Dovlecei de sept-oct 2009 *101* a venit primavara"

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Salutare!

Bia, multumesc ca te-ai uitat la pozele noastre. vroiam sa iti spun ca poze cu mine nu pun, pt ca sunt batrana, bolnava si urata si nu vreau sa va sochez. Poate vreodata ne vom cunoaste prin parcuri, sunt usor de recunoscut: o batranica care plimba un copil mic. Sau in trafic... dac-o vezi pe una in varsta care conduce cu viteza o masina nespalata si asculta Voltaj la maxim...eu sunt aia. Daca imi faci cu mana, opresc si ne imprietenim .
pupici.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


io cred ca tu esti madam Iliescu (cea mai batrana mama ever) si nu vrei sa ne zici...

rugaminte personala...baga si matale linkul cu pozele la semnatura...eu nu le pot vedea cand le puneti voi ca tre' sa astept o zi buna de net...sar'naaaa

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

La multe lunite:

EMMA,ALEXANDRU,ISABELA si ALEX!!!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

watch out, incoming giant message

Morgen, pumpkins !!
La multi ani sarbatoritilor nostri !
Nu m-ati uitat,nu? Am fost ieri la mama si acolo e haos mare, vin rubedenii sa vada minunea, asta se rasfata si ma striga "mama", vrea doar la mine..am apucat sa va citesc de pe telefon ..nu se poate o zi fara voi

Incep prin a spune ca nu m-am mirat ca her goodness este tot o Dana, ca doar este forulul Danelor si Ralucilor, ati observat? Iar despre junioara, numai la superlativ; este o printesa mica, cu o privire de te da gata, tare cumintica mi s-a parut si blajina, finuta ca si Ana*Banana de Nela. Pup papusica frumoasa cu freza cool. Frumoasa fata mai ai mai prieteno, a meritat asteptarea pozelor!

Iulika mami, esti un exemplu pt mine. Esti atat de matura si stapana pe situatie...Am simtit ca-mi spui mie vorbele adresate Alexandrei, ai mare dreptate ca trebuie sa ne pastram cumpatul, sa fim pregatite si pentru momente mai grele (Doamne ajuta sa nu avem parte niciuna), mi-a placut tare mult. Am si eu o prietena foarte draga care are stilul tau, un pic dur dar plin de intelepciune si maturitate, si pentru imatura de mine merg la fix sfaturile ei. De fiecare data dupa ce vorbesc cu ea ma simt ca dupa un dus rece, cu mintea limpede. Sper ca Brucu sa fie din ce in ce mai bine si sa va reluati ritualul linistit.

Alex, tu esti pentru copila ta cea mai buna mama, tu o iubesti cel mai mult pe lumea asta si nu ai cum sa faci ceva gresit, esti tot ce are ea nevoie. Ai incredere in tine, esti puternica, pentru ca esti mamica!! Spor la mutat si ia-o ca pe un nou inceput, cu calm, cu alta atitudine, cu mult zambet !! Zambeste mami, crezi ca americanii aia sunt tampiti de rad mereu? Le face viata mai usoara !! Ceea ce va dorim si dumneavoastra !

Raluk, ce-mi place tot ce scrii!! Tot-tot!! Esti fantastica, te admir mult de tot. Si io nu prea admir usor

Lili, imi pare rau ca pisoiasul e nelinistit..oof cu dintzocii astia, sa creasca mai repede si sa nu mai doara pe nimeni. Ce mi-a placut cum ai zis de Andra ca facea pe babuinul Sunt maimultele mele preferate

Luci, spor la spalat robotul...ma gandesc la tine de-acum cand il spal pe-al meu, cand incerc sa curat fiecare din cele 10.000 de gaurele ale sitei.
E nazdravan Davidutzu, asa? Nici noi nu mai stam o clipa locului...Carina mozoleste telecomada as we speak, nu stiam eu de ce e liniste..yak, cam cate miliarde de microbi or fi pe butoanele alea?

Mada, se simte mai bine tatal tau? Ma bucur ca nu s-a internat deja, inseamna ca e ok, nu? sau inca investigati? Sanatate muuuulta !!

Selen, e super antepremergatorul ala..vreau si ioooo, de unde-l aveti? Imi place la nebunie ca se face si masinutz ! Ce minuni mai face SnowWhite? (acesta este un pamflet)

Elle, nu am apucat sa-ti spun cat de rau imi pare pentru problemele cu cea mica..sper sa nu fie totusi nevoie de operatie..Doamne ajuta sa fie bine. Vroiam sa te intreb -parca ai mai zis?- daca recomanzi tarcul ala cu gardulet cum aveti voi (am vazut toate filmuletele ieri cu mama, ce am mai ras de piticele tale, sunt super haioase). Dar am observat ca voi aveti 8 gardulete, ala pe net are 6, e oare mai mic? sa iau doo seturi?

Techila, deci picii incep sa se "cafteasca"? Adevarul e ca se vedea pe falcile lui ca e mai smecheras Andreiu ..Stefan e mai intelectual asa, pun pariu ca lasa de la el..cred ca e super tare sa-i urmaresti Au inceput sa pape mai bine dupa ce le-ai dat..chestia aia? Ce mistoooo ca mergi la concerte !! Vreau si io la vama veche Da' ce, la vara ii pun un batic pe cap lu carinoasa si mergem, ne imbatam toti 3

Fragutza - felicitari la dublu atunci, deci sunt 2 dintisori!! Super treaba, pup iepurasul !

Vaaai ce tare e poemul de la semnatuta Techilei !! Hihihihi !!


Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Salutare!

Bia, multumesc ca te-ai uitat la pozele noastre. vroiam sa iti spun ca poze cu mine nu pun, pt ca sunt batrana, bolnava si urata si nu vreau sa va sochez. Poate vreodata ne vom cunoaste prin parcuri, sunt usor de recunoscut: o batranica care plimba un copil mic. Sau in trafic... dac-o vezi pe una in varsta care conduce cu viteza o masina nespalata si asculta Voltaj la maxim...eu sunt aia. Daca imi faci cu mana, opresc si ne imprietenim .
pupici.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


io cred ca tu esti madam Iliescu (cea mai batrana mama ever) si nu vrei sa ne zici...

rugaminte personala...baga si matale linkul cu pozele la semnatura...eu nu le pot vedea cand le puneti voi ca tre' sa astept o zi buna de net...sar'naaaa

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.



ai PM.

Imi plac fooooarte mult strofele de la semnatura!!!!!!!

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Elle,Lali
Vik si Anomis,iau si eu o si un frape,ca la ce vreme e afara,imi pica ochii in gura.
Legat de premergator,eu o sa merg la control la ortoped peste vreo 2 saptamani si o sa-l intreb ce parere are .
Anamaria l-am vazut si pe Alex ce incantat este de cadoul primit,e un scump

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

HEPILICA am vazut-o si eu pe Maia ta(aseara mi s-a blocat calc),e o frumoasa si are un par,sa ne pui si tu poze mai des
SABINA sper sa treaca repede starea nasoala,tu esti o mami tare si treci peste orice astenie
LILIAC ,desi ma enervez pe moment ca parca s-a nascut leganat imi trece imediat,mai mult ma enerveaza mama ca l-a invatat asa
UKA inca face investigatii,ieri a facut idr,sa vedem raspunsul,oricum sper sa fie totul bine indiferent de rezultat
Noi am papat piersicuta cu para si i-a placut la nebunie desi piersica aia nu era dulce(mie mi s-a parut super naspa).
Si la noi ninge,azi stam in casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Sal'tare!In primul rand sa spunem si noi:
EMMA
ALEXANDRA
ALEX
ALEXANDRU
Raportam si noi ca ieri ,,scartaita,,nu a vrut sa pape decat cerealele.Insa acum la piureul de cartofi am vrajit-o.Modalitatea?Ea este obsedata ca orice lucru sa il bage in gura .Asa ca ii puneam piure in lingurita si ajutata de mine o ducea la gurita.ASTFEL A PAPAT TOT.
SELEN,vazut poze cu tine si EBRU.Frumoase si ama si fiica.Felicitari pt statul in fund.Noi inc exersam.
MONIKUS, si noi am trecut prin chestia cu vomitatul, dupa ce manca theo vomita tot.Am fost la dr. si a zis din cauza ca acumuleaza prea mult aer in stomac.Am bservat ca de la o vreme f.rar
vomita.
IULIKA,pupici luiBRUCU bolnavior.


mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:


E a treia oara cand incep mesajul cu gandul sa urez si eu la multe lunite tuturor sarbatoritilor de azi si uit
Sa cresteti mari si sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

SABYNA,ALEX.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

MADA, si noi am,, papat'' piersica ieri prima data. Saraca nu i-a placut deloc.O cred ca nici mie nu mi-a placut.In schimb para.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput