experiente mistice(2)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

ce frumos am visat azi-noapte.......
am visat ca aveam niste dinti albi,tare-tare frumoshi,stralucitroi.ii descoperisem uitandu-ma in oglinda,ma uitam minunandu-ma eu si fetitza mea de frumusetea lor si imi aduceam aminte de cei pe care ii avusem si care nu erau la fel de frumosi.

mami de , premiata la concursul de dans 16+


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruscus spune:

gabriela felicitari si numai bine

gabriela fara suparare cum datorita lui 3x3 ai ramas insarcinata?
copilasul l_ai conceput tu si cu sotul tau cu voia lui dumnezeu, eu nu vad ce legatura are sarcina ta cu 3x3(fara suparare3x3!)

pt ca e vorba de copii si eu sunt insarcinata, e o sarcina surpriza, avem deja doi copii si nu era momentul pt inca unul, dar l_am primit si am de gand sa il pastrez, chiar daca nu sunt in culmea fericirii, si ma simt foarte ciudat, pe copilasi mei i_am dorit si i_am asteptat cu nerabdare, dar acum e diferit si imi e frica ca gandurile mele sa nu influienteze in rau copilasul surpriza si sunt putin trista si azi o sa fac prima ecografie si parca mai sper sa nu fie acolo si testele de sarcina pe care le_am facut sa fie doar o alarma falsa, si ma fortez sa fiu fericita pt ca stiu ca starea mea poate sa influienteze caracterul copilasului
gata m_am descarcat si am "spus cu voce tare" ceea ce tineam in mine de frica
imi pare rau pt mesajul meu negativ dar trebuia sa ma descarc
numai bine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

n-am zis ca din cauza d-nei 3x3 ci doar ca am visat-o (stiam in gandul meu ca dumneaei era)si ca tinea in brate un bb si-mi spunea ca tatal meu atat m-a putut ajuta!
sarcina usoara si bb la termen!

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

ruscus,stiu ca nu m-ai intrebat pe mine,scuze ca ma bag.
eu cred ca gabriella se referea la calauzirea si suportul spiritual pe care i le-a oferit 3x3,care au ajutat-o sa se linisteasca,sa gaseasca raspunsuri,sa se impace cu ea insasi pe toate planurile.aceasta linistire si regasire au avut ca rezultat,cuibarirea unui sufletel in ea.pt ca culcushul era gata-primitor,il astepta.

mami de , premiata la concursul de dans 16+


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruscus spune:

imi cer scuze, eu am inteles gresit
numai bine si sarcina minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruscus

imi cer scuze, eu am inteles gresit
numai bine si sarcina minunata

c'est nous
florina, mamica lui thierry si dara



multumesc,la fel sa-ti dea Domnul !

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

ruscus, viata este o experienta mistica. omul, in universul trinitatii existentei (TATAL, FIUL, SFANTUL DUH= SUFLET, SPIRIT, TEMPLU) are o determinare atat fizica, cat si energetica, din planul spiritual, si karmic, transcedental.
planul fizic, dominat de ego si explorat prin cunostinta,primeste informatii din planul energetic prin constiinta si ochiul energetic, vis.
visul este o reprezentare picturala a realitatii energetice la care ego-ul are acces pentru cunoastere. daca in mod contient ego-ul, adica planul fizic se armonizeaza in comunicare cu planul spiritual, transcedental, atunci templul devine "participant" la manifestarea constienta a realitatii mistice.adica, ego-ul devine co-creator-creator ("dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu"),iar gratia divina, in felul asta intra in templu, "hraneste" templul ("painea noastra cea de toate zilele"). consecinta acestei armonii poate fi manifestata prin vindecare, recapatarea armoniei in viata, in relatie, deschidere in planul social prin oportunitati, sarcini, echilibrare interioara, rezolvare de conflicte emotionale, intelegere in profunzime a realitatii traite, etc. cu alte cuvinte, viata capata o dimensiune profunda, capata sens creator, mistic!
omul nu mai traieste in iluzie, in singuratate, despartit de esenta sufletului lui. omul se reconecteaza la sursa interioara de gratie divina, care este sufletul! si prin suflet, se face deschiderea catre DUMNEZEU! PRIN "VOCEA SUFLETULUI" SE TRANSMITE MESAJUL LA CREATOR!
omul ESTE TEMPLUL SACRU, in fiecare secunda de viata. cat de profund se traieste pin alchimia interioara, in sacrul creatiei, este un efort al ego-ului de a se regasi pe sine si a se intoarce la originea eterna: CREATOR. asta se face prin gesturi simple de viata, prin ascultare, prin pietate, prin responsabilitate fata de viata, prin datorie fata de aproape, prin depasirea ignorantei, prin iubire, prin intelegerea realitatii dincolo de pragul conativ si cognitiv, senzorial si pragmatic.
ca parinti, suntem replica a creatorului. si indiferent cat de multa suferinta am primi de la parinti, ei merita neconditionat respect si iubire. datorita lor exista viata! iar cand viata intra in pantece, inseamna ca DUMNEZEU A COBORAT SAMANTA DIVINA PE TEREN FERTIL, ACOLO UNDE POATE SA SADEASCA, CREASCA, ILPLINEASCA, SI PRIN VIATA, EL INSUSI SA SE BUCURE DE VIATA!
daca ego-ul isi judeca disponibilitatile, puterile, capacitatile, dorintele, se limiteaza in mod iluzoriu la o realitate rupta de realitatea templului mistc! iar gestul in viata se numeste suferinta, se numeste "pacat". daca egoul isi va indrepta simtirea, privirea mai profund, ar lasa gratia divina sa ajute si lucreze in templu, iar egoul sa primeasca lumina divina prin ascultare si manifeste prin vointa!
egoul renuntand la vointa lui, primeste vointa divina! iar resursele sunt...inepuizabile, eterne, sacre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

poate va bucurati si voi ptr bucuria noastra: bebelu'nostru !

http://img685.imageshack.us/img685/1327/001poi.jpg



Gabriela
7+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

poate va bucurati si voi ptr bucuria noastra: bebelu'nostru !

http://img685.imageshack.us/img685/1327/001poi.jpg



Gabriela
7+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"



O Doamne...mi-au dat lacrimile de emotie
sa creasca mare (nu mai mult de 4 kg)sa vina in aceasta lume cu sanatate si binecuvantare

interesant si frumos vis ai avut:)

Nikole, mami deAlbastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si Albastrica/Luana Maria(1.04.2010)
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gelu1 spune:

Ai scris cu mult curaj si eu te cred. Sint bolnav de cancer in faza terminala dar credinta ma tine in viata. Da-le incredere mereu celor aflati in suferinta si bunatatea ta, dragostea ta aratata semenilor tai iti va fi de folos tie si celor dragi. si ungelu

Mergi la inceput