LMA!!!ghiocei de martie-Aprilie 2009**169**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Anamaria,Carmenada ms, m-am mai linistit. Sper sa isi revina repede Gazulina ca pe langa astea ne mai ies si doi ditisori jos (unul a iesit mai e unu) si ne chinuie ingrozitor. Pna cau noi n-am avut asa probleme cu dintisorii dar daca acu e asa mi-e groaza cum va fi la masele.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem zece lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Provista, tare dulcic Dragos al tau. Mai aveti tort ca as vrea si eu o felie?

mai fac unul... si te servim cu mare drag

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenada

Citat:
citat din mesajul lui provista

sper sa va placa poze 1 an +mot

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)



Hehe ...foarte tare! ... ati absolvit cu bine primul an . Este atat de dulce Dar ati suparat sarbatoritul sau mi se pare mie ca plangea in una din poze?

Carmen mami de Ina..mica (16.03.2009)

am absolvit cu bine,numai ca ne-am impotmolit in ultimele zile, era suparat ca e bolnavior si nu prea avea chef.

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

provista, pupacim si noi abolventul dulce-foc . Super noua semnatura . Si tortul...tu ai facut tortul ala care arata asa grozav???

gaza, multi pt gazulina, daca e alergie, nu-i musai sa fie de la mancare, ca zici ca n-a mancati "noutai"...eu faceam alegie exact asa (pe tot parcursul micii copilarii) la...apa din fantana bunicilor! Am mers la ei cu bidonul cu apa dupa mine pana pe la vreo 7-8 ani. Si aveam niste mancarimi de la bubele alea...ca-mi amintesc si-n zi de azi!

nikoleta, felicitari pt job, sa fie intr-un ceas bun!
Despre vaccinul lui Mario...poate mai bine ca nu esti acolo, ca am fost eu azi cu Luca la recoltare de sange . S-a procedat asa: eu il tineam nemiscat, iar asistenta a infipt acul in manuta si a inceput sa cotrobaie cu el pe sub piele... si tot umplea la fiole, iar cand nu mai curgea cu jet, mai misca stanga-dreapta de ac...a fost HOROR!!! Plangea Luca, plangeam si eu... pt niste amarate de analize, ca i s-a parut pediatrei cam incercanat cand el avusese febra toata noaptea anterioara + voma(cand cu indigestia). Bine, trebuia sa le facem, macar acum la 1 an sa vedem cum stam, dar...mi-e o ciuda!!!! Nici nu vreau sa ma gandesc ca mai trebuie intepat si la vaccin...

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui provista

Citat:
citat din mesajul lui carmenada

Citat:
citat din mesajul lui provista

sper sa va placa poze 1 an +mot

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)



Hehe ...foarte tare! ... ati absolvit cu bine primul an . Este atat de dulce Dar ati suparat sarbatoritul sau mi se pare mie ca plangea in una din poze?



am absolvit cu bine,numai ca ne-am impotmolit in ultimele zile, era suparat ca e bolnavior si nu prea avea chef.

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)



Mititelul sper ca acum sunteti bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

provista, pupacim si noi abolventul dulce-foc . Super noua semnatura . Si tortul...tu ai facut tortul ala care arata asa grozav???

si eu. da,da,da am facut tortul... la comanda

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

[b]...poate mai bine ca nu esti acolo, ca am fost eu azi cu Luca la recoltare de sange . S-a procedat asa: eu il tineam nemiscat, iar asistenta a infipt acul in manuta si a inceput sa cotrobaie cu el pe sub piele... si tot umplea la fiole, iar cand nu mai curgea cu jet, mai misca stanga-dreapta de ac...a fost HOROR!!! Plangea Luca, plangeam si eu... pt niste amarate de analize, ca i s-a parut pediatrei cam incercanat cand el avusese febra toata noaptea anterioara + voma(cand cu indigestia). Bine, trebuia sa le facem, macar acum la 1 an sa vedem cum stam, dar...mi-e o ciuda!!!! Nici nu vreau sa ma gandesc ca mai trebuie intepat si la vaccin...

http://www.lucamic.blogspot.com/


Offfff si noi am trecut printr-o recoltare ... chiar horor ....a fost cel mai greu lucru pe care l-am facut vreodata ... a fost prima data cand Ina a plans iar eu nu am putut sa o iau in brate... Vaccinul mi se pare ceva ...chiar placut in comparatie cu recoltarea de sange ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m
ca am fost eu azi cu Luca la recoltare de sange . S-a procedat asa: eu il tineam nemiscat, iar asistenta a infipt acul in manuta si a inceput sa cotrobaie cu el pe sub piele... si tot umplea la fiole, iar cand nu mai curgea cu jet, mai misca stanga-dreapta de ac...a fost HOROR!!! Plangea Luca, plangeam si eu... pt niste amarate de analize, ca i s-a parut pediatrei cam incercanat cand el avusese febra toata noaptea anterioara + voma(cand cu indigestia). Bine, trebuia sa le facem, macar acum la 1 an sa vedem cum stam, dar...mi-e o ciuda!!!! Nici nu vreau sa ma gandesc ca mai trebuie intepat si la vaccin...

pe mine m-au dat afara asistentele din cabinet si eu plangeam la usa afara el in cabinet... pana am intrat sa il iau mi s-a parut o mie de ani.

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

La subiectul intarcare, avem 3 saptamani de cand Luca a pus prima data gura pe lapte praf (fara circ) si am ajuns deja la o singura masa de tzitzi (trasa de par, ca nu goleste sanii) pe zi, ziua sau noaptea, cum nimerim, ca tot nu conteaza. Am inceput si eu sa ma impac cu ideea...

La subiectul urzici, am facut si eu ieri ciorbita cu urzici si linte pt Luca...cam aspre urzicile pt el, dar ok pana la urma, desi a preferat varianta de linte simpla...Mai insistam.

La subiectul jucarii, mie mi se pare ca niciodata nu-s prea multe, desi cred ca le cumpar mai mult pt mine...Dar de 1 an de zile nici nu mi-am mai cumparat altceva...si am renuntat si la fumat! Deci am voie, da? Firma nu prea conteaza atata vreme cat sunt fun (si safe, normal)

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

pupacim si noi martisorul teo si pe mamica lui frumoasa

legat de ce s-a discutat zilele trecute:
- subiectul sani - iese din discutie pe motiv de mici si fff mici insa stiu ca un sutien bun face minuni
- jucarii - am descoperit papusa kitty tare dulcica pe care o dragalim si o trantim incontinuu
- urzici - oare au aparut prin padure? ca tare as mai iesi la iarba verde ... pe motiv de cules urzici bine-nteles

Analizele se recolteaza pe nemancate sau la bebelusi nu conteaza? Pana acum ni s-au recoltat haotic (adica la fiecare internare, indiferent de ora/mancare/etc) insa la 1 an le avem programate in mod organizat , asa ca ...

pe toata lumea si mari si mici, si absolventi si viitori absolventi


edit: am cam mancat litere, se cunoaste ca-s la servici pe fuga si nemancata


Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni

Mergi la inceput