experiente mistice(2)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

imi dau seama ca mesajul lui gelu1, a patruns nu numai prin cuvant, dar si in universul energetic al cuvantului rostit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gelu1

Ai scris cu mult curaj si eu te cred. Sint bolnav de cancer in faza terminala dar credinta ma tine in viata. Da-le incredere mereu celor aflati in suferinta si bunatatea ta, dragostea ta aratata semenilor tai iti va fi de folos tie si celor dragi. si ungelu



iti doresc Sanatate !poate se mai poate face ceva.Cand am citit postarea ta mi se parea nedrept.Si este nedrept.Tatal meu a murit de cancer si mi-e cumplit de greu sa mi-l aduc aminte bolnav.
Nu mai am cuvinte.Dar sunt (em)aici ...cu ce te putem ajuta?

Gabriela
7+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

RUGACIUNE!
BINECUVANTATI-L! SPUNETI O RUGACIUNE! CERETI GRATIA DIVINA PENTRU VINDECAREA TEMPLULUI LUI GELU1, CERETI GRATIA DIVINA SA VINDECE, SA ARMONIZEZE TRUPUL IN FUNCTIILE LUI, SA ECHILIBREZE COMUNICAREA IN TRUP, SPIRIT SI SUFLET! CUVANTUL VA MATERIALIZA MANIFESTAREA DIN SPIRIT! CUVANTUL ROSTIT DE TRUP ESTE CUPA DE GRAIL, IN CARE SE VA TURNA GRATIA DIVINA, SI PE CARE O VETI OFERI PRIN RUGACIUNE!
rugaciunea este ACT SACRU MISTIC, ESTE COMUNICARE DIRECTA CU DUMNEZEU, CU CREATORUL! ESTE DADATORUL DE VIATA SI SPERANTA, DADATORUL DE PACE INTERIOARA, DE ARMONIE!
RUGACIUNEA ESTE COMUNICAREA DIRECTA CU DUMNEZEU. ESTE DIALOGUL DIRECT CU DUMNEZEU!
cere si ti se va da! bate si ti sde va raspunde!
hai sa batem impreuna la poarta DOMNULUI, sa coboare GRATIA SA PENTRU VINDECAREA UNUI TRUP SUFERIND!
asta este actul ultim al ego-ului de a fi in serviciul apropelui! asta este actul de generozitate, de daruire! daruieste o secunda din viata ta celui care are nevoie de ea! daruieste prin rugaciune!
gabriella1, o si in fata gestului tau de generozitate!
...
chiar ma gandeam sa propun, ca exercitiu mistic, de a fi in serviciul aproapelui, sa propun rugaciune! si cine are nevoie, sa ceara suport prin rugaciune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

mi-e dor de tata.imi geme sufletul....

Gabriela
7+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

felicitari gravidutzelor!scz de intarziere,dar am o stare de atata relaxare,incat da in uitare.
Doamne ajuta tuturor!gelu,te imbratisez cu mult drag!

mami de , premiata la concursul de dans 17+


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Gelu1,mai da-ne cate o veste cand poti!
Mi-am indreptat ochii spre cer,si fara cuvinte m-am gandit si m-am rugat ptr tine.Poate Dumnezeu imi va auzi ruga!



Gabriela
7+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Gabriela, felicitari! Sa ai parte de un bb sanatos si mancacios. Si nu uita, cand Dumnezeu iti inchide o usa, cu siguranta iti va deschide o fereastra...si cred ca a si facut-o.

Gelu, te-am citit si la topicul de la Clinica Virtuala, iti doresc multa sanatate, liniste si impacare, sunt lucrurile cele mai importante in viata, alaturi de dragostea celor din jur.

Eu personal ma bucur sa revin pe acest subiect, sa va citesc experientele.
In ultimii doi ani viata mea s-a schimbat radical, si in bine.Cand s-a inchis o usa si pentru mine mi-a fost foarte greu sa raman pe linia de plutire, si a durat atat de mult ca aveam senzatia ca nu se mai termina niciodata cosmarul.Aveam insa ceva de invatat, si probabil am prins mai greu , m-a ajutat f mult 3X3, prin sfaturile sale si empatie. Parca am depasit mai usor acea perioada.
Acum ma minunez de cate lucruri extraordinare mi se intampla , ma bucur ca ma simt vie din nou si ca ceea ce fac imi place foarte mult.
Am cititceva f fain saptamana trecuta:"Dumnezeu are raspunsuri la toate intrebarile tale:
-da
-nu inca
-am ceva mai bun pentru tine"

La mine s-a aplicat varianta 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

am amintit de rugaciune!
daca trupul este templu sacru, ego-ul este "preotul". asa cum preotul se roaga cu pasiune in timpul slujbei, asa si egoul sa se dedice rostirii interioare a rugaciunii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns quackro spune:

Gelu1, suntem alaturi de tine!
Fie ca Dumnezeu sa ne asculte ruga!



Tatic de gemeni, fetita si baietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

in rugaciune, ego-ul se deschide dialogului constiintei divine, scanteie divina in templu! al doilea efect ca manifestare, ego-ul tace, nu mai "maimutareste" prin mental. prin tacere, are loc ascultarea! ca in realitate! daca taci , ai posibilitatea sa il asculti si pe celalalt! asadar, prin rostire de rugaciune si tacere, ai posibilitatea sa asculti "vocea" constiintei. mesajele ei sunt asa cum vin si in stare de activitate normala a egoului, ca atunci cand , de exemplu, esti diabetic, si vrei o bomboana fondanta ; salivezi sa mananci una si te infrupti, insa mai vrei inca una, iar o voce interioara iti spune ca nu ar trebui sa mai mananci: asta este "vocea" constiintei, este mesajul care vine prin intermediul ego-ului spre binele tau, permanent. este o forma de interventie din energetica mistica a templului in realitatea templului.
ale persoane pot inregistra imagini vivide, ca in day dream, sunt persoanele care au ochiul spiritual deschis la nivel de plan fizic.

alte persoane pot doar simti! au un senzor atat de sensibil al simtirii care nu inseala niciodata, de fapt simtirea este traducerea subiectiva a manifestarii energetice (emotiei) din planul spiritual. si ea nu inseala niciodata! pentru ca emotia o raportam la...afectiune prin educatie, traditie, de obicei se spune, ascultati inima! cu alte cuvinte, citeste energetica templului prin simtire! sunt persoane care au un ghid foarte puternic prin simtire!

una din experientele mele mistice a fost rugaciunea si vindecarea copilului dupa rugaciune!
am amintit in trecut cum un copil a dezvoltat o boala de oase, care l-a imobilizat permanent in pat in aparat gipsat. medicii nu au putut stabili cauza. si era sub tratament permanent.

cum s-a manifestat "ascultarea" egoului meu si cum am ajuns la gestul de rugaciune pentru vindecare, pentru copil!
sper ca gelu1 sa citeasca randurile acestea!




Mergi la inceput