vreu sa stiu ca e fericit, bine nu accept abuz , inselat si nici sa o faca intentionat atunci nu accept,
un sigur lucru stiu ca FRICA te face sclav te subjuga de unde si vorba :de ce tie frica nu scapi:, iar frica e departe de mine, iar asta da o cer la Dumnezeu sa o tina departe
nu a zis Dumnezeu sa nu ne facem griji ca ajunge zilei prezente greutatile ei , maine e in mainile Domnului
ce am vrut eu sa scriu e ca sant momente cand am un fel de premonitii mai ales legate evenimente care sant legate de economie sau anumite imprejurari care eu nu le cer sau doresc, sant total diferite de ex. date de tine,
cand am zis ca stiu , pur si simplu stiu, nu am nevoie sa dau tel. la prietena mea ca stiu deja ce se intampla cu ea, poate dau asa ca sa ma amuz, ieri dimineata m-am trezit ca gadul la sotul meu si ca trebuie sa ma rog pt el, mai tarziu mia zis ca a avut ceva prob la servici si stiu ca a avut prob mai mari dar nu a vrut ssa-mi zica ,

acum momentan tot ce vreau eu sa fiu cu mine insumi sa gasesc iubirea mea interioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

am avut posibilitatea sa ascult interviurile folosind 48 free replay, from that teleseminar. Cel mai recent interviu, al lui Michael, a fost bazat pe cum sa procedam intr-o situatie provocatoare care ne pune in balanta echilibrul! cu alte cuvinte, vorbeste despre criza (indiferent de natura ei: financiara, de cuplu, sociala, etc). mi-a atras atentia o remarca de inceput pe care am considerat ca este important sa o descriu din punct de vedere al trinitatii(corp, spirit, suflet). pentru ca teoretic, idea spune ca pentru a rezolva criza, trebuie sa iesi din criza, adica sa incetezi sa mai cauti raspunsuri, de ce esti in criza, cum iesi din criza, ce poti sa faci, etc.
bun! cand esti implicat intr-o situatie stressanta cum e criza, e foarte greu sa ii spui aceluia renunta la a mai pune intrebari. si, paradoxal, vei avea mai mult noroc sa fi capabil sa rezolvi situatia.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

teoria renuntarii cat ci iertarea, ca inceput de solutionare a tuturor problemelor,sunt esentiale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns quackro spune:

Foarte interesant, ma bucur ca am dat de voi aici si acum.
Am si eu o intrebare daca se poate: Ca multi altii am avut si eu astfel de experiente dintre care una careia nu-i gasesc sensul. Am "primit" daca pot spune asa o imagine in care era o piramida in interiorul careia se invartea o carte ca si cum era agatata de unul din colturi. Am gasit ceva informatii pe Channeling dar nu complete.
Toate bune tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

iata un schimb de mesaje pe privat. am permisiunea autoarei sa il public pe forum; in trecut a existat un vis explicat, vis care nu s-a mai repetat din momentul in care mesajul lui a fost adus la cunostinta ;veti gasi visul amintit in paginile anterioare ale acestui subiect, cat si raspunsul, vis care s-a repetat pe o perioada lunga de timp, a insistat pana cad persoana a preluat mesajul real din subtil! am sa dau comentariul general la urma.
"Vreau sa iti povestesc un vis extrem de straniu de/al meu, de saptamana trecuta si sa te rog, in limita timpului si a posibilitatilor tale sa ma lamuresti cu semnificatia lui:

Am visat ca am plecat undeva cu copii mei (eu am 2 baieti de 6 si 3 ani) Am facut bagaje (nu stiu de ce nu apare sotzul meu in vis, dar nu apare deloc) si cu copii de mana abia mergeam. Am ajuns la gara, ne-am urcat intr-un tren din acela vechi (eram in gara din orasul meu natal) si am plecat spre o destinatie necunoscuta. Apoi se face ca am ajuns intr-o casa unde stateau mai multe persoane si nu stiu cum dar eu mi-am dat seama ca celelalte musafire erau femei gravide (fara sa vad burta de gravida) si proprietarii (parca erau mai multe femei) voiau doar se la ia fetii. Si eu stiam ca eu am ajuns la casa aia ca sa opresc macelul. Si la un moment dat am vazut abdomenele musafirelor prin care parca se transferau catre o destinatie necunoscuta niste galme mici pe care eu le-am considerat ca fiind copii nenascuti. Intre timp insa nu stiu unde erau copii mei. Nu stiu cum dar am inceput sa trag de femeile alea gravide cu toata forta mea si am reusit sa opresc asa zisul transfer, iar gravidele erau nauce si bucuroase dar nu intelegeau ce se intampla. Dupa care au aparut copii mei, am luat bagajele si cu toata greutatea, ca gafaiam la greu, am inceput sa caut disperata gara ca sa ne urcam intr-un tren si sa plecam de acolo. Si le tot repetam la copii ca trebuie sa fugim de acolo. La acest moment au aparut proprietarii si radeau de disperarea mea si imi spuneau: tu nu iti dai seama ca ati ajuns in iad si de aici nu e scapare? Degeaba fugi, si eu eram si mai disperata, copii plangeau.
La acest moment a aparut un barbat pe care nu il stiu in viata reala (de altfel cu exceptia copiilor nici o fata din vis nu imi este cunoscuta) care radea de i se vedeau toti dintii si care a zis sa stau linistita ca ma scapa el.
Dupa care m-am trezit, leoarca si cu o senzatie ciudata de neliniste.
Nu am avut nici o zi ciudata inainte, nu m-am uitat la filme de groaza, nu am motive sa am mustrari de constiinta, nu am facut nici un avort...Dar visul a fost groaznic.
Ai vreo idee?
Multumesc si o seara placuta iti doresc!"

raspuns no1.
imi cer scuze ca nu am raspuns mai devreme.

1-esti inca mama; legaturile energetice inca sunt puternice intre tine si copii, pana copii isi vor obtine independenta, adica se vor maturiza pe nivelul celor 7 chakre!
prezenta lor este de fapt expresia inca a legaturilor lor cu tine. deci, oriunde te duci, vin si ei cu tine (chiar daca in unele vise nu ii constientizezei). legatura cu sotul tau este diferita in plan energetic. iar calatoria pe care ai facut-o iti era destinata numai tie. deci sotul nu putea intra in tabloul subtil energetic al intamplarilor la care ai fost supusa!
2-deplasarea in astral, subtil, vis este ajutor de la entitati energetice, ingeri, sau oricine iti este ghids spiritual. deci trenul vechi spune ca deplasarea a fost ghidata si facuta cu ajutorul unei entitati pe care o ai de foarte mult timp langa tine.
3-daca ti s-a spus ca ai ajuns in iad, cred ca acolo ai si ajuns! iadul este o reprezentare simbolica a tenebrelor pe care le porti in universul tau si care vibreaza cu acelasi tip de energie vehiculata in constiinta colectiva. casa este simbolul in mod categoric al unui lacas in care este prezent sufletul. sfletul poate sa fie reprezentat in vis prin foarte multe camari, nivele! ce ai accesat a fost o incapere in care ai de facut curatenie! cu alte cuvinte, ai patruns in adancurile fiintei tale pana la un nivel unde ai preluat niste imagini care vin dintr-o necesitate de a ti se pune credinta la incercare.
3-faptul ca ai luptat sa faci fata acelsi situatii, a aratat ca ai de cucerit la nivel de constiinta planuri profunde prin recunoasterea divinului ca singura autoritate care iti poate aduce succes in planurile subtile. acest tip de vise, care te vor epuiza se vor repeta pana cand tu ai sa reactionezi in vis prin-rugaciune! adica, credinta pe care o porti trebuie sa fie recunoscuta de tine si dincolo de constienta; asta inseamna continuitate, armonizare a planurilor. orice efort al ego=ului in lupta din subtil, energetic este vlaguitor! pentru ca acolo, vei consuma energia vitala pe care trebuie sa o investesti, nu sa o pierzi prin incercari ale ego=ului de a se manifesta in credinta lui ca el este totul si autoritatea!
-femeile care radeau, sunt doar o reprezentare simbolica care sa te puna in contact cu un sentiment si o valoare pe care o ai fata de viata; probabil ca esti un aparator, sustinator al vietii, al creatiei, al binelui! dovada ca incercarea ta a venit in planuri foarte profunde, care sunt de fapt ale spiritualului care se deschid catre trannscedental! cu alte cuvinte, visul este initiatic! inca nu ai trecut testul, pentru ca in loc sa raspunzi prin comunicarea divina, prin rugaciune sau orice forma intima de comunicare a ta cu Dumnezeu, ai raspuns cu ego-ul! dar tu esti inca la portile spiritualului si transcedentalului!ai nevoie, epntru a trece mai departe cu constiinta ta sa aduci constiinta prin cunostinta si in vis! toate testele in vis vor fi legate de valori mari, clare pe care le aplici in viata si pentru care ai lupta, indiferent de situatie! asta arata verticalitate, deschidere, sensibilitate!
daca ai ajuns pana aici, in subtil, trebuie sa fi un om dotat, cu deschideri intuitive foarte puternice, dar si cu un sistem de valori foarte puternic! incearca sa detasezi ego-ul de aceste valori, pentru ca el se va folosi de ele si energia vitala a ta pentru a isi sustine suprematia. daca in vis vei reusi sa ingenunchi ego-ul si sa chemi in constienta, constiinta, care iti vorbeste in limbajul divin, vei trece toate incercarile.
daca mai visezei asa ceva, sau asemanator, in care apari cu copii si confrunti o realitate subtil-energetica pe care nu o poti controla9ele nu pot fi controlate decat prin rugaciune sau constientizare divina), cand te trezesti, incearca sa spui o rugaciune protectoare pentru copii. pentru ca daca tu ai fost secata de energie, cu siguranta ti-ai refacut energia de la copii. se poate ca copii sa simtit asta rin neliniste, indispozitie, diminarea vitalitatii sau chefului de a face ceava, randament scazut in activitate, sau mai vulnerabili la imbolnavire. orice este posibil, cand energetica lor subtila este secatuita datorita calatoriilor tale in universul tau subtil!
incearca, inainte de culcare, sa faci o rugaciune de protectie pentru ei!
uite cum fac eu rugaciunea pentru puiul meu:
"iti multumesc Doamne ca mi-ai dat in pastrare si grija ingerul de langa mine; acum Doamne, ca eu ma voi intoarce pe timp de noapte in lacasul divin pe care mi l-ai daruit, sufletul meu, te rog sa ai tu grija de ea, sa o calauzesti, sa o protejezi, pentru ca eu nu mai pot fi constienta de asta.iar cand ma voi scula, iti promit Doamne, ca voi avea grija de ea cu viata mea!"...si dialogul meu interior cu divinitatea se extinde pana cand am simtit pacea si linistea! de obicei adorm instantaneu dupa asta!
tu poti face formularea in felul tau. insa este important ca atunci cand tu esti in somn, contiinta iti este retrasa in suflet, cand corpul tau energetic se ridica din corpul fizic, sa iti pui copii in grija divina pentru protectie, ghidare, luminare, pastrare si grija pana te vei trezi! iar dimineata sa ii multumesti pentru ca ti i-a daruit iar cu aceeasi incredere ca poti fi mama pentru puii divini! pentru ca orice pui este un pui divin!
iti doresc numai bine!"

replica:
"Iti multumesc foarte mult pentru interpretare. Esti un om deosebit.
Cat despre publicarea visului, nu am nimic impotriva, poti sa il scrii cum vrei tu pe forum. Daca te ajuta cu ceva poti sa dai si copy paste, nu ma deranjeaza nici daca spui de unde e. Eu te/am abordat pe privat doar pentru ca ma gandeam ca e posibil sa nu ai timp sau sa ma gandeam ca poate nu vrei / poti sa faci asemenea interpretari. Stiu ca a mai fost mai demult un subiect similar si persoana care facea interpretarea a fost asaltata de cereri. Nu voiam sa iti rapesc prea mult timp.

Legat de vise, mi-ai mai facut tu o interpretare la un vis despre care spuneam ca se repeta de cand eram prin clasa a 5 a si ca pe una din fetele din vis am cunoscut-o, in opinia mea in facultate, iar in vis moare. Ceea ce nu am povestit insa pe forum, din considerente evidente, e ca pe fata respectiva care in visul meu moare am cunoscut-o la facultate, ea fiind la clasa de politie - crima organizata. Iar acum ea lucreaza la crima organizata dar in alt colt al tarii. Culmea e ca in clasa a 5 a nu aveam cum sa stiu ce imi va rezerva viitorul.De cand am "vorbit" cu tine..nu am mai avut visul respectiv.

Mi se mai intampla de asemenea sa am vise urate, in care lucrurile iau intorsaturi urate. Si inainte sa se intample raul in vis, ca eu stiu ca se va intampla sau cateodata chiar se intampla, ma trezesc (dar asta nu mi-e clar, daca ma trezesc de tot sau de fapt visez in continuare) si imi "impun" sa schimb cursul visului. Si adorm la loc si raul nu se mai intampla. Visul continua dar asa cum vreau eu. Crezi ca e posibil sa iti poti controla visul? In somn? Mereu am avut dilema asta. Precizez ca asta se intampla de regula pe la 3 / 4 dimineata.
Intr-adevar, am un sistem de valori destul de clar conturat. Din pacate, lucrez de multe ori intr-o mocirla. Mi-e greu sa accept ca unele lucruri nu le pot schimba. Poate de aici si visele acestea.
Multumesc inca odata. In special pentru rugaciunea pentru protectia copiilor mei"

tin minte odata cu traducerea primului vis din trecut, am sugerat si atitudinea de a "schimba" sensul negativ al evenimentelor visului prin proiectie -imagerie, vizualizare a subiectului oniric in sensul dorit! daca mesajele din vis vin ca simbol al unor realitati subtile pentru a fi accesate si acceptate prin constiinta si cunostinta, atunci si interventia inversa, de la cunostinta, prin constiinta in subtilul energetic este valabila. cu alte cuvinte, procedura de schimbare a cursului evenimentului negativ cu unul constructiv este creatoare, este pozitiva, este responsabila, eliberatoare si armonica!
visul, asa cum am spus, este ochiul in energetic deschis la nivelul planului fizic. in formula trinitara a fiecarui centru energetic, acest ochi energetic se va gasi atat in planul fizic, cat si in planul spiritual, cat si in planul transcedental. din planul transcedental, pot fi preluate mesaje din divin, sau din karma! mesajul repetat de-a lungul timpului a transmis informatia din karma avuta cu persoana incarnata in colega de scoala, ce a fost personajul principal in visul initial. "datoria sacra", datoria karmica, de a schimba cursul evenimentelor, odata adusa la cunostinta prin interpretarea corecta si atitudinea pozitiva de schimbare a cursului visului, nu s-a mai repetat ca mesaj oniric. deci a fost indeplinita o sarcina sacra a spiritului si sufletului tau fata de un alt spirit si suflet. dupa acest eveniment, vor urma alte etape ale devenirii, evolutiei personale!
multumesc autoarei acestor mesaje, ca a adus la cunostinta noastra un eveniment atat de important, ca mesajul de karma in mesaj oniric, interventia pe karma prin constientizare si stitudine creaotare!
asta este un exemplu de mare frumusete de alchimie interioara in planul datoriilor sacre dintr-o alta dimensiune de timp, in care doua suflete s-au intalnit si experimentat os situatie din care una a ramas datoare fata de cealalta.
poate ca intr-o zi am sa vorbesc despre cum si de ce se fac datoriile karmice! Dr. Norm, spune in "the science of medical intiuition" ca volumul de informatii pe care il extrage de la un pacient este similar cu cel pe care il acceseaza de la 12-30 ore de psihoterapie. si bineninteles, da si metoda de imagerie prin care fiecare poate calatori in vietile trecute.

am uitat sa adaug ca ora 3-4 este ora in care corpul spiritual iese din corpul fizic pentru a isi incarca"bateriile". deci este ora la care corpul spiritual al persoanei care a descris visul face calatoriile astrale! ora la care eu "plec" din corp este intre 4-5 dimineata! asta se face dupa ce corpul fizic se incarca putin mai mult cu gratie-divina, energie vitala pentru ca calatoria sa se faca. daca nu se face, persoana se va scula epuizata energetic, vital.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui quackro

Foarte interesant, ma bucur ca am dat de voi aici si acum.
Am si eu o intrebare daca se poate: Ca multi altii am avut si eu astfel de experiente dintre care una careia nu-i gasesc sensul. Am "primit" daca pot spune asa o imagine in care era o piramida in interiorul careia se invartea o carte ca si cum era agatata de unul din colturi. Am gasit ceva informatii pe Channeling dar nu complete.
Toate bune tuturor!

quackro, imi pare bine ca ai mentionat experienta ta, pentru ca am posibilitatea sa vorbesc mai mult despre o situatie, care inevitabil apare in vis, in timpul vietii, in forme diferite, bineinteles, insa mesajul simbolic este acelasi, ca esenta!cea mai autentica sursa de informatie este in tine insuti! toate celelalte din exterior te vor ghida catre o intelegere intima, profunda. insa nu iti vor da raspunsul de care ai nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns quackro spune:

100% adevarat! Iti multumesc foarte mult pentru raspuns.
Acest sa-i spunem vis a fost urmarea unui alt eveniment care s-a petrecut cu cateva zile inainte. La un chef fiind, stateam de vorba cu cativa prieteni despre evenimentele care sunt pe cale sa se produca anii care urmeaza. Dintre toti, unul singur mi-a taiat-o si mi-a spus: Daca ai de gand sa continui cu acest subiect sa stii ca pe mine nu ma intereseaza. In gandul meu mi-am spus: Fiecare pentru el! Dar nu m-a lasat ceva din mine, ajuns acasa am inceput sa ma gandesc cum sa fac sa-l TREZESC , cum sa-l determin sa se apuce singur de cautari. Avem o oportunitate uriasa pe care generatiile dinaintea noastra nu au avut-o. Accesul la informatie - Internetul, biblioteci, etc. Am adormit cu gandul la acel prieten iar spre stupoarea mea m-am trezit pe la miezul noptii ca stateam de vorba cu o entitate intr-o limba pe care eu nu am mai auzit-o dar pe care o vorbeam parca de cand lumea. Am sarit din pat nestiind ce mi se intampla. Am mai avut fel de fel de experiente dar nici una ca aceasta. La acea ora eram capabil sa reproduc acele propozitii dar m-am consolat si am adormit din nou cu gandul de a nu uita mesajul care mi-a fost transmis. Am sa va reproduc doar o jumatate din el pentru a face legatura mai bine.
" Nu toata lumea va evolua "
Dis de dimineata, am luat un creion si am notat mesajul intreg pentru a nu-l uita, moment in care s-a nascut o intrebare: De fapt eu cu cine am vorbit? Seara urmatoare m-am culcat cu un creion si o hartie pe noptiera pentru ca nu cumva sa scap ceva. Nu stiam ce sa fac, nu mai trecusem prin asa ceva. Am incercat sa adorm cu intrebarea: Cu cine am vorbit? , raspuns care l-am primit aproape instantaneu - (imi cer scuze ca nu-l pot spune dar nu vreau sa-mi alimentez Ego-ul) Este de fapt un spirit foarte inalt. Am stat zile intregi pe Google sa citesc cat mai mult despre el.
Problema mea este de fapt alta. Ceva am gresit cu siguranta fiindca nu mai pot comunica cu acel spirit. Nu am stiut cum sa ma comport sau poate am cerut de le el ceva ce nu trebuia. Mi-ar fi de mare ajutor sa-mi spuneti cum pot relua aceste discutii.
In limita timpului, data viitoare am sa incerc sa va reletez o alta experienta foarte frumoasa de pe vremea cand eram in Romania, si anume o decorporalizare. Persoanele de aici din grup care au trecut prin asa ceva vor putea confirma sau infirma.
Va multumesc, si toate bune.

Mergi la inceput