"LMA!!!ghiocei de martie-Aprilie 2009**172**"

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Provista, Monique, multumesc de raspunsuri legat de laptic! Si eu ma gandeam la formula pentru cateva luni, macar trei, dar apoi trec pe lapte de vacuta cunoscuta!



mihaela, mama de nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Buna fetele!

Multumim din suflet fetelor care sau gandit la noi pt ziua de ieri si .
Eu nu am mai apucat sa intru, dar nu din cauza ca am avut musafiri, ci pt ca am facut torturile(trei la numar) lui gabitzu pt ziua de maine, caci noi maine ne luam motul. Nu am facut nimic ieri, pt ca baiatul meu isi are ritualul de somn si nu vreu sa-i stric programul, asa ca fac maine dupa-amiaza incepand cu ora trei cand se trezeste el din somnul de amiaza. De pregatit nu pregatesc nik special, decat niste sandvisuri, prajituri si cafea, pt aici nu se serbeaza cu mesele intinse si nu stiu cate feluri de mancare. Kea poate stie obiceiurile nemtilor cu cafeaua de la ora 16.
Ilinca, mi-a placut cum ai punctat tu: "in curand big brother". SUPEEEER!!!!

Magdy, de Gabriel (05.03.2009) si Theodora ingeras.
Acum 8+

Cei trei Palmieri

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Uram si noi un LA MULTI ANI cu sanatate si bucurie sarbatoritilor de azi.
DAMIAN CALIN

LUCA

Magdy, de Gabriel (05.03.2009) si Theodora ingeras.
Acum 8+

Cei trei Palmieri

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui mireal
Din ce am citit oreonul,rubeola si rujeola nu sunt boli atat de greve, doar si noi le-am facut in copilarie.Consider ca e mai bine sa le faca cand e mic si capata imunitate la ele.




Eu nu le-a facut. M-am vaccinat mare, ca "pe vremea mea" nu se vaccina la 1 an, ceea e mi se pare bug, nu feature... in fine. Nu vad de ce "ar fi bine" sa "le faca".

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Citat:
citat din mesajul lui veron1ca

Buna!
V-am tot citit, m-ati invatat foarte multe, dar nu am mai apucat sa scriu.
Multumim mult pentru urari, LMA pt toti sarbatoritii zilei, sa creasca mari, sa fie sanatosi, frumosi sunt toti ghioceii . Mai avem o luna si implinim un an, noi parintii suntem foarte emotionati si deja ne facem planuri cum sarbatorim.
Despre noi: Andreea merge in 4 labe peste tot, se ridica in picioare de mobila, se tine cu o mana si merge, nu mai vrea in brate si vrea sa se intarce singura. In afara dermatitei atopice nu ne deranjeaza nimic, dar luptam si cu ea, nu ne lasam.

http://flickr.com/gp/37812378@N03/VF07D1

mami Vero & printesa Andreea Diana 6.04.2009


Bine ai venit Am vazut poze cu Andreea super dulce.



purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009 - am prins viteza

11 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Cules, adunat pt cafea

Intrebare: daca am nascut in martie si am intrat in concediu de ingrijire copil in iunie, eu cand trebuie sa ma intorc la scoala? in martie, cand face Piti 2 ani sau in iunie cand se fac cei doi ani de cic? intre timp caut si legea...

mami de Silvia Ioana



Din cate am inteles eu cand implineste copilul 2 ani, adik martie in cazul tau...


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Fetelor la noi a inceput iar maraiala, de cand s-a trezit Lucian, e suparat tare, vrea numai in brate si a inceput sa-i curga si balute multe, parca are gingia umflata la masea, sa speram ca iese repede si fara febra ca data trecuta

In ce pozitie sta Ina, gimnasta se face

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Citat:
citat din mesajul lui veron1ca

Buna!
V-am tot citit, m-ati invatat foarte multe, dar nu am mai apucat sa scriu.
Multumim mult pentru urari, LMA pt toti sarbatoritii zilei, sa creasca mari, sa fie sanatosi, frumosi sunt toti ghioceii . Mai avem o luna si implinim un an, noi parintii suntem foarte emotionati si deja ne facem planuri cum sarbatorim.
Despre noi: Andreea merge in 4 labe peste tot, se ridica in picioare de mobila, se tine cu o mana si merge, nu mai vrea in brate si vrea sa se intarce singura. In afara dermatitei atopice nu ne deranjeaza nimic, dar luptam si cu ea, nu ne lasam.




http://flickr.com/gp/37812378@N03/VF07D1

mami Vero & printesa Andreea Diana 6.04.2009



Bine ai venit! E o scumpica Andreea Diana!

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

seara buna fetelor,


va rog tare mult ,cititi si voi prospectul pentru GENGIGEL BABY si spuneti-mi si mie dk poate fi folosit pe post de Dentinox/Calgel/Orajel....au aceleasi indicatii????mie mi se pare ca nu,si tocmai ce i-a cumparat soramea pt mario...caci e prapad cu maseaua asta


astept ,va rog sa imi spuneti dk e sau nu util...eu cred k asta e pt refacerea gingiei totusi...
am si CALGEL in casa...adica nu e musai sa il folosesc pe asta;dar vreau sa stiu dk e sau nu bun


mersi
nu stiu dk mai intru in seara asta sa stam la povesti(desi tare mi-ar placea)...insa mario nu adormit delok azi,asa agitat a fost...iar azinoapte la fel...2-3 ore a adormit...iar acum are o fata de zici ca e drogat...are ochii rosii,umflat si tulburi...iar pe sub ochi e vanat de carcane...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Manekin la 11luni: 72cm si 7580g.
Edit: a! si multa-multa miscare, ca sa ne mentinem in forma!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput