Bravo Bianka&Stefanna ! Iepu de mar-apr 2010(109)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinicuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Citat:
citat cristinicuta
Erina - avand in vedere ca tu nasti poate in aceeasi zi cu mine la euroclinic, daca vrei atunci cand imi face vaccinul mie (adica lu bebe) sa il faca si bebeului tau..eu deja am mai vb cu o mamica ce a nascut acum 2 saptamani si vine si ea la spital cand ii face vaccinul sa i-l faca si ei..pentru ca o data ce au desfacut doza nu sta mai mult de o ora...si atunci cati mai multi bebei sa fie prin jur cu atat mai bine....plus ca o sa le zic sa le faca tuturor bebeilor care sunt pe acolo dc le ajunge ca e pacat de doza....

Cam atata de la mine deocamdata...am intrat in sapt 38...doctorul s-a intors in tara...asa ca eu m-am mai linistit...


Cristina,multumesc pentru gestul generos. Daca o fim si noi la E.cu siguranta o sa apelez la ajutorul tau in cazul in care spitalul nu il are. Sa vedem cu evolueaza lucrurile, oricum intervalul de valabilitate de 1 ora e destul de scurt iar prgramarea ta e pe 16.

Numai bine , sa treaca aceste doua saptamini ramase in sanatate si liniste!


-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
37+ cu David


L'amor che move il sole e l'altre stelle


Erina - sunt foarte sigura ca o sa treaca cu bine..eu ma duc vineri la anestezist,si am intrebat deja la spital si nu il au..oricum o sa il faca miercuri pe 17 vaccinul pt mine si in fct de cand te programeaza si cred ca nu va fi nici o problema sa ti-l faca si tie deoarece o sa il deschida cand or sa fie bebei aliniati pentru vaccin iti dai seama...cand are mai multi..am vorbit cu neonantologul de acolo si a zis ca asa o sa faca ca sa profite de restul de doze suplimentare...pana atunci rabdare si Doamne Doamne o sa ne ajute...

Sa imi zici ce iti zice la anestezist...

37+ Alex Cristian

AMR 14 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Annya, cred ca sunt de acord fetele cand spun ca tu esti artista numarul 1 a odiseei. dar sa nu uitam de fetele cu picturi de Icoane, sa nu uitam si de cantareata noastra , delia13. Felicitari tuturor!

Cat despre vaccinele BCG, eu stiu ca se poate administra pana la 10 luni. Si mai stiu ca in general au conditii speciale de depozitare si transport( la frigider), ca altfel este periculoasa administrarea. Ma gandeam sa mi-l trimita si mie cumnata din austria, dar cand mi-a zis Dr ca e sensibila partea cu depozitarea si transportul, mai astept ca poate se muncesc astia de la cantacuzino pana in aprilie.

Anca
In asteptarea -ului Codrin Fabian- 40 saptamani!!
AMR 8 zile maxim.. !
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

sensibila felicitari pt eco ! in curand scoatem si pt tine majoretele!

vladi perfect de acord si eu vreau 37+
am sa ma interesez de pe acum la prietene sa vad cine e disponibila noptile

amy, patutul ala care.l vreau e intr.adevar pana in 6 luni cel mult, dar eu il iau pt ca stiu sigur ca tot la mine in pat va dormi bebelusa , daca ivan ar fi dormit singur si as fi avut in cap sa doarma si ea singura as fi luat si eu pat normal, de fapt l.as fi montat pe al lui ivan, ca e bun, doar salteaua trebuie schimbata

roxana 35 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Bumbitza merci de urari Da, sotul e bucuros ca visa sa taie cordonul si sa asiste la o nastere naturala, acuma sa vedem, mi-a zis doctorul ca oricand poate aparea ceva si sa se recurga la o cezariana, noi sa fim sanatosi ca in rest nu conteaza.
si asa deci, a venit mobila? pai sper ca ne pui si noua niste poze sa o admiram.

Ina 36+

http://picasaweb.google.com/ina3040/PozeIna#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Multumesc frumos fetele si sper sa fie bine toate burticile si iepurasii din burtici sau din afara lor ! :D

Bumbitza – kitul este adus de cineva din Londra, insa acum exista Mothercare si in bucuresti adica eu am vazut in mallul de la Cotroceni si poti sa il comanzi acolo sau poate au adus si il cumperi direct. Numai ca in Anglia costa 25 lire iar in cotroceni erau ceva de genu peste 300 lei .

bobita2010 – asa este , dar ca sa fiu putin egoista (ceea ce nu imi sta deloc in character) sis a fac o gluma, incepand de la anu eu ciuciu o sa primesc cadouri. Toate o sa mearga la Gia.

e in burtica +39 Gia Darria
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
varsta bebel
Poze Bebelina
Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ina_3040

Bumbitza merci de urari Da, sotul e bucuros ca visa sa taie cordonul si sa asiste la o nastere naturala, acuma sa vedem, mi-a zis doctorul ca oricand poate aparea ceva si sa se recurga la o cezariana, noi sa fim sanatosi ca in rest nu conteaza.
si asa deci, a venit mobila? pai sper ca ne pui si noua niste poze sa o admiram.

Ina 36+

http://picasaweb.google.com/ina3040/PozeIna#

Pun si pozici, dar astept sa luam si manerele (am comandat mobila fara pt ca vreau sa iau niste manere haioase, am gasit un magazin cu diverse modele). Azi ne ducem sa luam si covorul, sper sa gasim ceva pe gustul nostru.

Dayanara, eu simteam ca e baietel pana sa aflu ca-i fetita. Acum m-am obisnuit asa mult cu bumbitza mea, totul se raporteaza la "fata mamei"

35+ cu micutza Ilinca
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/Burtica#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinicuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui PIF_pif

Cristinicuta multumim pt informatiile ref la vaccinul anti TBC. Poti cumva sa faci o poza cutiei si o pui aici (sau sa ne spui exact ce scrie pe cutie) ca sa stim sigur ca luam ce trebuie. Cred ca te intelegi destul de greu cu cei din Bulgaria. eu am experienta de genul asta in Ungaria, unde abia gaseai pe cineva sa vb engleza.
Cred ca dc se gaseste la Ruse, se gaseste si la Varna, nu? (pt noi e mai aproape Varna)



http://www.bulbio .com/vaccines.html

asa arata vaccinul..este primul din lista..noua ne-a dat o fiola si prospectul si ne-a facut o copie dupa ambalaj pentru ca l-a desfacut atunci pe loc si mai avea 9 doze in el...este o fiola...
noi ne-am inteles in romana dar oricum se cheama vaccinul ca in romana si e f ieftin ...
Cred ca se gaseste in absolut orice farmacie, noi am intrat in prima pe care am gasi-o, avand in vedere ca e un simplu vaccin il au cu toti...



Aaaaaaaa...am uitat sa mentionez si e f important!!!!!noi l-am trasnportat in frigider de masina la 4 grade (tb transportat intre 2-8 grade sa nu stea mai mult de o ora in afara acestor temperaturi) si acasa il tinem in firgider tot asa pe la 4-5 grade....asa au zis si cei de la spital ca e ok si e valabil....
deci aveti grija cum il aduceti!!!

37+ Alex Cristian

AMR 14 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui sensibila

Multumesc frumos fetele si sper sa fie bine toate burticile si iepurasii din burtici sau din afara lor ! :D

Bumbitza – kitul este adus de cineva din Londra, insa acum exista Mothercare si in bucuresti adica eu am vazut in mallul de la Cotroceni si poti sa il comanzi acolo sau poate au adus si il cumperi direct. Numai ca in Anglia costa 25 lire iar in cotroceni erau ceva de genu peste 300 lei .


[font=Georgia][blue] e in burtica +39 Gia Darria
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
varsta bebel
Poze Bebelina
Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!




Merci de raspuns...off de ce la noi trebuie sa fie preturile asa de nesimtite?

35+ cu micutza Ilinca
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/Burtica#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Babyangel, multumesc mult pentru titulatura, dar tinand cont ca o creatie nu poate fi comparata cu alta, io o sa fiu modesta si o s-o impart cu toate fetele artiste!!! Multumesc tuturor pentru aprecieri si incurajez pe oricine sa profite de orice talent creator are...insa acum, cele mai minunate creatii, inegalabile, sunt bebeii nostri!!!Deci cine e artist in odisee???

32+ Radu Alexandru
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PIF_pif spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristinicuta

Citat:
citat din mesajul lui PIF_pif

Cristinicuta multumim pt informatiile ref la vaccinul anti TBC. Poti cumva sa faci o poza cutiei si o pui aici (sau sa ne spui exact ce scrie pe cutie) ca sa stim sigur ca luam ce trebuie. Cred ca te intelegi destul de greu cu cei din Bulgaria. eu am experienta de genul asta in Ungaria, unde abia gaseai pe cineva sa vb engleza.
Cred ca dc se gaseste la Ruse, se gaseste si la Varna, nu? (pt noi e mai aproape Varna)



http://www.bulbio .com/vaccines.html

asa arata vaccinul..este primul din lista..noua ne-a dat o fiola si prospectul si ne-a facut o copie dupa ambalaj pentru ca l-a desfacut atunci pe loc si mai avea 9 doze in el...este o fiola...
noi ne-am inteles in romana dar oricum se cheama vaccinul ca in romana si e f ieftin ...
Cred ca se gaseste in absolut orice farmacie, noi am intrat in prima pe care am gasi-o, avand in vedere ca e un simplu vaccin il au cu toti...



Aaaaaaaa...am uitat sa mentionez si e f important!!!!!noi l-am trasnportat in frigider de masina la 4 grade (tb transportat intre 2-8 grade sa nu stea mai mult de o ora in afara acestor temperaturi) si acasa il tinem in firgider tot asa pe la 4-5 grade....asa au zis si cei de la spital ca e ok si e valabil....
deci aveti grija cum il aduceti!!!

37+ Alex Cristian

AMR 14 de zile


MULTUMIM PT RASPUNS!

37+

Mergi la inceput