25 de saptamani

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Carola, care e numele tau de botez...sa te pomenim in rugaciuni. Ati reusit sa il botezati pe David? Doamne ajuta!

Larisa 34+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 5+ saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Carola, ne pentru voi. Sa dea DD ca totul sa fie bine si sa faca o minune pentru voi.Suntem alaturi de voi

mamica de Maria Lavinia si 23+ cu Elena Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Si noi suntem alaturi de tine si ne rugam in fiecare seara. Asteptam vesti bune.

Cori 25+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

joklk, David dupa cum stii este conectat la aparate. Este pus pe ventilatie. Se mai desatureaza uneori. Cred ca are zile rele dar si zile mai bune. Da, intr-adevar, in aceasta noapte, la 22.40 implineste o saptamana. O saptamana de cand se lupta pentru viata. M-as bucura sa poata digera lapticul pentru ca stiu ca il ajuta. Nu am adresat medicului nici o intrebare legata de progrese. Mi-a fost teama. Dar faptul ca a rezistat o saptamana imi da sperante.

Teosica, Ayla 21, anca_vlad,LoraG, oramona, cori_mic multumesc pentru gandurile bune.

Si eu am fost la psiholog. Am discutat despre starile mele si despre ceea ce simt. Astazi m-am externat din spital. Acum la 23 merg sa ii dau lapticul si sa ii urez la multi ani . Eu tot sper sa accepte lapticul.

Alina 27, am incredere in medici ca fac tot posibilul sa il ajute pe David si ca nu vor face greseli.

Teosica, ma bucur ca s-a terminat totul cu bine si acum te bucuri de baietelul tau. Banuiesc ca nici tie nu iti dadeau sanse medicii. Stii… depinde si de materialul genetic. Tu ce ai facut sa te apropii de cel mic? Ai stat toata perioada in spital? Mi-ar placea sa discutam mai pe larg.

larissa_79, numele meu este Florentina. Puteti sa va rugati si pentru David Stefan. A fost botezat.


www.flickr.com/photos/carola456/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Carola, multumim pentru vesti! Sa dea Domnul sa ai parte de muuulte aniversari fericite alaturi de bebe David, micul-mare luptator!

Lora, mami de Iustina si 28+

Carti personalizate

Bazar umanitar DC - ajutati copiii
Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Carola ne rugam pt bb David,sa-i dea DD sanatate si sa creasca mare.Nu-ti pierde speranta si fii optimista ca starea ta se transmite la bb. Dumnezeu e mare si facator de minuni,ai incredere!
Doamne ajuta!

Ana23+ Maia Elena


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Carola, am asteptat cu sufletul la gura vesti de la tine . E un mesaj mai optimis parca ceea ce ai scris.
Ti-am trimis PM caci nu reusesc sa trimit mail-ul.
David si la multi ani cu sanatate!



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

piticului si tie o imbratisare asteptam vesti cu totii!

-----

Mami de roza + 25 s
MINUNEA DE LA DOAMNE-DOAMNE

Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

carola, ce poti tu face acum pentru el...e sa te rogi cat mai mult. Daca poti ajunge la Manastirea Radu Voda ( e aici in bUcuresti, in Unirii) poti lua ulei de la moastele Sfantului Nectarie, grabnic ajutator si tamaduitor. Eventual vorbeste si cu un parinte de acolo sa te indrume ce si cum sa faci. Apoi cu uleiul mergi si il dai pe cel mic.
Uite aici acatistul Sfantului Nectarie:
http://www.crestinortodox.ro/acatiste/acatistul-sfantului-nectarie-doilea-acatist-67060.html

Te purtam in rugaciune, pe tine si bebe David!

Larisa 34+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 5+ saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

carola iti dau un sfat care s-ar putea sa ajute. si eu am avut probleme cu copilul. a stat tot la municipal la terapie intensiva, s-au ocupat de el tot dnele culcer cea in varsta si nora si dr cuzino. eu am stat in spital cam 3 sapt pana l-am externat pentru a ma putea duce sa il vad la fiecare 3 ore, dupa care l-am mutat la budimex. fiind nascut prematur si el avea o problema cu digestia diagnosticul era de stenoza duodenala, ceea ce insemna ca intestinul era ingustat undeva si mancarea nu trecea din stomac. am fost indreptati spre budimex pt operatie. ideea este ca in aceste 3 sapt a fost hranit tot doar cu perfuzii cu glucoza si atat...motiv pt care in loc sa ia in greutate a scazut. ceea ce am aflat cu doar 2 zile inainte de externare, este ca ar fi trebuit aplicata alimentatie parenterala, adica sa i se puna pe un cateter si vitamine, proteine etc nu doar glucoza. cand am intrebat de ce nu se face treaba asta mi s-a spus ca spitalul nu are acel cateter de care este nevoie. am facut rost de el l-am adus la municipal si i l-au pus, insa daca stiam faceam treaba asta de la bun inceput si copilul ar fi crescut si in greutate asa cum trebuie. banuiesc ca si la tine il hranesc tot doar cu glucoza...intereseaza-te daca nu trebuie aplicat si acest tip de alimentatie cu proteine si vitamine, pt ca banuiesc ca este cam aceeasi situatie cu a mea...multa bafta sa fiti sanatosi si sa ajungeti curand acasa amandoi.

Mergi la inceput