experiente mistice(2)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

gata,s-a rezolvat. Multumesc Nikole ptr ajutor !
Te asteptam, 3X3!

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

si eu ma inclin cu mare recunostinta si multumiri in fata celor care m-au sprijinit: Gabriella1, Nikole(draga de ea, pierduse dopul gelatinos, incepusera contractiile si inca statea pe computer sa imi spuna ca s-a deblocat contul, ca sa stau linistita!!!), quackro(care si-a oferit contul sa pot scrie),lywh5(care mi-a dat acces la contul ei sa il folosesc pana pot sa im irecapat accesul)! danny1 m-a intrebat ce poate face pentru mine! uite cat de minunat poate fi actul acesta mistic de deschidere a inimii si comunicare spirituala!
actul de generozitate, de daruire, de sustinere, de ajutor, de suport, de renuntare la sine!sunt acte prin care gratia divina redevine lumina in gestul de cocreatie al templului prin vointa, decizie!
imi reamintesc intamplarea povestita de Caroline, in care gestul de daruire a unei priviri pline de zambet si caldura a salvat o viata umana de la suicid! gesturile (verbale si practice)prin care eu am primit suport sunt in esenta parte din acelasi proces alchimic de elevare a planului fizic in planul spiritual prin ascultarea inimii (chakra4), si coborarea gratiei divine in planul fizic prin restabilirea echilibrului (sau dorintei de viata in exemplul amintit).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mish spune:

Bine ai revenit 3x3! Imi face atat de bine sa te citesc ca ma gandeam cu disperare ca-i sa dispari si eu n-am apucat sa-ti dau macar o floare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mish

Bine ai revenit 3x3! Imi face atat de bine sa te citesc ca ma gandeam cu disperare ca-i sa dispari si eu n-am apucat sa-ti dau macar o floare...


draga de tine!
uite cum se vindeca omul! ma apucase o durere de cap pentru ca am prins un virus, si cuvintele tale au mangaiat acolo unde doare, au deschis usa generozitatii spirituale si mi-a oferit un bulgare de lumina vindecatoare, gratie divina! capul mi-a mai revenit,fara sa fac un remediu terapeutic; dupa mesajul asta am sa ma apuc sa beau probabil vreo 2 litri ce ceai, pentru ca nu imi pot permite luxul de a fi bolnava, de a sta bolnava.
problemele la nivel de chakra1, cu incurcaturile de aici, de pe forum m-au solocitat; chakra1 slabita, sistemul imunitar vulnerabil. am prin raceala! si uite asa lucreaza natura, in structura ei trinitara, de templu, de spirit si suflet!
m-au mangaiat cuvintele tale. si nu numai ale tale!iti multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Iti multumesc 3X3 si ma bucur mult ca s-a rezolvat problema. Imi pare rau insa ca esti racita (cum te descurci cu puiul?)
Iti multumesc pentru traducere si singurul comentariu pe care-l fac este legat de visul meu cu pasarile care-mi spun 'mami' - probabil are legatura cu faptul ca de ceva vreme baietelul meu imi tot spune ca la noi mai vine un bebelus, ca el mai vrea un bebelus (dar nu orice, ci fetita) - probabil ca acel bebelus chiar vrea sa vina. Abia astept sa-i spun si sotului ce mi-ai scris - sper sa se poata linisti cumva pt ca intr-adevar este parca in mijlocul unui torent, continuu
te imbratisez cu drag

http://tabloute.blogspot.com/
Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui mish

Bine ai revenit 3x3! Imi face atat de bine sa te citesc ca ma gandeam cu disperare ca-i sa dispari si eu n-am apucat sa-ti dau macar o floare...


Ce frumos...m-au uns la inima cuvintele tale

3x3 bine ai revenit...spre bucuria multora, vezi?

Nikole, mami lui Albastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si fericita 40
+cu...Albastrica/Luana
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

uite asa imi vine sa topai de bucurie ca ai putut accesa din nou contul !Uite ce-ti dau eu de bun venit

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns quackro spune:

Bine ai revenit!

Nimic nu poate sa fie mai frumos decat sa fii alaturi de noi!
Nu vreau sa spun cuvinte mari dar i-ti suntem discipoli si aste greu fara tine.




Tatic de gemeni, fetita si baietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns quackro spune:

Buna tuturor,

Nu vreau sa stric nimanui aceasta saptamana de post, dar urmeaza sa postez un vis mai putin frumos care l-am avut ieri-seara. Ma simteam ca eram undeva intr-un glob de sticla (cred) si au inceput sa ma atace niste creaturi malefice. Disperat fiind, ca din reflex am rostit cateva cuvinte care nu stiu de unde mi-au venit, iar aceste creaturi s-au "topit" pur si simplu precum o picatura de apa care curge pe o sticla de bere rece scoasa de la frigider.
Brrrrrrrrr!!!!!!

As fi vrut sa incep acest post mult mai frumos, dar nu intotdeauna este dupa mine....

Cred ca am nevoie de cineva care sa ma ghideze.

O tuturor,

Tatic de gemeni fetita si baietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

3x3
si eu am avut un vis asemanator,quackro.cred ca nu sunt intamplatoare tocmai in aceasta sapt.ego-ul meu se burzuleste din nou de cateva zile.
se facea ca eram pe marginea unei plaje cuprinsa de niste porti imense si frumoase de lemn.niste tauri f mari ne ataccau.nu direct pe mine,ci pe oamenii din jurul meu.au reusit sa-i izgoneasca si eu am fugit sa inchid portile.un om deosebit de curajos a iesit inafara portilor sa-i izgoneasca.erau 2 porti iar eu eram f preocupata sa le inchid dupa ce taurii iesisera.atunci m-a trezit sotul.vb cu el dar visul continua.parca traiam paralel.ajunsa la poarta m-am gandit ca daca o inchid ce se va intampla cu oamenii de dincolo de ea pe care taurii ii vor ataca,unde se vor adaposti.asa ca nu le-am inchis,asteptand ca cine vrea sa se adaposteasca.eu ma urcasem p eo movila mai mare de pamant si asteptam.nu-mi era frica,stiam ca ii putem alunga.era atata lumina si cald si frumos.........nu avea cum sa-mi fie frica.si atunci m-am gandit ca sun la 112.si stiam deja cum vor veni si totul se va aranja.pt c aacei tauri aveau un stapan care ii lasase liberi si nu mai vroia sa-i calmeze.atunci m-am trezit,visul meu fusese dus pan ala capat.dar lumina,caldura si protectia pe care am simtit-o mi-au ramas in suflet.
acest vis a fost precedat de o aparitie energetica sub forma de animal mic.eram treaza si am simtit-o apropiindu-se fulgerator de patul meu.m-am rugat si a disparut.o vreme disparusera intalnirile mele de dimineata cu aceste forme,dar de cateva zile imi dau tarcoale,azi-dimineata a inceput iar cu zgomote de mobila.
nu mi-e frica de ele,stiu ca Tatal meu ma iubeste si ma protejeaza.


Mergi la inceput