Migrenele

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Of, saracutele de voi... :(.
daca intr-adevar sunt migrene, analgezicele nu au efect. Le luati degeaba.
Ati incercat cu Imigran?
Luati 50 mg si, daca va trece, puteti repeta doza in caz de revenire a migrenei.
Aveti nevoie de reteta pentru Imigran.

sdcristian, trebuie neaparat sa faci ceva investigatii. Nu poti sta cu durerile alea. Poate nu sunt migrene.

Edit

Imigranul e ceva mai scump, dar merge bine si Sumatriptan (asta e romanesc). Se iau tot 50 mg. Sumatriptan e substanta activa din Imigran.




"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

daca intr-adevar sunt migrene...




"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.



Asa este daca intr-adevar sunt migrene,ca d efapt nu se stie!

Si eu sufar de durerei cumplite d e cap mai ales datorita fluctuatziilor presiunii atmosferice!Si la fel nu-mi trece cu absolut nimic,orict as lua si orice as lua!

Insa vreau sa spun ca de ceva timp mi s-au mai diminuat durerile,adica sunt chiar suportabile!Si am luat pastile cu extract d e gheara dracului(initzial ele sunt pentru incheieturi dar se pare ca la mine actzioneaza pe mai multe planuri)!

Este un tratament naturist in definitiv,deci chiar nu ar avea ce dauna!Poate va foloseste si voua!

De la magazinul naturist mi s-a spus ca si pastilele cu extract de salcie ar ajuta la durerile de cap!Bineintzeles tratamentele naturiste dureaza mai mult dar...poate e bine sa incercatzi!(a nu s eintzelege ca recomand tratament naturist fara consultatzii medicale)

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

deni multumesc de sfat

doctorul zice ca nu-s migrene, doar dureri de cap, si ca probabil nu sunt de la o inflamatie

joi sau vineri merg la un CT scan ca asa uitandu-se doar la mine a zis ca nu stie ce sa imi zica, trebuie vazut ce e inauntru

Mergi la inceput