Fulgusori Noiembrie-Decembrie2009(33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Raluci 500-700 ron este mult peste bugetul meu. Undeva la 100-150 ron maxim. Ii faina trambulina.

Dianar din pacate jucariile care mi le-ai aratat nu mai sunt pe stoc.

Aloooo, ca am uitat raportul: 66.5 kg. Sa modificati si la mine.


Laura imi pare rau pt calculatorul tau. Si noua ni s-a intamplat deja de 2 ori faza cu pozele... drept pt care nu avem poze cu Riana in prima ei vacanta la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

mda..obositu ala de calculator de ieri mergea ftft greu, deschidea orice foarte greu, se incarca super greu..Azi vad ca se deschide , arata pe acolo ce gaseste, placa gforce si alte alea..si pe urma ramane monitoru negru, in loc sa se deschida windowsu...
Si pozicile ie' salvate pe desktop, cu exceptia unora care le-am mai bagat si pe D..Si stiu ca desktop nu prea mai pupi date salvate..si stiam asta...si iote ca proasta de mine nu am apucat sa mai salvez si restu...
Iote de aia sunt mai bune fotografiile alea scoase la fotograf

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

diana, eu oricum continui cu alaptatul exclusiv, si da, cand mi-a zis sa maresc doza de vit.D mi-a zis ca probabil el creste intr-un ritm mai accelerat decat alti copii de varsta lui si de aia are nevoie de mai multe vitamine (sau doar de vit.D, nu mai stiu).



A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Apropo de ce zicea Broscuta de mare, din cate stiu copii pana la 1 an e bine sa-i feresti de soarele puternic (nu mai stiu cum cand si unde am auzit asta, nu dati cu rosii), in acest caz, mergeti cu ei anul acesta la mare?

Lavi , he's my knight in shinny armour

pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu_seby

Apropo de ce zicea Broscuta de mare, din cate stiu copii pana la 1 an e bine sa-i feresti de soarele puternic (nu mai stiu cum cand si unde am auzit asta, nu dati cu rosii), in acest caz, mergeti cu ei anul acesta la mare?

Lavi , he's my knight in shinny armour

pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)


NOI CRED CA O SA MERGEM PRIN AUGUST LA MARE. oRICUM COPILUL VA AVEA 10 LUNITE ATUNCI SI NU O SA IL TIN EU LA MIEZUL ZILEI IN SOARE. Am scris cu litere mari, acuma nu mai modific...sa nu te superi Laura pe mine!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Laura ai pm!

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Alinus, ioi ca ai dreptate. Am mai gasit si prin alte parti, mai poti cauta si tu pe goolge Alex Toys, daca ti-au placut. Am gasit un site numai cu jucarii faine, creative si au si de la firma asta: http://www.taramulcopilariei.ro/jocuri-creative/ponei-de-desenat-lavabil-431.html


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Este foarte important pentru bebei sa faca aerosoli dimineata, pana pe la 09 - 10. Iar dupa-amiaza se poate merge la plaja dupa ora 4 iar bebeii sa stea sub umbrelutza. Eu abia astept. La noi la Mangalia e o zona de plaja unde merg numai familiile cu copii micuti, e o zona cu apa mica pe o distanta destul de mare( sa zic vreo 7-8 metri ). Din pacate plaja a cam disparut ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Buna dimineata

Multumim mult pentru cafea... buna buna

bebe meau s-a trezit la ora 4, a papat si apoi nu mai reusea sa adoarma. Batea salteaua cu picioarele daca era in pat, pe verticala nu resea sa scoata nimic aer...( el e asa agitat cand are aer in burtica). La-m luat langa mine in pat si am asteptat sa se linisteasca, l-am intors pe burtica, iar pe fata... pana s-a linistit.... asa.... cam 1 ora si jumatate toata foiala... Cand a inceput sa se linisteasca l-am "aruncat" in patutul lui si am reusit si eu sa mai dorm putintel. Inca imi e somn, dar trece. NOROC de cafeluta de la voi

gabitza, Mihnea are parul tocit de la o ureche la cealalta... dar la cat foieste capusorul e si normal.

Laurairina vezi ca soricelul de la desktop are un adaptor pentru usb ( sigur il aveti pe undeva prin casa, mai toate au) Daca il gasesti il poti muta la laptop
Daca pe d nu ai nimic important, poti instala wind in D si apoi sa salvezi de pe c pozele pe cd, dvd... apoi instalezi inapoi in c wind ( daca te deranjeaza ca e in D si formatezi la final D-ul. ( oare am fost coerenta?

Adriana, tare faza cu masina acasa pe port de garaj pt carut. Sunt buni si sotii astia la ceva.

DianaR, esti o curajoasa cu 3 copii la schi. Ma bucur ca faci asta. Si eu cred ca e normal sa facem lucruri normale pentru noi cu sau fara copii. Abia astept sa vina tati acasa si sa umblam si noi aiurea prin tara cu bebe la purtator ( spun si noi in sensul ca mi-e dor de asta... ca nu am mai facut asa de ceva vreme). Imi place ca ai curaj cu 3 copii... inseamna ca doar cu 1 e floare la ureche.




Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

La multi ani ptr.
Amalia Teodora - de Laurairina
Sabina Ioana - de Ancutza_Bro
Eduard Cristian - de Cristinica09
Nadia - de Carminabulina
sa cresteti mari sanatosi si voiosi
Gabitza si Vlad este chelios unde se freaca mai mult, sper sa creasca.
Ralu_seby, asa stiu si eu ca nu este bine sa expunem copii la soare in orele de varf, dar nici noua nu ne face prea bine soarele acum. Eu zic ca daca respectam orele de expunere nu este pericol. Noi ne-am luat deja bilete, plecam la turci in august cand Vlad va avea 10 luni, sper sa ne descurcam.
Ionela, am citit mesajele tale, insa pur si simplu nu am stiut ce sa zic, sunt momente delicate, sunt momente dureroase mai ales cand este vorba de viata unui tanar.Sper ca DD sa va intareasca, sa va dea forta ca gasit solutia favorabila.
Azi mergem iar la control dermatologic, mare imbunatatire nu este, dar se vede ceva ceva, dupa parerea mea prea putin dupa 8 zile de uns cu crema cu antibiotic, vom vedea.
O zi buna si multi pupici

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput