LMA!!!ghiocei de martie-Aprilie 2009**170**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34
denisamada - am sa incerc si eu sa-i dau in farfurii de-ale noastre, sa vad daca am noroc. Nu m-am gandit sa schimb si vesela micsunicii


Pai nu-i kiar farfurie de-a noastra... e de-aia cu ventuza... de bebe, are stabilitate pe masa cand ii arde cate una... Nu stiu daca ceea ce ii place este ca seamana cu farfuriile noastre sau variatiunea... cert e ca a mai incantata de noul recipient.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

buna dimineata!

aris deocamdata ies doar 4 masele, apoi urmeara 4 canini. celelalte 4 masele sunt dupa 2 ani. asa ca va mai fi si pauza.

andrei e bolnav si sta acasa. deja casa mea a ca dupa bombardament, soacra are program de cucoana si nu poate sa vina sa ma ajute, iar eu deja am nervii pe bigudiuri.

-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)


Multa sanatate lui Andrei iar tu incerca sa nu incretesti prea tare nervii

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

buna dimineata,

vin intr-o fuga sa ma plang la voi ca acusi intru in depresie
micsunica mea nu mai mananca de vre-o saptamana mai nimic (adica max 50 gr de ceva/masa iar laptele de noapte nici vorba) si a slabit tare mult (bine ca la ce forme aveam noi inainte, nu vreti sa stiti cum arata acum) Cand o pun pe spate sa-i schimb pampersul nu mai are burtica deloc; se face o scobitura.
Tot am zis ca-s dinti/masele insa noaptea nu mai este agitata/maraita asa ca acum e prea de tot. Nu stiu ce sa mai incerc sa o fac sa manance. Am zis ca poate s-a saturat de aceleasi gusturi; am incercat sa le mai schimb/amestec/combin insa rezultatul e acelasi; nimic din ce-i placea odata si manca cu pofta acum nu-i mai place.
Nu are temperatura, este vioaie, nu suspectez ca ar fi bolnava.
Totusi poimaine ma stradui sa-i recoltez urina si kk sa duc la analiza - sunt convinsa ca nu are nimic insa o fac mai mult pentru piticii mei
Nu o doare stomacelul (sper) pentru ca nu se manifesta ca altadata cand aram in criza.

asa ca sa concluzionez: sunt intr-un hal fara de hal


Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni


Of Geanina, nu stiu ce sa mai zic, e tare rau cand puii nu mananca, poate e doar o etapa cand nu are ea chef sau poate din cauza dintisorilor, zic si eu... Uite eu lu Maia cand o dureau foarte tare gingiile si nu vroia sa manance am incercat sa-i dau chestii care se pot manca cu mana, adica banana, carnita moale si rupta mic, mic direct din mana de la mine, o budinca din paste facuta la cuptor cu ou pe care o puteam lua cu mana, nu stiu inceraca si asa poate totusi va vrea ea ceva pana la urma

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna fetele!

La multi ani sarbatoritilor de azi!

Bogdana multumesc pentru pm( acum l-am vazut).Din fericire nu a fost nevoie de medicamente, am avut putine probleme doar in prima zi cu sanii, acum deja e mult mai bine.M-au ajutat compresele cu apa rece si am mai scos cu pompa seara foarte putin cat sa se mai relaxeze sanul putin.Azi vad deja ca incep sa fie mai moi...deci sunt pe drumul cel bun!

Geanina imi pare rau ca micsunica ta nu manaca...stiu din pacate ce inseamna si cat te poate consuma lucrul asta. sa treaca repede si perioada asta.

Am vazut poze frumoase cu Maia, e o scumpa si are niste ochi asa frumosi.
Si poze cu absolventul nostru Dragos, foarte frumoasa idee ati avut!Tortul ....delicios!
Felicitari Ramonei pentru primii pasi ai lui Stefan!
Asteptam poze cu Zambarici si cu Mario!

Sa va povestesc cum merge la noi treaba cu intarcatul...nesperat de bine( sa nu fie de deochi).Adoarme ori in brate pe Nuki Nuki(Gummy Bear)ori dupa biberon( seara)...culmea e ca a doarme imediat.Noaptea daca se trezeste imi adoarme destul de repede in brate.
Capitolul meu dureros mancarea: ieri a mancat:dimineata 210ml laptic, pranzul-legume cu carne, dupa amiaza 180 ml laptic, cina 150 gr.legume cu branza, somn cu 180 ml laptic!Toata noaptea nu a cerut nimic doar o trezire de dintisor(dureroasa-urlacioasa) , dat cu gel, readormit pana la 8,20 cand a mancat laptic ! Asta da viata!
Sper sa fie asa in continuare!

Eu ma simt relaxata si chiar nu ma macina nici un sentiment fata de intarcare.

ca m-am intins prea mult!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Monique sanatate multa lui Andrei!

Am uitat de Adelake in costumul de baie....foarte dragalasa!Vad ca pregatirile de concediu au inceput deja!

Joanna ai berbecut mare, nu gluma!Mai pune poze cu el ca cu sigurante are cine sa le admire!

Olga pupici lui David ca treaca durerea de dintisori cat mai repede.
Pupici multi si lui Ale sa iasa maseluta aia afurisita mai repede!



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgyiuly

Buna fetele!

La multi ani sarbatoritilor de azi!

Bogdana multumesc pentru pm( acum l-am vazut).Din fericire nu a fost nevoie de medicamente, am avut putine probleme doar in prima zi cu sanii, acum deja e mult mai bine.M-au ajutat compresele cu apa rece si am mai scos cu pompa seara foarte putin cat sa se mai relaxeze sanul putin.Azi vad deja ca incep sa fie mai moi...deci sunt pe drumul cel bun!

Geanina imi pare rau ca micsunica ta nu manaca...stiu din pacate ce inseamna si cat te poate consuma lucrul asta. sa treaca repede si perioada asta.

Am vazut poze frumoase cu Maia, e o scumpa si are niste ochi asa frumosi.
Si poze cu absolventul nostru Dragos, foarte frumoasa idee ati avut!Tortul ....delicios!
Felicitari Ramonei pentru primii pasi ai lui Stefan!
Asteptam poze cu Zambarici si cu Mario!

Sa va povestesc cum merge la noi treaba cu intarcatul...nesperat de bine( sa nu fie de deochi).Adoarme ori in brate pe Nuki Nuki(Gummy Bear)ori dupa biberon( seara)...culmea e ca a doarme imediat.Noaptea daca se trezeste imi adoarme destul de repede in brate.
Capitolul meu dureros mancarea: ieri a mancat:dimineata 210ml laptic, pranzul-legume cu carne, dupa amiaza 180 ml laptic, cina 150 gr.legume cu branza, somn cu 180 ml laptic!Toata noaptea nu a cerut nimic doar o trezire de dintisor(dureroasa-urlacioasa) , dat cu gel, readormit pana la 8,20 cand a mancat laptic ! Asta da viata!
Sper sa fie asa in continuare!

Eu ma simt relaxata si chiar nu ma macina nici un sentiment fata de intarcare.

ca m-am intins prea mult!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
11 luni


Ooo super bine, inseamna ca merge chiar bine etapa intarcatului.
Multumim de complimente . Cu pastilele pt. sani chiar nu stiu ce sa zic....si eu cand nu a mai vrut Maia sa suga am zis ca nu iau, mai ales ca nici nu aveam probleme cu sanii, dar dupa o saptamana cand am fost la gineco totusi mi-a recomandat sa iau pt a nu avea surprize de noduli mai tarziu, asa ca eu stiu poate ar fi bine sa te vada si un medic gineco .

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Merci Saby..programare la ginecolog am la sfarsitul lui aprilie pentru control general si papanicolau( vizita generala....poate ,poate vine bebe dupa aceia), atunci o sa vad si ce imi spune de sani.Mai devreme nu am reusit sa ma programez, ca listele de asteptare sunt lungi!



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgyiuly

Merci Saby..programare la ginecolog am la sfarsitul lui aprilie pentru control general si papanicolau( vizita generala....poate ,poate vine bebe dupa aceia), atunci o sa vad si ce imi spune de sani.Mai devreme nu am reusit sa ma programez, ca listele de asteptare sunt lungi!



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
11 luni


E bine si atunci, cat despre bebe iti doresc succes, asteptam cu nerabdare sa te vedem din nou cu burtica .

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

La Multi Ani ghioceilor care au implinit 1 an pina acum



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Gianina34 daca nu maninca si a scazut in greutate trebuie neaparat sa mergeti la doctor.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog

Mergi la inceput