"Dovlecei de sept-oct 2009 *99* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Buna dimineata1
Azi nu am cursuri asa ca stau pe acasa si caut disperata articole si carti pentru un capitol care nu e asa de bine documentat la lucrarea mea. Voi incerca sa mai intru din cand in cand sa mai trag o priza de DC da' sa nu ma spuneti.

Va doresc o zi frumoasa tuturor dovleceilor si mamicutelor lor dragi.

Si, desigur, verau sa urez zile frumoase si multi dintisori- perlute frumusele dovleceilor (si mamicutelor lor daca vrea neaparat Nela ) care implinesc azi cateva lunite:


[sERIC ce mare si tare nazdravan. Sa ii aduci bucurii la patrat mamicii tale!

ANNAdulcetica grasunica frumusica! Elle, sa te pregatesti ca atunci cand ne vom intalni vin cu lingura maaaare sa o pap pe frumusica.

RARES cel lungut. Sa cresti inalt ca bradul si tot ca el sa fii mereu la inaltime!



_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Ma bucur TECHILA ca ai gasit,asta e altadata.Ma bag la capitol sa fac si eu ceva util

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui biaz29
ANNAdulcetica grasunica frumusica! Elle, sa te pregatesti ca atunci cand ne vom intalni vin cu lingura maaaare sa o pap pe frumusica.


cat de draguta ai fost cu faza asta!!!

spor mult!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Elle vazut si eu filmuletul cu minunea mica ce rade si papusica mare dansatoare..scumpe foc! la fel ca si mami Luci, m-am intrebat "oare nu-i pericol de cadere"? sau ii bine ferecata cu centuri de siguranta?!!
sau.. eventual, ii puneti o perna mare sub..pentru orice eventualitate

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Biaz spor la treaba si la cules de informatii.Pupam baietii cuminti care o lasa pe mami la studiu

hepilico nu cred ca e cazul sa te amarasti (asta-i vorba mamei mele).
Eu am doar cateva cuvinte de spus.
In primul rand biata fata iulia a considerat si ea ca e ceva interesant de povestit si a facut-o. Maimulte fete,inclusiv eu am sarit ca altceva (ca sa nu spun mai plastic) si acum maintreb daca va mai intra sa scrie ceva sau nu. Eu chiar imi doresc sa o faca.
Dar sa continui si eu discutia....ca nu ma las asa usor .... eu am vazut pe aceasta tanti la TV, pe un link pus de monica dicut simi s-a parut ca era o afurisenie de ia o pauzare. Nu contest cunostintele ei....dar nu o ajuta cu nimic figura si atitudinea. Imi amintesc si acum ca isi dadea ochii peste cap si vorbea dur de parca ar avea si un bici la cingatoare.
Laptele praf e foarte bun atata vreme cat copilul e fericit, rade, il bea, face caca si pipi si creste in greutate. Sunt cateva elemente esentiale pe care le-am aflat aici.
(mi-a placut faza cu bautul din palma...si nervoasa esti simpatica...drept pentru care eu te pup apasat). In caz ca ai uitat, azi e joi si se gata saptamana si noi pe Maia nu am vazut-o

Iulia te rog sa intri sa mai zici cate ceva ca ma simt ca dracu ....mai ales ca te si gandeai ca o sa scriu eu ceva....si am si scris. Eu in esenta am un suflet foarte bun, doar par asa mufa

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

si editez ca sa ii zic bunaciunii ca imi place maxim numele cainelui....bush...suna intr-un fel asa...






da, l-am ales pe bush sa o muste pe dna doc ca e cel mai mare si vanjos si nu rateaza niciodata. are vreo 60 kg si e liderul gastii. nume de nume, eee?

pe ceilalti ii cheama: kim, rita, olga, linda.



4 dintre ei sunt ciobanesti mioritici, iar olga e ciobanesc carpatin.

alex - apropo de caini si latratul lor. si maia s-a obisnuit, da' cred ca din burta. iar astia ai mei cand latra iti vibreaza plamanii. si daca latra sau urla unu', incep toti.

lasa catelu' in pace. ce-ai vrea, sa-ti ceara voie sa latre? acum daca tot te muti, de ce iti pare rau ca iti cade tencuiala ?

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg

Azi e ziua lui fi-miu
Sa mor dc nu am sarbatorit-o ieri!!!!!
Si nu numai eu: si tacsu!!!!!
Buni parinti...........
--------------------------------------------
Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii



si cred ca ne-ai si injurat un pic ca nu i-am urat puiului ieri


de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta



Mai, tot vedeam La multi ani, Eric, Anna si Rares si ma gandeam care
Rares, ca aici mai e Raresul lui Monikus, da` el e mai spre sfarsit de luna...cand imi pica fisa!!
Nu mai zic ca ieri i-am cantat, l-am cantarit, masurat...ba chiar am mancat si o prajitura mare ...in onoarea lui...
Asta e cand nu iesi din casa cu zilele ...mama ei de iarna

--------------------------------------------
Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

acolo unde imi spune DC-ul sa iau o pauza era cuvantul traditional stramosesc pt femeie/nevasta/sotie/gospodina

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

hop si eu cu la-multi-ani-ul!!!!

ce mai faceti? ce mai ziceti?



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna dimi si Sarbatoritilor de aiz!

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png


Vine, vine primavara
Se asterne-n toata tara
Floricele pe campii
Hai sa le-adunam copii

Mergi la inceput