"*LMA*! Puiuti de Randunici (383)"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

De dimineata vreau sa scriu si tot uit

LA MULTI ANI sarbatoritilor zilei de azi: MADALINA, ALEXANDRA ELISABETA, NICOLAS SI MATEI!

Mamicilor, sa va traiasca puii si sa va bucurati de ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:



LA MULTI ANI MADALINA!!!

LA MULTI ANI ALEXANDRA!!!

LA MULTI ANI NICOLAS SI MATEI!!!




RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

LA MULTI ANI PUIUTILOR SARBATORITI AZI!!!

Blanka,sanatate multa puilor

mami de TEA (1.04.08)

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

salutari!
am ajun s si noi acasa, plecati de la 8, dar cu treburi rezolvate.
Muful scump a fost atat de cumintel la analize, doar ce a marait putin, fara sa se zbata(cum ne asteptam) sau sa urle.. si a mai avut si maxim de ghinion, la ultimele 2 eprubete s-a blocat rahatul ala de ac cu fluturas, si nu mai tragea sangele, a trebuit sa-l miste usor, de ma zbarlisem toata..dar el, falacu, nu zicea nimic, si cum am terminat, s-a setat pe 'pa-pa', dar totusi a reusit si pediatra sa-l asculte la plamani si sa se uite un gat, a deschis gura de buna voie, de ne-a uimit ce cuminte a fost.. aseara i-au aparut niste muci, cica are si nitel rosu in gat, dar deocamdata nu-i fac mare lucru, pediatra i-a dat Calpol, dar am citit in prospect si cica e pt febra/dureri, asa ca nu-i dau, i-a mai dat Claritine, ca si stranuta de numa(banuie ca ar fi o rinita alergica...) si tantum verde in gat.. l-a cantarit si avea 12,300 kg, wau!!!:))
Apoi am mers la un magazin bio, pe la Unirii, Ungra ii zice, si am luat de la dozator lapte proaspat de la vacutele de la ferma animalelor din Pantelimon!! nenea de acolo, extreeeem de amabil, ne-a dat sa gustam din multe bunataturi, branzeturi, miere, mezeluri, toate romanesti si bio, cu garantie, ca la carte. I-am cumparat Mufului o cutie cu bilute de mozzarella de bivolita, facuta la noi la Brasov, exceptionala!! am luat si ceai de catina, aveau multe feluri, toate cultivate natural in Baragan, ambalate in carton, super! cica aduc curand si iaurt, si branza de capra, iar preturile nu mi s-au parut uriase, mai ales ca ii iau Mufului in mod special, asa ca merita! cel putin, dupa lapte vom merge cel putin saptamanal, gata cu asta de hipermarket!
maine dupa masa mergem sa vedem rezultatele analizelor si cu prospectul de la uleiul de cod sa vada cata vit D are, apoi vedem cu vigantolul..
stela bietul nepotel, cat mi trage..sanatate multa.
bubu, tonic
blanka poti sa-i dai antitermice 4-5 zile lejer, dar incearca si cu dres ud si stors bine, sosete cu otet indoit. Sanatate voua, o fi vreun virusache, e plin sezon
LA MULTI ANI MADALINA, ALEXANDRA, NICOLAS SI MATEI!!!


Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Gagici, a plecat coletelul spre noi. I-am rugat sa imi dea tracking-number-ul, sa il verific, sa vaz pe unde e .

Luny, bravo Mufului curajos. E barbatel, ce mai!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Si eu as fi avut nevoie de cafea,la ce noapte am avut.Cand ma gandeam ca va fi bine,iar a inceput frichineala ...aseara ne-am chinuit sa il adormim,era treaz de 3 ore si nu mai putea de obosit dar nu adormea!Daca peste cativa ani zic ca mai vreau inca unul sa imi aduceti aminte de ce am scris mai sus!
Da,Oana pozele alea le-am sters dar am pus altele
Zoze o fi bine?????
Cuscra,sanatate nepotelului.Doamne,cat mai trage sora cu ei.
Luny,ce curajos e Mufarinul
Olga,super,inseamna ca le vom avea curand

L-am masurta pe Sam,are 1 metru.De kg nu va mai zic


mami de David, Sam si Siluan

"Exista un singur copil cel mai frumos din lume,si fiecare mama il are"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Luny,bravo Mufului cumintel..dragul de el..
Olga,deja???

mami de TEA (1.04.08)

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

Luny ce Muffy curajos, bravo lui! Sa va fie de bine papa bun cumparat!

Simo ce mare e Sam, isi merita numele de Barosan! Si kg chiar nu mai conteaza la inaltimea aia, ca e cat un copil de patru ani aproape. Am vazut pozele de la petrecere cu toti baietii, unul mai frumos ca altul!
Nu-ti face griji cu noptile, peste doi-trei ani vei uita si revii la ganduri mai bune
Sam cum mai e, ca parca ziceai ca e putin bolnavior? Macar el doarme noaptea? Paote prinzi putin somn cu copiii daca se nimeresc la aceeasi ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Tonic,Sam si-a revenit,mai tusesete dar ff rar!Doarme excelent noaptea,bea laptic pe la 4 apoi la 8 iar si pana la 9-10 cateodata nu se trezeste!El de micut a fost cuminte!
Nu imi vine sa ma culc ca de multe ori imi fac mai mult rau decat bine,cand am somnul mai bun se trezeste unul din ei.
Sam nu a vrut sa stea peste noapte la Buni,normal!Dar azi a mers iar la ea,ziua vrea-noaptea ba!

mami de David, Sam si Siluan

"Exista un singur copil cel mai frumos din lume,si fiecare mama il are"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Simo inca unul??? mai, curajoasa mai esti, mamico!!
Nu pui si pt. sufletelul meu linkul cu poze? ca eu nu i-am vazut pe baieti...

Am facut si eu comanda de 5 tricouase pt. baieti, din alea disney

Blanka, sanatate puilor!

Luny, ce baiat curajos! bravo lui! va tin pumnii sa iasa bine analizele! pai poti sa-i dai nurofen pt. rosu in gat, merge, da-i macar 2 zile, in loc de Calpol. Si felicitari pt. kg acumulate


Mergi la inceput