experiente mistice(2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Cred ca cei sceptici devin cei mai credinciosi pana la urma.Asta o spun din propria mea experienta si a altora. In general nu prea crezi pana ce nu ti se intampla una alta.

In ultimele luni viata mi s-a schimbat radical iar visele pe care le am sunt cele care ma avertizeaza ca in viata mea vor fi schimbari. Spre exemplu de cateva saptamani tot visez ca sunt insarcinata. Cred ca am visat de vreo 3 ori.De fiecare data a doua zi am primit la job sarcini din ce in ce mai grele si complexe, foarte challenging. Chestii care imi pot deschide perspective f faine.Singura chestie care ma sperie un pic e faptul ca nu am suficienta incredere in mine. Inainte au fost visele cu valurile de apa si altele ff elocvente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

3x3, sant mai lenesa cu scriul poate de unde atatea schimbari sau produs in viata mea, simt nevoia sa stau cu mine insumi parca imi este dor de mine oare unde am fost
multumesc mult pt postari chiar daca nu reusesc sa scriu de citit citesc mau ajutat foarte mult, acum cand beau apa o beau cu ganduri de recunostinta si iubire,

3x3, am avut un vis , in ultimmul timp visesz destul de des, dar acest vis a ramas acolo viu, am visat ca cautam o cheie , cheia de la apt meu, si am gasit mai multe cheii dar eu am vrut doar cea care imi apartinea asa ca am cules-o din gramajoara de chei iar cand o tineam in mana am putut citi foarte clar ce scria pe cheie 11 A, si mia ramas intiparit mental acest mesaj care habar nu am ce inseamna
merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

am sa va dau un link care va pune in legatura cu evidente stiintifice, spirituale si mistice ale existentei vietii in universul trinitatii.
este accesibil doar persoanelor care stiu engleza. este o conferinta in direct cu numele celor ce au deschis calea, viata altora!
daca se face o conversie a timpului, se poate deschide computerul in timpul emisiei. pana acum au vorbit dr.Norm and Les Brown.interviurile pot fi redate in replay daca se face inregistrarea.
sunt mesaje puternice.

http://www.TheAwareShow.com/tools/
sper sa va aduca multa lumina, sa va ridice self esteem-ul, sa va motiveze si vindece!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

cum vad rugaciunea TATAL NOSTRU

TATAL NOSTRU
CARE NE ESTI IN CERURI

focalizarea mentala pe imaginea lui Dumnezeu. extensia constientei prin focalizare; formarea conexiunii prin constienta intre planul fizic-prin mental cu planul divin TOTAL. unirea sus-ului cu josul prin vointa si constiinta prin cunostinta

SFINTEASCA-DE NUMELE TAU

definirea atitudinii de plecaciune in fata realitatii maretiei divine; acceptarea pozitiei de smerenie in fata maretiei creatiei divine si Vointei EI. stabilirea raportului dintre DUMNEZEU si OM, de perpetuare si manifestare infinita a GRATIEI DIVINE prin umilinta, smerenie, modestie;



VIE IMPARATIA TA

recunosterea realitatii divine ca si realitate a omului; omul imagine si chip de Dumnezeu; recunosterea existentei gratiei divine in templu, care da puls de viata si libertate de vointa in creatie templului, omului!

FACA-SE VOIA TA

constientizarea determinismului divin in planurile de creatie, in actul de viata; este acceptarea absorbtiei gratiei divine in templu de sus in jos in VOINTA determinismului divin.recunoasterea curgerii gratiei divine in templul omului este constientizarea procesului de creatie de sus in jos; este mesajul in care ego-ul recunoaste ca este in serviciul divinului, numai in vointa divina viata ego-ului se va desfasura.

PRECUM IN CER ASA SI PE PAMANT

ceea ce se manifesta la nivel divin sa se materializeze la nivel fizic. descrierea procesului de co-creatie, prin care gestul de viata- gratie divina de sus in jos este replicat prin co-laborare in procesul de creatie de jos in sus, care defineste actul complet de creatie, intoarcere la origini!

PAINEA NOASTRA CEA DE TOATE ZILELE
gratia divina, hrana vitala pentru spirit si fizic, care curge prin cuvant, intelepciune, responsabilitate si iubire

DA-NE-O NOUA ASTAZI

"bate si ti se va deschide", "cere si ti se va da"; cand omul cere, DUmnezeu da!atentie, aceasta daruire vine in procesul de co-creatie, adica in efortul ego-ului de jos in sus de a implini creatia divina prin vointa omului! incadrarea omului in timpul prezent, timpul real, timpul in care fizicul, spiritul si sufletul traiesc o realitate unica, acum, impreuna; "hemoragiile" energetice cu "investitii" defectuoase, nearmonice replicii curgerii gratiei divine de sus in jos, de gratie divina-energie de viata fac ratacirea spiritului intr-o iluzie a ego-ului imbracata in forma de trecut, experiente neplanute, traumatizante;i nmod metaforic, daca realitatea care este omul in imaginea lui divina se reflecta in oglinda determinismului ego-ului, atunci ceea ce se vede in oglinda este o iluzie, imgina nearmonica a realiatii celui reflectat.
formula apare ca o rugaciune in rugaciune, cerere de gratie divina pentru fizic, pentru spirit pentru suflet , pentru trinitatea templului care este Om-ul!! pentru unire in armonie, pentru traire in intelepciune, pentru creatie in vointa divina!

SI NU NE LASA PE NOI IN ISPITA

daca ego-ul rataceste spiritul in intunericuri ale unui trecut traumatizant din experientele de viata, gandul de speranta se ridica la CREATOR pentru a veghea, pentru a fi alaturi de om in drumul lui catre ORIGINEA DIVINA, in drumul lui de jos in sus, replica a vointei divine prin vointa omului; constientizarea ochiului divin care vegheaza permanent asupra fiecaruia, prin lumina, prin inspiratie, prin ghidare, prin cuvant, prin fapta prin orice manifestare de la suflet, spirit pana la fizic

SI NE IZBAVESTE DE CEL VICLEAN

este cea mai puternica cerinta, de a cobora de fapt LUMINA DIVINA in creatia de jos in sus pentru a fi ghid permanent in actul de viata; aici cel viclean este metafora ratacirii in umbra, in trecut, in ganduri traumatizante, lipsite de armonie, negative, atunci cand lumina, ghidul gratiei divine lipseste. cursul ratacirii apare ca o consecinta a vointei ego-ului de a refuza recunoasterea LUMINII, de a denatura intoarcerea gratiei divine in procesul de co-creatie de jos in sus. prezentul este singura realitate a templului, este in acelasi timp eternitate, nu iluzie pentru trup, spirit si suflet.

realitate divizata in timp, trecut, si viitor este o realitate a ego-ului care preia prin vointa o alchimie personala in afara determinismului divin a actului de viata. aici vad eu originea pacatului lui ADAM SI EVA: incrancenarea ego=-ului de a prelua puterea creatoare(folosind gratia divina ca sursa de viata) si a crea in vointa lui, nu in vointa divina (aceasta revelatie de fapt a demistificat intregul concept de rau pentru mine, a centralizat responsabilitatea de sine, a evaporizat tendinta atat de subtil inradacinata de a cauta originea tuturor celor lipsite de armonie din viata in exterior).

in mod contrariu, daca in timpul experientei de viata a ego-ului apar fuziuni si replici care se suprapun ca imaginea in oglinda, cu ceea ce vointa divina a determinat manifestarea in templu, atunci, ego-ul iese din timpul lui si intra in timpul eternitatii. aici, poate acea acces la orice realitate a planului fizic, a planului cauza efact, la informatie, la revelatie.asa apar premonitiile. daca accesul se face prin gest de viata pur, fara constientizarea valorii spirituale, accesul la eternitate se face in vis, iar mesajul simbolic este adus la cunostinta.

AMIN





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandyksch
Spre exemplu de cateva saptamani tot visez ca sunt insarcinata. Cred ca am visat de vreo 3 ori.De fiecare data a doua zi am primit la job sarcini din ce in ce mai grele si complexe, foarte challenging. Chestii care imi pot deschide perspective f faine.Singura chestie care ma sperie un pic e faptul ca nu am suficienta incredere in mine. Inainte au fost visele cu valurile de apa si altele ff elocvente.


mandyksch, a fost o replica intr-un film foarte reala din punct de vedere transcedental. parafrazand mesajul acelei replici, iti pot spune, odata cu deschiderea spiritului, vin si mari responsabilitati.
asadar, sarcina din vis este o manifestare energetica la nivelul chakrei 2. era evidenta, nu existenta de sarcina, ci existenta unei activitati energetice foarte proeminente din punct de vedere al capacitatii tale de a metamorfoza energiile chakrei 2 in fapte ale vietii. chakra 2 este relatia de unu la unu, este responsabilitate. daca energiile au coborat, de sus in jos, pana la chakra 2, pentru a fi materializate in social-grup-munca, atunci ele au trecut pragul valorilor self-ului esteem, din chakra3! raspunsul tau, de jos in sus, la nivel de chakra3, ar trebui sa fie plin de incredere in potentialul tau, pentru ca deja ai dovada existentei lor prin manifestarea de sus in jos. daca inca nu vezi aceste valori, calitati, nu trebuie sa le cunosti prin stapanire, ci sa le manifesti prin incredere. sa iti asculti intuitia, instinctul, sa lasi creativitatea sa curga orin tine, responsabilitatea sa implementeze aceasta creativitate in acte pline de intelepciune. acolo unde exista intelepciune exista si stiinta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3

[quote]citat din mesajul lui mandyksch
Spre exemplu de cateva saptamani tot visez ca sunt insarcinata. Cred ca am visat de vreo 3 ori.De fiecare data a doua zi am primit la job sarcini din ce in ce mai grele si complexe, foarte challenging. Chestii care imi pot deschide perspective f faine.Singura chestie care ma sperie un pic e faptul ca nu am suficienta incredere in mine. Inainte au fost visele cu valurile de apa si altele ff elocvente.


mandyksch
uite cum intuitia ti-a si dat raspunsul a celor din vis. priveste gestul tau de implinire de responsabilitati la munca ca un proces de co-creatie de jos in sus. divinitatea deja te-a investit cu gratie divina pentru aceste gesturi. asadar, dincolo de cunostinta ta si constiinta ta, exita potentialul de a da replica aceste investitii in determinismul divin prin munca, inspiratie, creatie. se spune, ca DUMNEZEU ne da atat cat putem duce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui BellaDonna

3x3, sant mai lenesa cu scriul poate de unde atatea schimbari sau produs in viata mea, simt nevoia sa stau cu mine insumi parca imi este dor de mine oare unde am fost
multumesc mult pt postari chiar daca nu reusesc sa scriu de citit citesc mau ajutat foarte mult, acum cand beau apa o beau cu ganduri de recunostinta si iubire,

3x3, am avut un vis , in ultimmul timp visesz destul de des, dar acest vis a ramas acolo viu, am visat ca cautam o cheie , cheia de la apt meu, si am gasit mai multe cheii dar eu am vrut doar cea care imi apartinea asa ca am cules-o din gramajoara de chei iar cand o tineam in mana am putut citi foarte clar ce scria pe cheie 11 A, si mia ramas intiparit mental acest mesaj care habar nu am ce inseamna
merci mult

BellaDonna, iti multumesc pentru incercarea de a ma incuraja sa scriu! !
uite cat de intuitiva esti, cat de usor ai citit ce este in universul tau! reciteste prima parte a mesajului tau!
apartamentul este simbolul lacasului sufletului tau! cheia de la apartamentul tau, este deschiderea ta insati in armonie pana la suflet, pe care doresti si ai primit cheia, sa il deschizi, pentru a trai nivelul3, pentru a te regasi pe tine insati in suflet(simt nevoia sa stau cu mine insumi)!. cele trei semne de pe cheie iti indica ca esti la nivel de chakra 3, insa faci aceasta simtire de pe planul transcedental, al sufletului din structura trinitara a chakrei. chair tu spui, "parca imi este dor de mine oare unde am fost ". numerele 1-1 te trimit la relatia dintre social, grup,familie cu tine insati! iar litera A este litera de la inceputul alfabetului, este mesaj simbolic ca esti la inceput de drum, de alchimie, de descoperire a unei lumi care a fost in permanenta a ta, dar nu ai fost constienta de ea!! asadar, lumina pe care o lasi sa patrunda din suflet pentru tine insati iti va clarifica niste relatii ale tale cu tot ceea reprezinta grup in viata ta, de la familie pana la social. este inceputul (A) unei noi modalitati de traire a valorilor personale in relatie cu socialul. achimia interioara (atatea schimbari sau produs in viata mea) este anuntata prin intrarea in posesie a cheii, care deschide casa-sulfetului (apt meu), la nivelul universului tau, in care tu te recunosti pe tine insati ( simt nevoia sa stau cu mine insumi).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Cred ca am constientizat (poate nu suficient un lucru).Am primit o noua sansa, de ceva vreme am senzatia ca sunt in acelasi punct ca acum 10-12 ani, aproape de zero, si trebuie sa cladesc ceva. Desi nu e usor, si in special anul trecut a fost unul extrem de greu pentru mine si famailia mea, nu as schimba nimic, am invatat atat de multe incat a meritat tot.

Am primit o noua sansa, dar uneori umele reactii,lucruri sunt atat de adanc intiparite in mine incat reactionez asa cum o faceam pe vremuri.Mi-am dat seama ca ideea e sa merg pe alta cale si sa nu mai repet greselile trecutului.Pentru ca ce se intampla acum e o a doua sansa. Si sunt convinsa ca nimic nu e intamplator, cel putin in viata mea asta am constatat. Mai pastrez din obisnuinta lucruri din "vechea viata" dar in genera sunt radical schimbata. Ramasitele acestei lipse de incredere vin din "viata mea anterioara".

Se pare ca eu reusesc cumva sa vin in legatura cu universul (poate ca nu asta e cea mai fericita exprimare) prin vise. De cateva luni incoace am senzatia ca visez non-stop, si majoritatea lor "vorbesc" pur si simplu. Si visez chestii pe care nu le visam inainte, cum au fost visele cu sarcina, cu cainii. Uite de ex. si azi noapte am visat un caine negru, asa de talie medie, in vis nu imi facea nimic, era linistit, si am trecut pe langa el zambind, m-am uitat la el, s-a uitat la mine. Mi-am zis, ok, te-am vazut, esti aici si mi-am continuat drumul. Nu m-am simtit deloc amenintata. Mai incolo,tot in vis am visat si alti doi caini, f veseli si prietenosi (unul era gri f frumos, celalalt mai tarcat). Nu stiu cum sa spun, dar e o senzatie de nedescris sa iti vorbeasca visele.Unii poate o sa rada, dar eu asa le simt. Si atat vreme cat eu ma simt impacata cu mine mai mult decat am fost vreodata cred ca sunt pe drumul cel bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Mandyksch, nici nu iti dai seama ce mari progrese si ce porti ai deschis in planul potentialului tau ascuns! faptul ca ai trecut pe langa caini, in special cel negru, este o mare realizare, pentru ca cainele negru este simbolul unor incercari foarte dureroase, devastatoare pentru tine si cei dragi, simbol din lantul karmic cu care ai fi interactionat, daca nu aduceai lumina in planul fizic din planul sufletului tau prin spirit! faptul ca ti se vorbeste in vis, si nu iti dai seama ce, este semnul ca ingerii care te calauzesc in drumul acestei vieti, iti transmit mesajele pe care tu, ulterior, in exemple de viata le vei constientiza pur si simplu si le vei aplica in fapt concret. cel care apare in vis, este spiritul tau in corpul tau fizic. daca frica, de exemplu, de la nivelul planului fizic, nu a mai existat, corpul spiritual a putut sa treaca calm, in pace, de incercarile pe care le-ai intalnit, care existau in planul energetic, subtil, a avut posibilitatea sa utilizeze gratia divina in actul de a "dialoga" cu planul transcedental! vei vedea in viitor, cat de usor vei sti ca sti, dar nu sti de unde! vei avea confidenta, chiar daca nu ai intalnit niciodata o situatie similara. asta nu inseamna ca nu vei mai avea incercari. ele vor exista intotdeauna, insa nivelul de pe care tu le abordezi este altul. pentru ca sursa de informatie si inspiratie devine din ce in ce mai evidenta planul spiritual, toate incercarile pe care le vei trece trebuie intampinate tot de pe nivelul planului spoiritual. asta inseamna, rugaciune! intani rugaciune, rapid, in mental, ca mentalul sa primeasca informatii din spiritual, ce este nevoie pentru a iesi din incercare. ce vreau sa spun, ca de acum toate incercarile vor testa credinta! pentru ca realitatea din planul spiritual care devine realitate in planul fizic prin actul tau de viata, sa fie aceeasi ca imagine si reflectie in oglinda! odata asimilata o valoare la nivel spiritual prin reducerea rezistentei egoului in primirea invataturii divine, urmeaza inradacinarea valorii spirituale, conform mesajului din "TATAL NOSTRU", "PRECUM IN CER ASA SI PE PAMANT"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

de ce am zis in special cainele negru? de ce negru? pentru ca negru este absenta LUMINII! albul si negrul nu sunt culori, albul, contine tot spectrul de lumina, negrul, nu absoarbe nici o frecventa a luminii. deci, structura energetica in subtil, era o realitate lipsita de lumina, o realitate din cauza efect, din planul in care actiunile ego=-ului in determinismul si autoritatea lui, au generat reactiuni in planul subtil! de ce caini? probabil ca in trecut ai avut experienta de a intalni caini care te-au latrat, sau au incercat sa te atace. experienta a ramas inregistrata in subtilul universului tau, si va fi utilizata ca sa trimita mesaje ori de cate ori va fi nevoie sa te puna in alerta! daca ti-ar fi fost frica de crododil, cu siguranta ai fi visat crocodil! nu conteaza ce imagine este, conteaza ce mesaj cara imaginea. si in general, imaginea tradusa urmareste niste reguli de baza: ce rol joaca imaginea in sens literar (adica, litera "A" este prima litera de alfabet); fiecare simbol-imagine trebuie alaturata celorlalte din vis. si semnificatia aparte a fiecarei imagini se va aplica impreuna cu a simbolurilor celorlalte din vis, iar rezultatul este un mesaj. daca ego=ul nu stapaneste mesajul, atunci asculta intuitia, asa cum a dat exemplu foarte frumos, ala acestei realitati, BellaDonna.

Mergi la inceput