Fulgusori Noiembrie-Decembrie2009(34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_driana

ramonika, noi doua deodata am ramas gravide si ne-am mutat la odisee si in aceiasi zi am nascut, si aceiasi ora (sau aproape)....ce tare....



stiu, tin minte, foarte tare...



Ramonika Ruxandra tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

ionela - ma bucur ca ai vesti bune despre varul tau.

monis - ai dreptate, insa nu poti sa-i faci omului bine cu forta. plus ca unele practici sunt de pe vremea parintilor si bunicilor nostri sunt inca prezente, duminica a venit soacra=mea in vizita si ne-a adus un tortulet cu frisca si ma indemna sa-i dau putina frisca si la copil ca de-acuma are 3 luni si tre sa manance si altceva...




Ramonika Ruxandra tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Merci Diana eu intrebam pentru viitor ca eu sper din tot sufletul ca Danut sa nu aiba intoleranta ci sa fi fost doar un episod cauzat de o infectie(virala cum presupune dr lui) urmata de distrugerea florei de la antibiotic. Imi da sperante mai ales faptul ca lapticul pe care il dau acum(Humana SL) l-am mai incercat o data dupa antibiotic si nu a mers iar acum merge f bine si chiar "ma rog" de el sa faca kk la 3 zile. In greutate a luat super bine asa ca eu sunt multumita si la indicatia medicului probabil undeva prin aprilie vom incerca si un lapte normal sa vedem cum se comporta.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Ramonika am patit-o si eu cu un ecler cu frisca si o tanti binevoitoare de era sa zboare eclerul in capul ei . Mi se idicase tensiunea de am zis ca o iau la bataie frate. Copilul meu abia scos din marea cacare(scuzati expresia) si ea cu degetul muiat in frisca la gura lui...

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Era sotia lui taica'miu care de felul ei e o tipa super dar nu stiu ce o apucase... Bine si amenintarile de genu: "las ca vii tu la bunica(adik te lasa mami la noi mai incolo) si ai sa papi tot ce papa si buni si ai sa stai pe doua perne mari(ca eu nu o lasam sa il culce cu perna sau sa il puna in fund sprijinit de perne mari prea mult timp)" si sincer ma scot din pepeni amenintarile de genul asta. Pai atunci nu il las la voi frate..

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Simina, asa-i, fructele dimineata, legumele la pranz.

Eu totusi ti-as recomanda sa astepti cu branzica pana dupa 6 luni.



ok.mai astept o luna

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

UUpsssss eu am logoree(ca azi nu a aparut socrela) dar nu am cu cine parli....

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare si de la noi!!!
Am intrat fff e fuga sa va anunt ca pana duminica sau luni nu cred ca o sa mai intru...sa nu ne dati la disaruti...cand o sa intru o sa va povestesc motivul... nooi suntem bine...si va pupam pe toate..si toti

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

m-am tuns

dymomo - te cred ca era s-o iei la bataie. soacra=mea n-a incercat sa-i dea, ci mi-a propus mie. insa i-am taiat-o scurt ca nu-i dau nimic altceva decat lapte pana la 6 luni si dupa aia in nici un caz nu incep cu frisca
ea in general e femeie de treaba, insa uneori mai da cu mucii-n fasole...



Ramonika Ruxandra tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

oricum, cand ii vom lasa la bunici, ei tot vor face ce vor cu ei (o sa le dea sa pape ce nu vrem noi, o sa-i puna cum nu ne place,etc) pt ca asa se intampla...
pe mine soacramea ma tot freca la cap sa-i dau ceai, cum sughita cum ,,da nu-i dai un pic de ceai, uite cum sughite saracu''...si o data l-a lasat cu soacra si cu maicamea (i-am dat o zi lapte praf ca eu am fost bolnava si am zis ca daca ii lp ii dau o lingurita de ceai), noi am plecat undeva, si cand vin acasa imi spun ,,fetele'' ca i-au dat putin ceai, zic ok........si intreb o lingurita, doua? raspunsul a venit ca un traznet,,pai i-am dat 30 ml''.....m-am facut verde de nervi, imi venea sa le iau la bataie...
asa ca se vor mai intampla multe care nu ne vor conveni

ramonika iti sta bine asa tunsa...
fetelor, pe toate ne apuca schimbarea de look? laurairina,alinus,eu,ramonika...poate si altele dar nu-mi amintesc


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput