Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelka77 spune:

Ditu LA MULTI ANIsi tot ce iti doresti sa ti se implinesca !!!!

andra_b eu sunt din Alba Iulia dar m-am mutat in Deva de vreo 4 ani. Inca ma mai acomodez cu orasul.

In capitolul acesta sigur vor fi numai vesti bune. Doamne ajuta!
tuturor burticilor.
PS AM baut 1,1/2 litri apa. RECORD personal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

hello again,
deci ziua mea de nastere 16.08.1974
UM 15.12.2009...inca nu stiu DPN pt ca mi-a zis 8 saptamani

am reusit sa manac ciorbica acraaaaaa, azi mi-a fost bine insa am mers si pe jos cam 3 km...asa vreau sa fac des pt ca nu mai merg la sala

a venit si medicul de fam ( ca la noi vine acasa) a verificat analizele a zis ca sunt mai sanatoasa decat ianinte de sarcina tensiune 11 cu 7 ...de pilot...cine zice ca imbatranesc???

bazar pentru Ema

ajutati la terapia pentru Ema pe DC


Ajutati-ma sa inteleg lumea!
BLOG


Mari 8+ si mami de Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Mari si eu tot la 11 cu 7. Ne apucam de pilotat avioane

Klarisse graviduta 8+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Dragele mele, va doresc o seara linistita, sa va odihniti, eu ma retrag, ma duc sa-mi urc picioarele pe ceva ca s-au cam umflat.Ne citim maine

Klarisse graviduta 8+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaelka77

Ditu LA MULTI ANIsi tot ce iti doresti sa ti se implinesca !!!!

andra_b eu sunt din Alba Iulia dar m-am mutat in Deva de vreo 4 ani. Inca ma mai acomodez cu orasul.

In capitolul acesta sigur vor fi numai vesti bune. Doamne ajuta!
tuturor burticilor.
PS AM baut 1,1/2 litri apa. RECORD personal.


MIhaelka felicitari pentru cantitatea de apa. Tine-o tot asa!e foarte importanta hidratarea in sarcina si nu numai.
Dai de baut un pahar de apa pentru asta



10+

crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Eu am 9 cu 6 tensiunea, dar asa ma simt bine, asa am avut-o mereu. Se pare ca nu corespund pentru pilot asa e?......



10+

crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelka77 spune:

Eu am tensiunea 10 cu 6. Imi creste numai cand ma enervez
Crina_s hai ca fac cinste cu un pahar de apa cu lamaie asa ne hidratam si ne si vitaminizam. Oricum bautul apei e in continuare un cosmar pentru mine. Psrtea buna e ca nu beau sucuri din comert aproape deloc; mai beau Teddy ocazional cand ma satur de apa, rar de tot ceaiuri si foarte rar compot facut acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea82 spune:

LA MULTI ANI! Ditu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Salutare!

Felicitari, Mari_paun, si pe aici!
Si eu is in cautare de medic, la Municipal sau Polizu, nu mai vreau sa nasc la Elias, dar vreau un medic cu care sa nasc natural. Un doctor bun, cu inclinatii vadite spre cezariana, dar foarte ocupat (ca toti cei buni, de altfel!) este Vladareanu, de la Elias, daca te ajuta ..

Fetelor, cand s-a mai redus la voi sensibilitatea sfarcurilor? Eu musc din perna de fiecare data cand sunt atinsi, respectiv de cateva ori pe noapte (de copil, la supt, nu va ganditi la prostii! ) si tare abia astept sa scap ... de asta si de senzatia de moloz in stomac dupa fiecare masa ... ca inainte de masa nu va mai spun cum e, stiti si (unele din) voi

Pe de alta parte, asa cum spunea cineva, starile astea imi intretin optimismul, ma gandesc ca e semn ca e sarcina in evolutie si imi da curaj sa rezist pana la urmatoarea eco ..

Ma tot gandesc la amnio, am 36 ani, as face-o oricum, dar nu sunt hotarata ...

Mami fericita de steluta Gruia (16.09.2008) si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

ditu la multi ani!

nerantula asta ma asteapta?

Mai este careva dintre cele cu un bb deja care mai alapteaza inca?

Yo Miss www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput