experiente mistice(2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns quackro spune:

Continuand topica zilelor trecute, azi ma gandeam ce frumos este sa iubesti. Este cel mai inalt sentiment care ne-a fost daruit de catre Creator. Dumnezeu la cum l-am vazut eu, este energie pura, energia iubirii. Suntem oare noi pregatiti sa-l imbratisam? Suntem suficient de buni sa stam alaturi de EL? Ce ne ajuta mai mult pe calea evolutiei noastre spirituale, sa fim rai, invidiosi, ranchiunosi sau sa ii iubim pe cei din preajma noastra, sa fim buni si intelegatori? Eu cred ca parte din experientele noastre se intampla tocmai din cauza ca acceptam dragostea ca pe un sentiment direct si reciproc.

Nu-i asa ca-i minunat sa iubesti?

Tatic de gemeni, fetita si baietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danny1


poate ca li s-a mai intamplat si altora,scriu aici visele care imi apar repetat.in plan secundar sau principal imi apare mereu imaginea mea mancand.ori ca dau o masa rudelor si prietenilor,le servesc mancare,ori ca impart un mar cu cei apropiati,ori ca mananc dintr-un mar urias,eu si altii,chiar necunoscuti.dar necunoscuti acceptati,care nu ma "deranjeaza".insa un prieten pe care l-am iertat,dar nu am avut timp sa-l vizitez,nu statea la masa,ci dupa colt si plangea suparata de intorsura luata in relatia noastra.eu m-am dus si am consolat-o,ne-am explicat.asta am intuit ce vrea sa insemne,dar de aceasta "foame",him nu sunt sigura.te rog,cand ai timp.lamureste-ma.
PS:ego-ul meu a "dormit"o perioada si a fost atat de bine....liniste si pace.nu stiu daca are o legatura,dar trezirea lui a coincis cu visul in care a trebuit sa ma zbat putin ca sa ajung la acel mar uriash si sa mananc din el.

danny1, ma bucur sa aud de tine.
hai sa vadem. in vis, corpul tau spiritual iese din corp. el ramane insa conectat de planul fizic, in primul rand cu mesaje recente din planul fizic, si cu cunsecintele actelor din viata. actul de a manca, este act de ASIMILARE spirituala prin fenomene simple dfe viata. adica, te hranesti la nivel spiritual prin planul fizic! este cel mai frumos act de co-creatie! de implicare in evolutia soirituala prin act simplu de viata!marul, poarta un mesaj simbolic biblic, al cunoasterii de la Adam si Eva. mesajul iti spune foarte clar, ca in cursul vietii pe care o ai acum, cu deschiderea ochiului fizic catre spiritual, adica facilitarea cunostintei prin actul de constienta, iti acumulezi valori spirituale, te "hranesti" in planul fizic cu gesturi cu o energetica spirituala. ma bucur pentru tine! esti intr-un proces minunat de creatie! dar, atentie, sa tii lampa aprinsa, asa cum spune pilda miresii si mirelui, pentru ca cu deschiderea catre planul de valori divine vin si responsabilitati! sa iti amintesti mereu un mare adevar: achizitiile spirituale sunt un dar pentru daruit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui quackro

3X3,
eu am identificat trei forme de calatorie in afara corpului ( traite de mine ) in plan astral, in plan fizic si in dimensiuni paralele. Am experimentat o calatorie in dimensiuni paralele unde m-am intalnit cu o parte din cei dragi, intr-o alta nu. Din toate calatoriile care le-am avut, va spun sincer ca cel mai frumos si primitor loc care l-am vazut este Pamantul asa cum il stim noi.
Am calatorit in plan fizic intr-o maniera foarte interesanta. Am ajuns la un moment dat sa "vad" prin ochii iubitei mele. Vorba lui 3X3, "cere si ti se va da".
Stateam mai zilele trecute pe balcon si admiram privelistea de afara, iar la un moment dat mi-a venit sa rad. Multa lume cauta raspunsuri la intrebari care de fapt se afla sub nasul nostru. Dragilor, LUMINA este aici din totdeauna, oare de ce nu am vazut-o?
(intrebarea i-mi era adresata mie).
Am sa inchei acum nu inainte de a-i dori lui 3X3 _Concediu placut!_ si te asteptam sa te intorci cu aceeasi vigoare printre noi!

Tatic de gemeni, fetita si baietel.

PS. 3X3, cum te pot contacta pe private? am incercat dar fara succes.


din toate "calatoriile" pe care le-am facut in afara corpului, calatoria pana la DIVIN si contopirea in CONSTIINTA DIVINA este experienta de referinta de unde aduc toate cunostintele mele in domeniul structurii trinitare a universului uman.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns quackro spune:

Multumesc ptr raspuns, dar mai am ceva...
Mi se intampla des mai ales cand vin de la munca, sa conduc cate o ora la intoarcerea acasa, dar conduc mecanic fiind drumul care-l fac de ani buni. In acel timp de relaxare, primesc diferite informatii in mod constient unele verificabile altele nu. Ieri seara cand ma intorceam acasa, mi-a venit in minte un nume: Laura , si nimic mai mult. Curios este ca nu cunosc nici o persoana cu acest nume nici macar din Romania.

PS. De asemeni am avut un vis ca si Danny1, am visat ca am mancat un mar intreg si am furat trei stiuleti de porumb pentru bunicul meu (care este trecut in nefiinta de mai multi ani).

Va multumesc mult,

Tatic de gemeni, fetita si baietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

3x3 m-a sfatuit sa-mi ascult fetita.de atunci relatia noastra s-a schimbat radical.azi,la gardi,a fost o activitate cu parintii.fiecare copil spunea ce a facut cu o zi inainte,ce a visat,etc.au povestit despre petreceri,excursii,multe.a mea,mai cu motz,ce credeti ca a zis:ca ea,in vis a vazut stele verzi .in acelashi timp zambesc,dar ma si gandesc la sferele pe unde colinda ea noaptea.si ma gandesc ca ieri am fost impreuna la restaurantul japonez(am sarbatorit ca fetele ziua noastra).a mancat clesti de raci si placintele cu legume-preferatele.dar nimic atat de fizic nu a fost pe masura experientei ei cosmice.
la inceput nu am inteles si m-a intrigat raspunsul ei.apoi m-a incantat.
LA MULTI ANI,TUTUROR FEMEILOR!Cu drag.
3x3,pt fiinta speciala care esti,o imbratisare.cu mult drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Hai ca am visat si eu ceva aseara si de atunci ma obsedeaza. Se intampla rar sa nu visez, insa de multe ori leg visele de lucrurile care ma preocupa peste zi. De multe ori visele mele sunt sangeroase (visez ca omor oameni, fara nici o gluma ), ca sunt urmarita sau, din contra, eu urmaresc. Le leg doar cu filmele sau cartile mai cu poc-poc urmarite in ziua respectiva. [:D Am mai visat ca tata s-a spanzurat, cand de fapt a murit din cauza cancerului (si asta pe cand inca traia tata). Oricum, nu ma sperie astfel de vise. M-am obisnuit cu ele!

Doar o singura data am visat ceva cu "inteles: fix in noaptea in care a murit tata. Se facea ca eram la o intalnire de mirese, toate in rochii albe, fericite, radiau. Si eram si eu fericita ca in sfrsit sunt mireasa. Insa uitandu-ma in jos la rochia mea, am ramas socata: era rosie!

Ei, si noaptea trecuta m-am visat cu un bebelus in brate. Si de-asta m-am speriat, caci nu sunt obisnuita cu astfel de vise... frumoase! Am si eu un copil de-un an, saptamana trecuta a nascut o prietena buna, majoritatea cunostintelor din anturaj sunt fie gravide, fie cu bebelusi mici. Si da, vreau si al doilea copil, dar un picut mai incolo. Sa fie oare asta?

Si da, cred in Dumnezeu! Si nu, oricat de colerica as fi, nu recurg la gesturi agresive in viata reala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns quackro spune:

Scuze ptr intarziere,



La Multi Ani! tuturor mamicilor cu ocazia zilei de 8 Martie.




Tatic de gemeni, fetita si baietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui quackro

Multumesc ptr raspuns, dar mai am ceva...
Mi se intampla des mai ales cand vin de la munca, sa conduc cate o ora la intoarcerea acasa, dar conduc mecanic fiind drumul care-l fac de ani buni. In acel timp de relaxare, primesc diferite informatii in mod constient unele verificabile altele nu. Ieri seara cand ma intorceam acasa, mi-a venit in minte un nume: Laura , si nimic mai mult. Curios este ca nu cunosc nici o persoana cu acest nume nici macar din Romania.

PS. De asemeni am avut un vis ca si Danny1, am visat ca am mancat un mar intreg si am furat trei stiuleti de porumb pentru bunicul meu (care este trecut in nefiinta de mai multi ani).

Va multumesc mult,

Tatic de gemeni, fetita si baietel.

quackro, la interpretarea marului, te rog sa consideri raspunsul anterior pentru Danny1. "painea noastra cea de toate zilele...da-ne-o noua astazi..." painea, este metafora painii spirituale! marul face o subliniere a ce fel de hrana spirituala, cunoastere! adica te hranesti cu nesat din marul cunosterii divine! felicitari!

trei stiuleti:
-numarul 3, chakra rspunzatoare de self esteem.
-stiuletii au culoare galbena, energia vehiculata prin chakra3 este galbena.
cu alte cuvinte, a venit timpul sa ai mult mai multa incredere in limbajul tau interior, intim, personal dintre divin, suflet si constiinta pentru ego, cunostinta! actul de daruire a stiuletilor, este de fapt actul de daruire al sufletului pentru propiul tau suflet!
de aceea si spiritele raposate cer haine, mancare...; nu pentru ca le este foame, ci pentru ca, prin actul nostru de a da, ne deschidem cerului, divinului! sunt acte de sustinere si ajutor ultim pe care cei dragi trecuti dincolo il mai pot face pentru cei inca in viata. in felul asta, ei sunt in serviciul celor de aici, iar spiritele lor primesc lumina prin materie! actul de metamorfoza este al...omului! pentru ca EL ESTE CREATORUL! EL ESTE ALCHIMISTUL!
numele de Laura vine ca "test" de verticalitate in increderea in propiul tau limbaj interior! daca vei fi in pozitia "miresei", adica cu "lampa aprinsa si untdelemnul pregatit", vei primi toata secventa de mesajele legate de acest nume. se cultiva increderea, ascultarea, rabsarea si credinta!
ieri am condus 900km, spre casa. am uitat complet de 8 Martie. cu ocazia asta pot sa trimit flori de lumina rupte din rai pentru toate mamicile si femeile!...
si multumesc pentru toate urarile virtuale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danny1

3x3 m-a sfatuit sa-mi ascult fetita.de atunci relatia noastra s-a schimbat radical.azi,la gardi,a fost o activitate cu parintii.fiecare copil spunea ce a facut cu o zi inainte,ce a visat,etc.au povestit despre petreceri,excursii,multe.a mea,mai cu motz,ce credeti ca a zis:ca ea,in vis a vazut stele verzi .in acelashi timp zambesc,dar ma si gandesc la sferele pe unde colinda ea noaptea.si ma gandesc ca ieri am fost impreuna la restaurantul japonez(am sarbatorit ca fetele ziua noastra).a mancat clesti de raci si placintele cu legume-preferatele.dar nimic atat de fizic nu a fost pe masura experientei ei cosmice.
la inceput nu am inteles si m-a intrigat raspunsul ei.apoi m-a incantat.
LA MULTI ANI,TUTUROR FEMEILOR!Cu drag.
3x3,pt fiinta speciala care esti,o imbratisare.cu mult drag


danny1, ma bucur foarte mult ca iti sustii fetita in comunicarea interioara dintre ea insasi si universul ei! este un act pe care omul civilizatiei de azi a uitat sa il faca. copilul tau a calatorit intr-un spatiu din care a adus cu siguranta lumina, intelegere, cunostinta, gratie divina!
este cel mai pretios dar pe care il putem face ingerilor nostrii: sa le mentinem vie conexiunea cu CERUL, CU DIVINUL , CU SUFLETUL ,si sa le cladim increderea in sine legata de realitatile de dincolo de perceptia fiziac, atat de evidente pentru ei!
iti urez sa mentii aceeasi intelepciune in comunicare, cu ingerul de langa tine si cu cel ce va veni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Cu intarziere si din partea mea pentru toate mamicile de 8 Martie.

Am avut o perioada mai aglomerata in ultima vreme, putin obositoare, puiul meu e un pic bolnav, asa ca n-am prea intrat.La capitolul vise dupa mai multe nopti fara vise prea semnificative (sau cel putin nu le-am simtit eu ca fiind asa), acu' vreo 3 nopti am visat ca eram intr-un magazin unde cumparam paine proaspata, iar ca bonus am primit de la vanzatoare o cutie de inghetata.

Va doresc tuturor o primavara minunata si pace in suflete, liniste si tot binele din lume. Va si va multumesc ca sunteti aici.

Mergi la inceput