**Zmeurici de iulie-august 2009 (31)**

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns patrisuca spune:

cand as putea-o pune in premergator pe patricia? am postat si sb cu intrebarea asta si mi s-a raspuns ca dupa ce se ridica ea in picioare in patut? ce spuneti? voi cand i-ati pus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Patriusca,multa sanatate printesei!Noi premergator nu o sa folosim deloc,asa ca nu pot sa-ti zic de la ce varsta e indicat sa pui bebelusul in elPony,,e mortal Raducu......Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

patrisuca mie mi s-a spus ca dupa ce sta in funduletz.Eu il pun rarut pe al meu in premergator si atunci nu-l las mult,mai mult il tzin pe covor sa pedaleze in patru labutze.

Giova multumesc ,daca nu mai ai timp sa mi-o trimiti azi,o astept maine. Drum bun,sa aveti grija de voi

Va pup fetele si la multi ani sarbatoritilor de azi,ma scuzati ca n-am timp mai mult pe net.

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Motana

Pentru tuse a zis pediatrul sa ii dau Ambroxol.

danielle eu cautam un sirop ceva natural, dar ce am gasit pe baza de iedera are si miere de albine. Bine ca am citit eu, ca una la o farma mi-l si vindea, chiar daca zice de la 2 ani... recomandarea ei era sa ii dau jumatate de doza si cand intreb "da' are miere?" ea: da!! Pai pana la 1 an nu se da miere, duh! a facut niste ochi cum ca nu stia asta! Astea de la farmacii is vanzatoare si atat, daca mai au putina experienta mai stiu ceva, daca nu pace.

Daria Alessia (12.07.2009)
"Babies can't be spoiled...only nurtured." "Babies, like food, only get spoiled if they are left unattended on a shelf."

eu i-am luat calpol si nu am vazut sa fie cu miere,chiar am intrebat farmacista si a zis ca nu contine miere,de obicei siropelele pt bebei nu contin miere.
e nasol daca nu se pricep farmacistele,aici,de cate ori mi-a trebuie ceva am intrebat de produs si mi s-a explicat cu lux de amanunte ce si cum despre el.uneori mi se intampla sa nu imi dea vreun medicament fiindca nu era bun pt Melissa,nu vroiau sa mi l vanda,chiar daca ziceam ca e pt Ebonee apoi ca sa mi l dea.
sper sa gasesti ce trebuie pana la urma.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007) si Melissa (23.07.2009)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui patrisuca

cand as putea-o pune in premergator pe patricia? am postat si sb cu intrebarea asta si mi s-a raspuns ca dupa ce se ridica ea in picioare in patut? ce spuneti? voi cand i-ati pus?

andreea mamicuta patriciei

Melissa nu se ridica singurica in picioare si tot o pun cateodata in premergator.acu face fiecare cum stie mai bine.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007) si Melissa (23.07.2009)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Nici al meu nu s-a ridicat in picioare,dar l-am pus in premergator.Nu il las mai mult de 10 minute.E asa de vesel in el,patruleaza toata casa.
Fiecare face cum crede.



la toate
POZICI RAZVANEL

AdinadeRazvan(14.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Al meu statea in funduletz cand l-am pus in premergator,acum se ridica singur in picioruse,dar tot f rarut il pun in premergator.La inceput il puneam putin,dar mai des ca ii placea f mult si am observat ca isi facuse un obei prost,sa faca un pas si sa se lase in jos si incerca sa se impinga cand il tineam sa vad cum merge.Asa ca un timp nu l-am mai lasat in rotobil,in timpul asta i-am aratat cum se merge de-a busilea si in 3 zile a si invatat,iar acum a invatat sa se catere in patut si sa stea in picioruse,si sa mearga pe langa patut tinandu-se de el.Intradevar cand il pun in rotobil e cel mai fericit dar nu-l pun in fiecare zi si cand il pun cel mult 10 min.

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

Buna mamici si zmeurici
La cat mai multe lunite sarbatoritilor
La noi ploua si e vreme urata, parca numai vine odata primavara sa putem iesi frumos la plimbare
Patri a mea inca nu sta bine in fundulet, doar sustinuta, daca o pun jos e tare fericita si tzopaie dar inca nu stie face pasi, dar incet invatam noi si asta. Cat despre premergator nu stiu ce sa zic, nici eu nu am de gand s-o pun, de aceea nici nu l-am cumparat!
Am vazut ceva frumos de impins de la Chicco, ce ii ajuta sa mearga si vreau sa-l achizitionez dar inca nu l-am vazut pe viu doar pe net.

_
Mami de Patricia-Filipa (29-08-2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

fetele mele:
http://good-times.webshots.com/photo/2754589120101671646mPhkLV?vhost=good-times

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007) si Melissa (23.07.2009)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

seara fetele,ieri nu am mai avut timp sa intru ...am facut curat si mancare si dupa am adormit cu DENIS
DANIELLE frumoase foc tititele tale,EBONEE cu patru suzete e o dulceata iar MELISSA e haioasa rau cand doarme in jumper
PATRISUCA chiar daca la inceput am spus ca nu folosesc premergatorul,acuma il pun cam 20 de minute pe zi,de obicei cand fac mancare,chiar daca il pun in premergator merge ff bine pe langa pat sau in patut,acuma fiecare face cum vrea,eu il pun deoarece stau singura acasa toata ziua si cand el e treaz si vreau sa fac ceva se joaca si el.
GIOVA bine ca te_ai relaxat si tu ,asa e e greu singure toata ziua
eu pe 14 am bilet la avion vin in ROMANIA sa vad pe mami meu (sper ca nu o oboseste prea tare)

monica mamica fericita de denis stefan 8.07.2009
http://s603.photobucket.com/albums/tt113/monica2008_album/denis-stefan/

Mergi la inceput