experiente mistice(2)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Apropo de materializare.
In ultima perioada sunt efectiv bombardata de atatea informatii la job incat pur si simplu nu mai pot sa le asimilez. Parca nu imi ajunge timpul, sunt mereu ramasa in urma, depasita de situatie, astfel incat resimt efectiv fizic o oboseala cronica.

Nimeni nu ma grabeste, nu ma impinge de la spate, eu vreau sa le termin pe toate, toate deodata bineinteles, ceea ce nu este tocmai ok. Zilele trecute eram asa de stresata ca nu apuc sa-mi termin treaba incat am ajuns sa am palpitatii. Brusc insa am realizat ca trebuie sa fac ceva, am constientizat ca nu poate continua asa. Si atunci m-am rugat ca lucrurile sa se calmeze, eu sa ma calmez, sa "let go", sa se intample ceva pentru a intra in sfarsit in ritm normal de lucru....si surpriza de a doua zi lucrurile s-au schimbat radical, apuc sa termin taskurile,desi sunt la fel de multe, lucrez in ritm absolut normal si nu mai sunt stresata. Nu stiu cum s-a intamplat dar a functionat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

3x3 iti multumesc mult de tot pentru raspunsul atat de prompt!La literatura eram mereu foarte buna la interpretari...la vise...nu prea ma pricep!...Adica stiu ca daca visez ca zbor,imi merge bine...ca daca visez ca urc e de bine...tu esti foarte bine documentata.Mi te imaginez lucrand in domeniul parapsihologiei,desi te-am citit sporadic pt ca de curand am descoperit acest sub-forum...Eu...am mereu vise ciudate,dar acesta e primul care ma cheama spre credinta...Cineva ,nu mai retin exact cine...povestea despre rugaciunea facuta de o persoana spre alta care suferise un accident rutier...Nu stiu de ce ...mereu am teama in suflet cand trece o ambulanta pe langa mine,imi vine rau de tot sa plang...ma rog ca cel in cauza sa supravietuiasca si ma feresc in partea cea mai indepartata a trotuarului sa treaca ambulanta,desi mereu merge doar pe strada si e limpede ca nu are nevoie de ajutorul meu...Privesc in alta parte,sunetul sirenei ma zgarie pe timpan...imi vine rau sa plang si-mi dau seama cat de ridicola sunt!Si...mereu ma intereb dupa...daca a ajuns la timp...Nu stiu...poate e urechea mea ,poate e sufletul meu cel care nu suporta sunetul sirenei...Asa multa durere!...

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

eu...am avut pe cineva drag mie in familie,care a murit in chinuri pe care eu nu le-am putut opri si mereu m-am intrebat daca am facut tot ceea ce se putea face si mereu m-am gandit ca poate as fi putut sa fac mai mult si...m-am urat si ma urasc ca n-am putut!Editez ca sa scriu ca-mi pare rau ca nu am reusit niciodata sa ma impac cu mine insami,ca n-am putut sa las ratiunea sa ma domine,ca am auzit ce-au spus altii doar cu urechile,ca n-am putut sa-i cred cand mi-au spus ca am facut mai mult decat totul!poate ca sunt asa...perfectionista orecum,dar niciodata de tinichea...Platesc totul cu suflet si...aproape niciodata cu bani si cand pierd ...aproape ca nu mai ramane nimic din mine.M-am "reconstuit"de atatea ori incat nu mai stiu cine sunt ...Stiu doar ce simt.

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui chris27

eu...am avut pe cineva drag mie in familie,care a murit in chinuri pe care eu nu le-am putut opri si mereu m-am intrebat daca am facut tot ceea ce se putea face si mereu m-am gandit ca poate as fi putut sa fac mai mult si...m-am urat si ma urasc ca n-am putut!

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra




aceleasi ganduri si remuscari le am si eu ! azi imi spuneam ca n-am facut totul ptr tatal meu .Ca poate puteam mai mult ! E cumplit cum te chinuie constiinta !

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruscus spune:

am "descoperit" subiectul acesta de 2-3 zile, 3x3 am citit doar fraze din mesajele tale, nu am avut timp sa citesc mai mult, dar mesajele tale aduc atata liniste si pace in viata mea, mi_ar placea sa am si eu ceea pace de care vorbesti, dar viata mea in momentul de fata e foarte agitata
am experimentat si eu puterea rugaciuni, e minunat, pacat ca avem priviri atat de pamantene
numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruscus

am "descoperit" subiectul acesta de 2-3 zile, 3x3 am citit doar fraze din mesajele tale, nu am avut timp sa citesc mai mult, dar mesajele tale aduc atata liniste si pace in viata mea, mi_ar placea sa am si eu ceea pace de care vorbesti, dar viata mea in momentul de fata e foarte agitata
am experimentat si eu puterea rugaciuni, e minunat, pacat ca avem priviri atat de pamantene
numai bine

c'est nous
florina, mamica lui thierry si dara


bine ai venit!
unde-i unul nu-i putere, unde-i doi, puterea creste, si...ego-ul nu sporeste! m-as bucura daca ai impartasi experienta puterii rugaciunii cu noi! este un exemplu viu de lucrare mitica in templul divin care este OMUL! DACA AI REUSIT SA SIMTI RUGACIUNEA SI SA LUCREZE GRATIA DIVINA, AI REUSIT SA ATINGI SUFLETUL SI SPIRITUL INTR-UN CUVANT, INTR-O TRAIRE, INTR-UN GEST DE RUGACIUNE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Buna!
Nu stiu daca ar avea legatura cu acest topic,dar am avut un vis care m-a tulburat teribil,toata ziua m-a facut sa ma gandesc la el.Daca stie cineva ce inseamna,va rog sa ma ajutati.
Am visat ca mergeam cu o masina,iar la o intersectie,din fata noastra se vedea venind un mort(se vedeau acele cruci).Soferul de la masina in care eram mi-a spus ca murise o fata si ca era imbracata mireasa.Urmatoarea segventa a visului,era ca,eu eram acolo printre lumea care insotea moarta,erau numai femei si erau imbracate in mireasa.Dar acum nu mai mergeam pe drum,o luase toti pe camp,si cand am intrebat ca de ce mergem pe acolo,mi-au zis ca am uitat ca pe acolo se merce la cimitir!Si m-am trezit!
Scuzati-mi indrazneala



Pozici Razvanel, POZE NOI

nunta noastra

AdinadeRazvan(14.08.2009)
"Copilul nu datoreaza parintelui viata,ci cresterea."(N.Iorga)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

ce s-a abatut Doamne, asupra mea? ce cruce am de dus? Acum l-am internat si pe Adi (sotul)la Iasi, dupa ce joi am dus-o pe mama. Mama cu tot "pomelnicul" de boli pamantene,Adi cu spondiloartropatie. Si tata care nu ma aude,nu ma vede si nu ma ajuta deloc. Doamne, mai am putere?

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Gabriela, linisteste-te. Trage aer in piept, spune o rugaciune si ai incredere.
Experienta ultimilor 2 ani, care au fost plini de incercari, greutati si chiar deces in familia restransa -cel putin pentru mine- a aratat ca nimic din ce ni se intampla nu este intamplator, totul are sens chiar daca nu ne dam seama in momentele respective. Avem de invatat niste lectii mai devreme sau mai tarziu, iar unele din ele sunt foarte dureroase.
Iti doresc putere, calm, rabdare, intelegere.E greu, stiu dar trebuie sa stii ca suntem alaturi de tine.

Editez ca sa iti spun ca nici nu iti poti imagina cata putere ai in tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

MULTUMESC !Cuvintele voastre imi dau putere.Credeam c-am pierdut-o !
Asta noapte am visat ca o femeie imi dadea sa sarut o cruce facuta din bani (monede)de 50 ,era mare si impresionanta .Am sarutat-o .apoi mi-a intins un buchet de ceva, verde, o planta pe care n-o cunosteam ,tot asa ,sa o sarut.O ramurica mi se agatase in par si in mintea mea imi spuneam ca nu e de bine, ca probabil voi avea un impediment cu bani (n-ar fi o noutate,niciodata nu-s destui).M-a marcat visul !

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput