Fulgusori Noiembrie-Decembrie2009(34)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Ancutza - nush ce sa zic, propuneti voi ceva si eu incerc sa ajung, daca pot bine, daca nu, asta e, alta data, mai la vara :). problema e ca nu prea ma incumet sa ies fara sotz si nu stiu exact ce program are el maine.




Ramonika Ruxandra tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

Ancutza - nush ce sa zic, propuneti voi ceva si eu incerc sa ajung, daca pot bine, daca nu, asta e, alta data, mai la vara :). problema e ca nu prea ma incumet sa ies fara sotz si nu stiu exact ce program are el maine.




Ramonika Ruxandra tati si Vladutz


Eu vin... sper sa nu ploua... iau bebe in portbebe si cu un taxi ajung... acum... sper sa ne sincronizam... ca depinde mult de masa copilului... si nu ies decat imediat dupa masa... sa imi tihneasca... altfel risc sa ajung, sa va salut si sa ma intorc. Sper sa ne sincronizam


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Intru si eu sa spun un hello. Sunt foarte obosita. Cand ma intorc de la scoala, as vrea sa stau si eu in pat vreo ora. N-am voie! Cand imi trece mie somnul, o ia pe ea somnul. Ce as mai tine-o treaza sa vada si ea cum e. La scoala, am multe de facut. Pe zi ce trece se mai adauga cate ceva. Se mira ca am venit asa repede la munca, dar nu ma scutesc. Macar o sa am un program mai scurt pana dupa Paste.


Cel mai important! Mama s-a externat ieri. Este bine, dar oboseste repede. Ieri, am luat-o de la spital, am venit acasa si dupa ce m-am intors de la dr, am stat cu mami. Cezarica a dormit cu ea in pat si cu pisicile. Cum a venit mama acasa, cum au aparut pisicile ca sa stea cu ea in pat. Ele asa dorm cu mama. Cu tata nu le merge. Nu le lasa in pat cu el si nici nu le da gusatarea de noapte. Au crocantei la discretie, dar ei nopate avor sa li se desfaca cate o conserva sa manance. DAr, cu tata, au trecut la regim.


Ieri am fost cu fata la oftalmolog. Atat de multe secretii are la ochi de m-a innebunit. Nu trece cu nimic. Si-a p-us omul niste ochelari cu luminita, si-a pus lupa si a concluzionat. Are canalele lacrimale infundate. Nu stim cand se vor destupa. Poate fi peste o zi sau peste cateva luni. Dr a spus ca are nasul mic si canalul nu este destupat. Ce sa facem? Mi-a dat niste picaturi timp de o saptmana si un unguent. In rest, spalat cu ser fiziologic cat mai des. Pun o picatura si ii masez coltul intern al ochisorului ca sa se faca presiune. Mor cand o vad cu secretiile alea!


Sunt foarte multumita de bona. Nu am mai intalnit asa om. Eu am angajat-o ca bona. SIngura mea pretentie sa o scoat in parc zilnic. Intr-o dimineata, i-a spus sotului sa ii dea aspiratorul. Eu facusem duminica si ea l-a cerut miercuir dimineata. Nu era cine stie ce mizerie, mai ales ca noi nu mancam in sufragerie. Mi-a cerut sa ii dau sa calce ca ea se plictiseste. Azi a frecat cada. AM ramas surprinsa, pt ca eu nu am cerut asta si nici nu am pretentii sa ma slugareasca, dar pur si simplu ea nu are ce face si se plictiseste. I-am pus frigiderul la discretie si ea nu mananca nimic de acolo. Foarte rar se mai uita la Tv.


Mandruta mea, de cateva zile se trzeste la 3 sau 4 dimineata, dar nu vrea sa pape ci doar sa fie hatanata sa doarma la loc.


Mi-am depus actele pt stimulentul de 100 lei ca m-am dus la munca mai devreme. Vroiam sa spun, in caz ca ar interesa pe cineva, ac se depune in primele 5 zile de la inceperea serviciului. Tot asa, ramane sa astept ca o sa intre in cont.


Referitor la diversificare.... o sa astept mura in gura de la voi. Imi pare rau, nu am timp sa citesc sa ma documentez, .... asa ca o sa fur de la voi. De aceea, va rog, fetelor sa va scrieti concluziile la care ati ajuns despre diversificare. Apreciez fiecare mesaj si scriu in carnetel tot. Asa ca o sa las tot greul pe voi!.


Ionela ma bucura mult ce am citit azi despre varul tau. Am scris aici, ca numai simplu lucru de a te gandi si a spune o mica rugaciune pt un om pe care nu il cunosti si care nu te cunoaste, repeainta mult. Eu sunt convinsa ca se va rezolva. In afara de asta, pshicul lui pozitiv, o sa faca minuni. O sa vezi!

Poze noi cu Pinky de la 2 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

OF DIVERSIFICAREA ASTA...ACUM CITEAM LISTA DATA DE MEDICLUL LUI FLAVIUS
Carne la 5 luni...dar dupa schema ei incepeam cu suc la 2 luni...mda....fain...


Andre, sa fie cu noroc noua afacere...eu as fi interesata de hainute de baietei si jucarii...de exemplu stiu ca afara sunt acuarele nontoxice...bine, astea pentru mai tarziu...dar si multe altele pentru varsta copilasilor nostrii..


si azi e 4 martie...acum un an am aflat ca sunt insarcinata...Doamne cum a trecut timpul

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Bineteles ca mai vroiam sa zic ceva. Da zic acum.

As vrea sa intreb fetele care le vin banii de aloctaie prin posta. De abia a venit alocatia pe ianuarie, eu am nascut in decembrie. Urmatoarae alocatie care probabil va fi la sfarsitul lui martie, va fi de 400 lei? Adica voi primi 2 alocatii o data si pt februairie si pt martie?



Bona mi-a spus sa ii iau Cezarei www.tvproducts.ro/lampa-de-sare.html" target="_blank">asta Ea spune ca are asa ceva in camera copiilor si fetitele se smit foarte bine. Nu stiu ce sa fac. Ma gandesc ca rau nu are ce sa ii fac lui bebe si nici noua. Tin minte ca ma duceam la meditatii la in copil cu astm si avea asa ceva in camera. Ii spuenam tot timpul sa o puna si avea un miros ca in saligna. Era un miros fain. Feteloe dati-va si voi cu parearea. Sa cumpar sau nu?

Poze noi cu Pinky de la 2 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

hmmm, vad ca mai sunt pediatrii care propun diversificarea la 2 luni...
ionela ma bucur ca varul tau e optimist, asta conteaza enorm de mult...
dankutza, de treaba bona ta .....iar cu lampa de sare nu stiu ce sa zic, soacramea are exact asa, dar ce ,,face'' sau pt ce ii, nu stiu...

cand incep bebelusii sa planga cu lacrimi? sau au inceput deja? ...ca io n-am vazut nici o lacrima pana acuma la david...


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_driana

cand incep bebelusii sa planga cu lacrimi? sau au inceput deja? ...ca io n-am vazut nici o lacrima pana acuma la david...

nici io nu am vazut lacrimute la a mea...stiu ca am mai intrebat pe aici, si erau fete care ziceau ca au bebei care plang cu lacrimi...sa vedem cine mai raspunde

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_driana
cand incep bebelusii sa planga cu lacrimi? sau au inceput deja? ...ca io n-am vazut nici o lacrima pana acuma la david...


A_driana, de David-Andrei





al meu a plans cu lacrimi de la 2 luni...plange si acum cu lacrimi, dar numai cand il imbrac...in rest urla!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

buna seara,

iar lipsesc de pe forum, nu stiu cand voi putea fi si eu la fel de activa ca voi.

ieri am lipsit si de acasa pt ca datorita umiditatii crescute, in cazul nostru si diferentei de temperatura dintre noi si vecini, am avut o problema cu mucegaiul si am dus una bucata bb la mama, iar eu am frecat peretii.
bebe a dormit aproape toata ziua si cred ca la noapte fac planton. de la vaccin i sa dat peste cap programul si noaptea se trezeste din 2 in 2 ore sau mai des.el care dormea cate 4-5 ore legate.

ma duc sa citesc din urma, revin daca ma lasa

va pup

mamica implinita de bebe Robert Andrei (14 decembrie 2009)
poze bb Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_driana
cand incep bebelusii sa planga cu lacrimi? sau au inceput deja? ...ca io n-am vazut nici o lacrima pana acuma la david...


cred ca bubu a plans cu lacrimi de la 1 luna, dar nu stiu sa zic exact care e momentul la care trebuie sa ne facem probleme de canale infundate

sapam pe net

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
asa creste Bubu
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput