experiente mistice(2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns quackro spune:

Foarte frumos raspuns, m-as fi bucurat sa scrii vreo 10 pagini ca nu ma satur sa te citesc .
Revenind la ceva din experientele mai vechi, se intampla cand meditam sa avem alaturi cateodata entitati benefice, altedati entitati malefice ( se intampla de se mai ratacesc ). De multe ori simteam la nivelul plexului solar ca si cum sufletul i-mi dadea pe-afara urmat de o raspiratie grea de parca am lasat de pe spate un sac de ciment iar altedati o durere destul de rea si seaca in varful capului. De fapt daca i-mi aduc bine aminte, s-a mai intamplat faza cu plexul solar cand am privit-o pentru prima oara pe amica mea (actuala sotie) in ochi fara ochelari. A trebuit sa ma lupt sa ii privesc ochii fara sa am acele expiratii adanci. Si bineanteles am reusit. La vremea aceea spuneam ca emana puritate.

Multumesc ptr raspuns,

Tatic de gemeni, fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Nu am mai intrat de ceva vreme si am ramas surprinsa de ce s-a intmaplat cu contul tau 3x3.Ciudat.
Aici e oaza mea de liniste, de reincarcare spirituala, si imi face asa de multa placere sa va citesc.

Pentru ca nu voi mai avea de maine acces la Internet pana dupa Paste, va doresc un Paste linistit, pace in suflete si o viata implinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

Buna 3x3,
iti doresc de pe acum sarbatori fericite un Pasit frumos si luminos, ,
nu stiu daca o sa mai am timp sa intru pe net pana atunci,
dar vreau sa scriu despre un vis pe care l-am avut cu ceva timp in urma si in care ai fost si tu
ne-am intalnit in vis si tin minte ca de fapt pluteam nu era jos pe pamant tu erai pe o coala mare de hartie si stateai pe ea ca peun covor cu picioarele incrucisate cu un condei foarte concentrata sciind, nu stiu cum arati dar in visul meu tu erai inaltuta imbracata in alb cu parul pe umerii saten, imi spuneai ca pt tine e foarte important sa scrii ca ai foarte mult de scris si e foarte important sa asterni totul pe hartie mai indrumat sa citesc si am inceput sa citesc ce scriai in timp ce citeam cuvintele luminau m-ai intrebat ce inseamna si ti-am zis ca inteleg foarte clar fiecare cuvant dar nu pot sa inteleg ca intreg, mai indrumat sa nu renunt la a depune efort sau cam asa ceva pe urma m-am visat singura incercam sa-mi ajut o prietena care vrea sa ajunga la tatal ei (tatai ei nu mai este demult printre cei vii) trebuia sa se urce intrun autobuz si nu putea fara ajutorul meu eu aveam misiunea sa o ajut, atunci am ajuns in camera ei in care a copilarit era si tatal ei acolo iar eu i-am inmanat un plic mare cu scrisori sau documente era destul de greu cerandui insistent sa le citeasca altfel nu poate sa ajunga unde vrea, cam asta e tot
de atunci ma gadesc tot timpul la ea, am incercat sa o sun dar nu am dat de ea sper sa fie bine
cam astes peripetiile mele din lumea visului

apropo si eu ma bucur pt asigurarea medicala sper sa fie totul bine si sa se ajunga sa beneficieze cei care au nevoie cei multi, am cunostinte care nu au asigurare medicala si e destul de greu desi nu ti se refuza tratamentul medical in stare de urgenta , notele de plata sant imense cand primest facturilee faci ochii cat cepele, am cunostinte care desi au asigurare in caz de boala precum cancer tot ajungi sa platesti , cei 20% ajung sa fie o suma destul de mare care cu greu o mai acoperi
socul cel mare il am cand vorbesc cu cei care nu vor o schimbare sau nu vor asigurare pt toti

Draga 3x3, sper ca esti bine tu si fetita ta va doresc multa multa sanatate si fericire, fetita mea intra in vacanta de vineri de abia asteapta ouale rosii sa picteze si ea cateva aaa si feliile aromate de cozonac
te pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns quackro spune:

3X3, pentru a nu stiu cata oara ai dreptate, drept pentru care primeste din partea mea o
Dupa cum ai spus in ultimul raspuns care mi l-ai dat, s-a intamplat un lucru foarte frumos azi-noapte.
Se facea ca eram pe holul unui spital inconjurat de mai multe asistente pe un scaun cu o puternica lovitura la genunchiul piciorului stang. Incepusem sa ma infectez si cateva pungi de puroi i-si facusera aparitia. Asistentele au inceput sa ma intubeze in asteptarea medicului. La un moment dat, din lungul holului bine iluminat i-si facuse aparitia medicul, care era foarte foarte batran, pe un scaun cu rotile, invelit cu cateva paturi, impins de doua asistente. Cand a ajuns in dreptul meu s-a uitat la piciorul meu si a spus unei asistente sa-mi puna o perfuzie. Perfuzia era de culoare albastra. Mie i-mi era cam frica ca nu cumva sa se apuce sa-mi "lucreze" pe la ciolane cu ceva scule de-a lor. Dupa ce s-a terminat perfuzia, s-a uitat la mine zambitor si a spus ca este gata. Eu am intrebat: Cum, numai atat? Dar el a raspuns: Te asteptai la mai mult?
Dupa ce am iesit din spital, m-am intalnit cu niste prieteni si in plimbarile noastre l-am intalnit pe medic pe o banca intr-un parc. Ne-am imbratisat foarte calduros iar el zambind m-a intrebat cum ma mai simt. I-am raspuns ca bine dar parca ceva se mai simte. El mi-a spus: Lasa plimbarile, margi pana la magazin, ia-ti o sticla de lapte si du-te acasa si te odihneste.
Pentru a nu stiu cata oara mi se face pielea de gaina gandindu-ma numai cat de emotionanta a putut sa fie reintalnirea mea cu acel medic.
Foarte, foarte frumos acest vis, nu m-am putut rabda sa nu vi-l impartasesc.

Tatic de gemeni, fetita si baietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Tala, felicitari pentru noul ingeras care doreste sa vina la tine! puiul tau stie foarte bine ce va sa fie! iti recomand calduros, daca ai vreo problema grea in viata sa o discuti prieteneste cu puiul tau. in puritatea lui, va canaliza intelepciune pentru decizia ce ai nevoie sa o iei in viata. ai in inger langa tine! si el intotdeauna are dreptate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

3X3
Multumesc ptr raspuns.
Stii,asta noapte l-am visat pe tata, voiam sa-i dau niste fiole sa le ia dar in acelasi timp ii explicam ca trebuie sa le mestice, scosesem din gura sa-i arat, erau niste bucati de ceva (in visul meu stiam ca-i sticla)si parca pe deasupra avea pietre pretioase. El se uita si tacea.
A fost oare un mesaj si iar nu l-am inteles? Astazi,cand am ajuns acasa,am gasit-o pe mama cazuta jos. Statea acolo de juma de ceas si nu se putea ridica.Am chemat salvarea ptr ca mi-era teama sa nu -si fi rupt iar piciorul (are proteza pe piciorul drept din cauza rupturii de col femural).Iar am plans, iar mi-am dorit tatal care nu ma lasa niciodata ....uneori,ma lasa puterile.

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3

Tala, felicitari pentru noul ingeras care doreste sa vina la tine! puiul tau stie foarte bine ce va sa fie! iti recomand calduros, daca ai vreo problema grea in viata sa o discuti prieteneste cu puiul tau. in puritatea lui, va canaliza intelepciune pentru decizia ce ai nevoie sa o iei in viata. ai in inger langa tine! si el intotdeauna are dreptate!



Multumesc 3x3. Sa stii ca si eu am simtit de multe ori ca pot afla adevaruri de la puiul meu cel mic dar intelept prin puritatea lui. Evit sa-l incarc cu problemele noastre dar recunosc ca am apelat la sfaturile lui si de multe ori m-a linistit. Are darul de a cerne lucrurile importante, eu tot uit sa fac asta. Eram intr-o situatie fff disperata acum cateva luni de zile si l-am intrebat cine ne ajuta pe noi, iar mi-a raspuns: "Domnul" (si apoi a inceput sa vorbeasca de acel domn cu picioare mari care tropaie la noi in casa) ca prin minune problema s-a stins asa cum a aparut. Sper ca Dumnezeu sa ma ajute si daca un ingeras vrea sa vina la noi sa nu-l sperii cu temerile mele (accentuate de absolut toti cei din jurul meu care nu ma sustin cand aduc vorba de al doilea copil, exceptiile sunt baietelul si sotul mau - e suficient, asa-i?)
Iti multumesc inca odata draga mea pentru ca te gandesti la noi (la noi toti). Te imbratisez

http://tabloute.blogspot.com/
Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns quackro spune:

3X3,










Tatic de gemeni, fetita si baietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lywh spune:

Am gasit pe internet o rugaciune frumoasa si pentru ca este Vinerea Mare vreau sa o impartasesc cu cei de aici:

Iarta-ma, Doamne:
-pentru tot ce puteam sa vad si nu am vazut!
-pentru tot ce puteam sa aud si nu am auzit!
-pentru tot ce puteam sa simt si nu am simtit!
-pentru tot ce as fi putut sa inteleg si nu am inteles!
-pentru tot ce puteam sa constientizez si nu am constientizat!
-pentru iertarea pe care as fi putut sa o dau si nu am dat-o!
-pentru bucuria pe care as fi putut sa o traiesc si nu am trait-o!
-pentru Lumina pe care as fi putut sa o primesc si nu am primit-o!
-pentru viata pe care as fi putut sa o ocrotesc si nu am ocrotit-o!
-pentru visele pe care mi le-as fi putut implini si nu le-am implinit!
-pentru necunoscutul in care as fi putut sa pasesc si din teama, nu am indraznit sa pasesc!
-pentru iubirea pe care as fi putut sa o exprim si nu am exprimat-o!
-pentru tot ce puteam sa creez bun si frumos si nu am creat pentru gloria Ta, Doamne si a Imparatiei Tale Divine!
Pentru tot ce stiu si nu stiu ca am gresit, pe Tine, Doamne, care esti Compasiunea si Iubirea infinita,
te rog, iarta-ma si ma imbraca cu nesfarsita Ta Iubire si Lumina!

Iti multumesc, Doamne:
-pentru toata frumusetea pe care am vazut-o izvorand din Tine !
-pentru muzica tacuta a Inimii Tale, pe care mi-ai dezvaluit-o auzului!
-pentru tot ce am simtit bun si minunat in viata mea!
-pentru tot ce prin Gratia Ta am inteles! !
-pentru lumina pe care am constientizat- o in adancul meu!
-pentru iertarea pe care daruind-o, mi-a adus pace!
-pentru bucuria fiecarei clipe traite in Tine, Doamne!
-pentru toate cadourile spirituale care mi-au imbogatit fiinta!
-pentru viata mea, care e a Ta, mica parte a simfoniei existentei!
-pentru visele care au prins forma prin armonia iubirii Tale pentru mine!
-pentru necunoscutul in care pasit plin de curaj, regasindu-te!
-pentru iubirea coplesitoare cu care ma dezmierzi clipa de clipa!
-pentru tot ce am creat prin Tine bun si frumos, aducand cu umilinta lauda Imparatiei Tale Divine!
Pentru tot ce stiu si nu stiu ca am primit, Tie, Doamne, care esti Compasiunea si Iubirea infinita, te rog.
Iti multumesc, daruindu-Ti inima mea!


Toate cele bune si tuturor va doresc Lumina in suflete si Paste Fericit!

Special pentru 3x3 esti o entitate deosebita. Multumesc!

Lilianna
Omul poate să facă tot ce vrea, dar nu stie să vrea. (Etienne de Senancour)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

UN PASTE FERICIT!



Mergi la inceput