Mamici si Gravidute Italia -67-

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Citat:
citat din mesajul lui LAlexandra

NAFI, dupa acele 2 zile de somn continuu, acum au urmat 2 zile de total nesomn din cauza acidului la stomac. Dar macar ziua ma simt bine. In rest toate bune, ma bucur e soarele de afara .
Va pup pe toate .

+38
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...


Imi pare rau de noptile pierdute. din pacate si la mine e la fel 1 buna, 1 asa asa, 2 aiurea...ce sa-i faci?!
Dar ptr arsurile astea nu iei nimic? eu iau Diger selz, pliculteze cu praf efervescent si calmeaza arsurile . le am si eu cateodata si asa le vin de hac. acest diger selz il gasesti si la supermarket.

37+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Mi-a dat si medicul o reteta, dar nu vreau sa le iau, ma incapatanez, nu de alta, dar toata sarcina am fost cu medicamente pentru diverse chestii grave si macar cat mai pot rabda nu le-as lua si pe astea. Cand chiar nu mai rezist mai iau cate una. Mai trec cateva zile si apoi o sa fie doar fericire sa il tin in brate pe voinic . DOAR NU NE LASAM NOI ASA USOR!


+38
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

sal fetele...intru va salut si merg sa gatesc...sper sa revin mai tarziu..am citit cate ceva..

ciao-ciao!

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Buna,fetele!
Multumim pt urari, am sa pun poze de la ziua lui Anais cat de curand. A fost frumos pt ea,s-a jucat cu baloane toata ziua,numai tortul nu i-a placut de nici o culoare. Nu am facut nimic extraordinar,am stat acasa,in familie, pt ca ne-am gandit ca e prea mica pt party-uri

Andreea,inseamna ca trebuie sa ma antrenez sa car marsupiul dupa mine,ca altfel nu vad cum as putea sa ma ocup de 2 in acelasi timp. Mama nu sta in aceeasi localitate cu noi,deci o sa vina ocazional, tot pe mine pica magareata

Alexandra,ziceai ceva de arsuri..incearca sa mananci mai devreme seara,nu inainte de culcare.Lasa vreo 2 ore stomacul sa se odihneasca si ai sa vezi ca va fi mai bine.

Nafi,eu nu am dat nimic la nimeni in spital..

Nelia,cred ca-ti lipsesc fetele mai vechi.Si miePe unde umblati,gagici???..Si apoi,ziua lui Cris a trecut neobservata.Cred ca forumul asta se citeste mai mult asa - dupa nume..daca in ditamai mesajul nu apare numele persoanei respective,nu mai citeste restul. Banuiesc din lipsa de timp. Si mie mi se mai intampla sa survolez

Georgy,am vazut fetita de 1 an si tortuletul ei frumos.
Ely,m-am uitat si la pozele tale,ce scumpa e broscuta..nu-i asa ca-s frumoase fetele???
Aaaaa..era sa uit ce era mai important! Luni,la eco,dr si-a dat cu parerea ca vede o fetita..80 % sigur!Drept sa spun,nu m-a impresionat..ca si Anais,inainte de morfofetala,a fost baiatDeci mai astept..nu vreau sa visez iar la o printesa mica si apoi sa ma dezumflu...ca ,dupa ce incepi sa crezi ceva,devii confuz daca sa schimba perspectiva!

Ok,va pupacesc si sper sa auzim numai de bine!



Raluca

de Anais Iasmina si +17

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

cum a venit pe lume Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Am uitat sa "cresc" saptamanile la semnatura

Raluca

de Anais Iasmina si +21

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

cum a venit pe lume Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

RALUK, multumesc mult de sfat, dar nu mai merge nimic...adica, mananc si cu cate 5 ore inainte...si degeaba, iar de multe ori se intampla ca reusesc sa dorm vreo 2 ore si apoi ma trezesc de la acid, ca mi-e in gat . Mi-a zis medicul ca inca bebelul e sus si ma apasa pe stomac si nu am ce face...mai rezist eu, ca doar sunt mai mare ca voinicul meu .(NU CA NU M-AR JUCA DEJA CUM VREA EL)
Asteptam cu interes ce va fi bebelul tau!

+38
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Raluk - asteptam pozele cu Anais! de ce nu i-a placut tortul? cred ca deja e o domnisorica ce a inceput sa aiba unele pretentii!
Mersi de raspuns...Si eu ma bazez mult pe marsupiu care imi va fi cu siguranta de mare ajutor vand in vedere ca alt ajutor in afara de sot nu am. iar cand el va fi plecat la munca cata 3-4 zile la rand...va trebui sa ma descurc cumva!
Sarcina usoara in continuare! vad ca te apropii si tu de ned cu pasi timizi

LAlexandra - - stiu ca esti o curajoasa si vrei sa-i arati celui mic cine e seful...dar mai incerc un sfat... Poate ai incercat deja, la mine vad ca ajuta sa ma simt mai bine cand am arsuri daca dorm cu capul mai sus. pun doua perne una peste alta si parca mi-e mai bine!

Apropo' Colega noastra de forum Papushicata a nascut acum cateva zile...la 36 saptamani si surpriza a fost ca nu e fata cum i-au zis la eco ci baiat! Oricum sunt amandoi bine!



37+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Nafi, nu ma deranjeaza sfaturile, pai cam asa incerc sa fac, mai nou ma pun si stau in fotoliu noaptea, macar pana imi trece...a fost si cand am adormit asa .


+39
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna seara fetele!Copii mei dorm si eu bantui pe net ca doar sunt treaza de la 7 !

Nafi ai sa te descurci si singurica cu bebe, usor, usor o sa va cunoasteti bine, o sa va faceti un program si totul o sa curga de la sine.Sotul meu mai mult a fost sprijin moral ca fizic mai deloc, ii era "teama" de Giulia ca o vedea mica si firava si ii era frica sa nu-i faca rau.Eu o vedeam grasana si numai buna de smotocit !

Alexandra intr-adevar pozitia mai in sezut ajuta la ameliorarea arsurilor.Sa-ti zic ca eu nu prea am avut , decat daca mancam ceva cu rosii?!Hai ca acum vine bebe si uiti de toate durerile( si vin altele...mai frumoase)!
Poza cu Giulia dormind intr-adevara e dupa alergaturile din parc...nu am pus si poza cum dormea in carucior cu capul in fata ca betivanii!
Mai nou asa o aduc in casa,o dezbrac si doarme in continuare inca vreo ora.

Raluca asteptam pozele! Felicitari pentru rezultatele de 80% de la ecografie!

Ely de unde ii ei tu Denisei caciulite ca sunt asa frumoase( mereu vroiam sa te intreb da am uitat..si a venit primavara)? E dragalasa foc broscuta si creste vazand cu ochii!Doar 3 poze ai pus sau am vazut eu rau !

Am facut si controlul de un an...are 9.300kg si (tot)78cm!A luat 380 de grame in greutate asa ca m-am linistit! Vad ca ia prins bine intarcatul ca a inceput sa manace si se vede la cantar!

ma duc la somn!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
Am un anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Ciao fetele!

Ce faceti? toate ocupate? deh...eu daca nu am sotul acasa imi permit sa ma lafai cum vreau! Asa ca am fost la plimbare in centru, e o vreme superba! in autobuz mi-au oferit loc pe scaun in defavoarea unei babutze (din aia cu nurca pe ea si la 20 de grade!!) dar asta e...dupa 2.5 ore de plimbareala chiar nu eram in stare sa mai fac acte de caritate si sa ma sacrific ptr vecchia purtatoare de nurca!

Am fost la o farmacie de mi-am masurat tensiunea , totul ok..apoi i-am luat sotului un portofel de piele de la Diesel f frumos (stiam ca are nevoie de unul nou si i l-am luat asa ca si cadou de futuro papa!)

Giorgyiuli - mersi de incurajari, sper si eu sa reusesc sa ma organizez in asa fel incat sa ma descurc bine si singura! Felicitari ptr rezultatele Giuliei de la doctor! ce mai, ai o fata maricica! Pe nepotzelul meu nr. 2 l-a intarcat la 6 luni si pe la 9 luni sa-l vezi ce manca ciorbitza si molfaia la sarmale! iti era mai mare dragul sa-l vezi! pe 26 feb. a implinit un anisor dar arata de 2 ! nu e gras dar e f inaltutz! oricum are cu cine semana avand in vedere ca fratele meu are 1.94!

LAlexandra - sper ca ai dormit bine fara arsuri gastrice! eu am acum destul de rau..de la ce nu stiu...ca am mancat doar o banana...

Katiapam, Berarpiri, Slimatei - pe unde bantuiti fetelor? Pe Kemsi o inteleg...se plimba cu masina toata ziua..dar voi?! Sper ca suntei toate bine

Ma duc sa ma odihnesc un pic, caci plimbarea asta m-a cam epuizat!

38+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput