experiente mistice(2)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria58 spune:

Tuturor celor care-si cauta drumul le recomand cu caldura sa citeasca MARII INITIATI AI INDIEI SI PARINTELE PAISIE acesta este titlul si o gasiti pe GOOGLE.Eu inca nu am terminat-o si mi-am promis sa o recitesc!Am gasit multe raspunsuri la zbaterile si intreberile mele sufletesti !Spor la citit si daca doriti putem incepe o dezbatere pe marginea acestei carti care se incadreaza perfect cu subiectul la care postez acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Am primit ieri un email de la nasa copilului meu, in care era o rugaciune.iata rugaciunea.

'Doamne, Te iubesc si am nevoie de Tine, vino in inima mea, binecuvanteaza-ma, binecuvanteaza-mi familia, pe prieteni, binecuvanteaza-mi casa si prietenii, in numele Lui Iisus. Amin.'

am ingenunchiat, am cerut DOMNULUI sa intre in inima mea! L-AM CAUTAT PE DUMNEZEU IN INIMA SI A VENIT! MI S-A ARATAT! doamna maria58, prefer sa stau de vorba cu DUMNEZEU direct, prin rugaciune!asa cum am cerut aseara si a venit- DUMNEZEU A VENIT IAR LA MINE, CA SA ARATE CALEA: raspunsurile SUNT IN TEMPLUL, IN SUFLET, IN INIMA! nu in afara templului!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katya spune:

http://sfaturiortodoxe.ro/marii-initiati-india-parintele-paisie/

Recomand si eu cartea amintita de Maria tuturor celor care sint interesati.

Draga 3x3,sa stii ca eu nu-ti pun la indoiala experientele,te cred ca e exact asa cum zici:ai intrat in contact cu toate fapturile pe care le descrii.Doar ca ele n-au nici o origine dumnezeiasca:sint doar duhuri,demoni,insusi satana.Nu stiu cum de te-au inrobit asa de rau,daca te-ai dat tu sau te-au inselat ele,ai insa grija de copil.Caci mare dreptate ai:in primul rind mama trebuie sa fie sanatoasa ca sa-si poata apara copilul.Ai putea incepe printr-o spovedanie si o impartasanie,Doamne ajuta!

Nu te supara ca ti-am spus asta,sa te-ajute Domnul si sa-l aiba pe copil in paza Sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria58 spune:

Doamna imi propusasem sa ma opresc a posta cind am dat de aceasta carte pe care din postarea dv am inteles ca n-ati citit-o,probabil va considerati desavirsita si nu mai aveti nimic de invatat de la nimeni!Detineti deja adevarul absolut!Eu marturisesc ca nu-l detin si de aceea caut sa ma informez sa citesc ,sa invat de la oameni mult mai intelepti ca mine dar daca si un copilas de 3 ani spune ceva care ma surprinde in intelepciune si de la el invat!Nu aveti de unde sti daca imi beau cafeluta sau ceaiul era singurul emo ptr citit,dar nu vad nimic rau in a-mi bea cafeluta sau ceaiul in timp ce citesc!Sunt de acord cu dv ca imparatia lui DUMNEZEU SE AFLA IN NOI,dar si duhurile rele tot in noi isi cauta salas ,doar ISUS din oameni scotea duhurile rele,care,se pot preface in ingeri de lumina ca sa insele si pe cei alesi daca se poate!Si tot ISUS ne spune sa cercetam bine duhurile sa nu ne insele cineva!Doamna daca DUMNEZEU ar fi vrut sa ma lase fara minte(mental)m-ar fi facut o leguma sau o piatra ceva dar m-a inzestrat si cu minte care sigur are o utilitate!Spuneti ca DUMNEZEU este IUBIRE si categoric aveti dreptate asta inseamna ca si noi trebuie sa iubim oamenii !Dar cind eu v-am scris ca din aceasta iubire pe care spuneti ca o simtiti fata de oameni sa nu-i mai rataciti dv imi raspundeti ca n-ati afirmat niciodata ca-i iubiti ca asta am scos-o eu de la mine!Hotariti-va aveti sau nu aceasta iubire?Spuneti intr-un post ca eu nici nu-i cunosc pe acesti oameni sa inteleg ca dv ii cunoasteti personal?!!este o mare diferenta intre a citi o carte si a da in carti !Dar repet fiecare o ia pe ce drum doreste doar in marea lui iubire DUMNEZEU ne-a lasat liberul arbitru!Si cum noi toti suntem plini de pacate si pacatuim la fiecare secunda cu vb cu gindul sau cu fapta,este normal ca eu in micimea mea sa caut cararea spre mintuire care sigur este rugaciunea dar mai este si smerenia ,recunoasterea si cainta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria58

...este normal ca eu in micimea mea sa caut cararea spre mintuire care sigur este rugaciunea dar mai este si smerenia ,recunoasterea si cainta!


felicitari!Domnul sa fie cu tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria58 spune:

multumesc,sper ca intr-o zi si eu sa va pot transmite felicitari! Nu pot decit sa ma rog BUNULUI PARINTE ca tuturor sa ne dea itelepciune si sa ne ajute sa gasim drumul ADEVARAT!Apoi daca parintele PAISIE spune despre el insusi ca este un gunoi pe pamint recunoscind marirea lui DUMNEZEU cine sunt eu sa ma consider mai presus de el?Cit de mindru si de nepatat sa ma cred ca sa afirm ca DUMNEZEU a venit la mine sau eu m-am inaltat la EL?V-am spus sunteti extrem de curajoasa , eu n-am curajul dv,m-as multumi si cu iertarea pacatelor mele in rest sa ma aseze acolo unde crede EL ca-mi este locul!Sa ne imparta DUMNEZEU la toti din mila lui!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Katya, iti multumesc pentru protectia pe care o arati fata de copil, si fata de mine! asa iti doresc si tie!
mi-a daruit DUMNEZEU un copil sanatos, frumos, intelept si inteligent. sa iti dea Dumnezeu sa ai si tu bucuriile pe care lea am eu din partea ingerasului meu!

si, cum suntem la capitolul experiente, iata un mesaj din calatoria unei mamici, in templul sufletului ei:
"La "entering the castle" (suflet-intrarea in templu) am ajuns la 7 mansion. Sa stii ca imi place mult calatoria asta, chiar daca este si mult de munca, dar asa realizez ca am lasat chestii neterminate, nu mi-am cerut iertare, si am uitat sa iert, nu am incercat sa iubesc persoane care m-au ranit, si asa mai departe. Pe departe cele mai frumoase calatorii sunt cele in camerele unde te intalnesti cu Dumnezeu. As relua toata calatoria de la capat again and again."


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

aceeasi mamica, hai sa ii spunem mamicaA, de care am mentionat anterior, ca a inceput calatoria in templul sufletului ei, mi-a relatat urmatoarele:
" 3x3, sa iti povestesc... nu stiu ce a fost, am ascultat Caroline Miss, am intrat in acea camera secreta a sufletului unde Dumnezeu vine la tine sa te vindece si te eliberezi de povara. apoi am adormit
, eram intre somn si trezire si la fel ca doamna de pe forum am simtit ca o presiune in urechi si ca un zgomot de motoras; si vedeam cercurci concentrice luminoase ca si cum veneau la mine, treceam eu prin ele, ele prin mine, si aproape ca incepeam sa ma trezesc mi-a venit in minte experienta doamnei de pe forum, si am zis in gand, Doamne faca-se voia ta! nu s-a mai intamplat nimic, apoi, m-am trezit. a venit pe strada un camion care facea zgomot puternic si m-a trezit."

3x3: ma bucur foarte mult. pentru tine; imi dai voie sa scriu experienta ta pe forum? ce ma bucur pentru tine!!!nici nu sti ce minunat este sa intri in universul energetic al tau si divinitatea din tine!
mamicaA:da iti dau voie, nu trebuie sa ma mai intrebi de aici incolo ca poti scrie orice vis sau experienta, de a mea, fara nume
3x3: iti multumesc, vai ce ma bucur!
mamicaA: presupun ca zgomotul ala de motoras, asa cum i ai spus doamnei este facut de chakre?
3x3: BINE AI VENIT IN CALATORIA MISTICULUI FARA MANASTIRE!~
mamica A: si de ce s a oprit totul brusc? multumesc
mamica A: pentru ca sunt trepte de iesire, si s-a interpus si zgomotul din planul fizic; cand iesi nimic nu trebuie sa te disturbe nici macar zgomot; daca se intampla intrarea fortata in corp o poti resimti in mod neplacut, pentru ca perturbatii ale mediului intrerupe linistea pe calea senzoriala
mamicaA: aha
3x3: ingeraii tai te-a inttors
mamica A: aha, ei camionul a inceput cu zgomotul un minut doua mai tarziu de trezirea mea ca inca stateam sa meditez si l am auzit
3x3: nu conteaza, important este ca te-au trimis inapoi pana sa vina zgomotul; stai linistita
3x3: a, da, zgomotul de motoras este zgomotul de energie al chakrei pe care ai simtit ca te pregatesti sa faci iesirea din corp; asa sa faci. NUMAI LA DOMNUL SA ITI FIE GANDUL SI VEI TRECE DE TOTI MONSTRII EGOULUI
mamica A: asa trebuie
3x3: pentru ca s-ar putea sa ii intalnesti, daca mai exista in urma iertarii, ai uitat ceva din procesul de purificare, in calatoria pe care ai inceput sa o faci in sufletul tau.
mamicaA: ok

traiasca chakra! traiasca motorasul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Cu ajutorul lui Dumnezeu am intrat in a 2o- a saptamana. Bebe e un flacau pe cinste, creste ,papa,doarme iar eu.... in fiecare clipa ii multumesc Celui de Sus pentru binecuvantarea data.
Seara ianinte de culcare si eu si sotul meu il "mangaiem " si facem Sfanta Crucita pentru bebe - pe burtica- nu stiu daca e sau nu bine, daca e sau nu, pacat ,dar parca mi se pare firesc sa-l inchinam .Dar de la Dumnezeu pentru credinta in Dumnezeu.
Sunt un om implinit !O fiinta ce a asteptat mai mult de 10 ani ca Dumnezeu sa-mi intinda o mana. Nu m-a uitat ,pe mine,pacatoasa !






Gabriela
19+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria58 spune:

Gabriella sigur vei duce cu bine la sfirsit sarcina vei naste un bebe frumos si sanatos si veti fi o familie implinita si fericita ,este tot ce va doresc!te citesc cu drag pe unde te gasesc,se vede din scris ca esti un om sensibil si echilibrat deci nu ai motive de ingrijorare DUMNEZEU va fi cu tine pina la capat!Sa va mearga din plin si sa fiti sanatosi!

Mergi la inceput