Mamici si Gravidute Italia -67-

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Ah..LAlexandra..acum am vazut ca ai fost le medic deja!

Bine ca bebelu' e linistit si bine! oricum termenul e f aproape...azi maine te trezesti cu el ca vrea afara! Sa vedem cu ce vesti vin despre al meu!



37+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

NAFI...baietii astia ai nostri cred ca se inteleg...azi noapte...chin...toata noaptea, dar toata noaptea a dat din picioruse, m-am trezit din ora in ora si ma gandeam ca azi o sa doarma, dar de azi dimineata e in continuu activ. E ok ca nu ma loveste, dar nu pot sta in pat intinsa, ca parca se misca burta.
Asa simt cum parca incet incet se pregateste, simt ca jos mi se intind muschii, mai am contractii nedureroase, dar in rest alte semne nu sunt. Ori vine asa incet incet, ori ne face o surpriza si ma ia dintr-o data .
Dupa ce s-a dus sotul la munca si eu am acaparat tot patul...la un moment dat ma gandeam ca o sa cad jos ...atat m-am intins prin el.
Stii de ce mi-e pofta...se face la noi cartof Rumba - e un fel de salam de biscuiti cu multaaa cacaco si doar putin biscuite sau stafide, dar nu zic nu la salamul tau de biscuiti.
Te astept cu vesti .

+38
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

...am uitat sa iti zic...eu parca nu ma prea grabesc sa nasc...a ajuns morcovul la mine, m-au cam luat emotiile cand ma gandesc . Eu sper sa fie asa incet durerile si pe cand sa cred ca incepe travaliul ... sa se si termine Ce frumos visez !
si stii ce e aiurea...ca in viata mea nu mi-a fost frica de asa ceva, de medici sau alte chestii, operatii, etc, ca doar am la activ doua rupturi de mana, un picior ... cam rupt, unul luxat, o operatie de amigdale la care am plecat singura la spital ca deja ma enervau...cred ca ajung atatea....dar acum zici ca m-au luat nebunelile.

+38
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Buna!
La multi ani Anais!!!
LAlexandra, te inteleg, si eu am avut o fricaaaa (cu diferenta ca mi-a fost frica de cand ma stiu), dar cand a inceput travaliul era ca o...joaca, parca nu-mi venea sa cred ca o sa nasc . Si a trecut repede (eu am facut cezariana )
Ely, multa sanatate socrului. Si felicitari pentru sporul la curatenie. Eu am reusit sa spal azi un geam .

In rest, noi mai mult pe afara, stau si cate 3 ore!
Va

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

GIANINA, frumos ca stati afara, abia astept si eu sa ma plimb cu micutul...cum ziceai ...o joaca ...hai ca-mi fac curaj !
Eu de trei zile imi propun sa spal geamul la camera noastra, dar in fiecare zi a fost innorat si eram convinsa ca dupa ce il spal vine ploaia ...asa ca inca ma asteapta .

+38
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

seara buna fetele...

am asa o pofta de vorba....k nici nu va puteti inchipui......
multumesc tuturor pt gandul de bine,dupa cum va puteti imagina socrul este mult mai bine fata de ziua de ieri,trebuie doar sa stea cuminte cateva zile!
aproape k am terminat curatenia...mai am de curatat 2gemulete mici la bucatarie,de calcat apoi de asezat...sper in 3-4zile sa termin cu ele...k m-am obosit destul...mama imi spune mereu,k oricum nu se uita nimeni dar nu va spun ce fibrilatii m-a apucat cand am inceput sa deschid usile ,geamurile sa las soarele sa pofteasca cand vrea..delirez...ideea e k se vedea ce dezordine este,k nu mai reusisem sa fac asa curatenie generala de anul trecut dinainte de nastere,am tot incercat asta iarna dar cand e frig parca nu-ti vine sa faci nimic!
....astazi cred k au fost 17-18 grade...ff cald...speram maine la fel de bine!am stat pe afara pana pe la 18..am facut cunostinta cu mamici,bebelasi..sunt destui pe aici..eu acum ii vad k inainte nu aveam habar cine-i mama cine-i bb


georgy.multumesc de felicitari,niciodata nu-i tarziugogosica ce mai face?cum va petreceti ziua?face progrese?papa bine?ce meniu mai aveti?iti trimit cata "febra"vrei k am un cheffff de cand a venit caldura k nici mancare nu-mi mai trebuie,pap din mers...

alexandra.dk ma lasa sotul..k in seara asta are ganduri ascunsepoate reusesc sa scriu cate ceva despre cum a decurs nasterea la mine...apoi tragi concluziiinapoiem inzecit

nafi:rabdare k mai e putin...cand o sa il ai langa tine iti vei dori sa mai mangai burtica...sa-l simti doar tu..etc..mie imi lipseste f mult..la inceput dormeam cu mana pe burtica,desi Denise era langa mine...mi-a trebuit ceva vreme sa uit de acest "tic"...bucura-te de tot chiar dk iti e greu!

kemsy. pt tot..te asteptam cand ai tp cu pozici...

katia,andreea:voi ce mai combinati?ce fac copilashi?imi imaginez k toata ziulica sunteti pe afara...asteptam vesti!

slimatei.mai scrie-ne cateva bancuri..macar asa ne mai descretim fruntile...cum sunteti?mai lucrezi de noapte?cum te simti?

trimit si revin...

uitasem..broscutik mea de ceva timp adoarme singurica in patut,la pranz cam in fiecare zi..seara mai rar k avem patutul in camera si-l deramjeaza pe sot k dau drumul la "prietenii zburatori" care suna...mult tp..muzica de Bethoven,Mozart si Bach...

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

scuzati greselile de tipar..ma grabesc la scris..uneori ma apuca rasul cand vad ce de litere pap..sau pun in+...
..ma duc sa ma relaxez putin la

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Neatza tuturor!

Va invit la si intre timp , in doua vorbe, va spun vestile de la ginecolog!

Analizele super...colul moale dar nu sunt semne ca travaliul ar incepe prea curand desi bebe e destul de jos. Doctorul a zis ca in urmatoarele 10-15 zile nu crede ca se va declansa nasterea. Cum a zis si Ely , trebuie sa mai am un pic de rabdare si sa ma bucur de burtica. Eu asta fac...sunt constienta ca-mi va lipsi dupa..e normal! ceea ce nu ma bucura sunt durerile de tot felul care-mi scot peri albi! ( eu care nu aveam par alb, de cand cu sarcina mi-au aparut catve fire care ma enerveaza la maxim!)

Sa ne intoarcem la bebe insa...mi-a facut o ecografie rapida si mi-a zis ca bebe e ok, statea cumintel acolo desi cu 10 minute inainte sarea ca un iedutz de colo colo! Are 3.1 kg si va ajunge probabil la 3.5-3.8 kg . doc. mi-a zis sa nu ma ingrijorez ptr nasterea naturala ptr ca bebe va fi ceva mai mare dar nu gigant ca sa am probleme!si ca am o conformatie care ma va ajuta sa-l nasc fara mari eforturi. sa speram ca are dreptate!

Dupa doctor ne-am dus la prenatal si-am vazut ca aveau o promotie 20% reduceri, asa ca am cumparat perna aceea multifunctionala boppy , am luat bleu cu masinutze si un cos special ptr pampershi murdari care evita sa faci miros in casa de la ei.

Cam atat...ma duc sa ma pregatesc de o plimbarica!
A dopo!
O zi frumoasa tuturor!



37+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

ELY...cand ai timp astept sa imi scrii cum a fost cu nasterea la tine .

NAFI...ma bucur ca e totul ok, e maricel voinicul tau, al meu abia acum avea 3050 gr, cred ca seamana cu tat-su, mai slab, nu ca mine . Oricum nici eu nu doresc sa fie marisor, ca presupun ca e mai greu la nastere. Sa folosesti sanatoasa pernita, frumos ca ai luat si cos din acela, am vazut si eu pe net.
Deci...ne apuca sa Pastele atunci cu nasterea . Cred ca stam linistite

+38
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Am intrat scurt sa urez Un LA MULTI ANI CU SANATATE LUI Anais bebe de raluka...Toata fericirea din lume,pentru ea ,parinti si bebele care va veni...va pup
As vrea sa spun si eu ceva nu tocmai la locul lui...dar mai bine ma abtin,forumul nu ma mai atrage,de cand subiectele sunt individuale,dar sunt sigura ca nimeni nu va observa absenta
O seara frumoasa,pe curand

Anul 2010 va fi anul nostru,in care toate visele prind contur,toata tristetea dispare iar viata isi urmeaza cursul ei lin spre implinire...

momente din viata

Mergi la inceput