Medici pediatri in Timisoara, recomandari

Medici pediatri in Timisoara, recomandari | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

va rugam continuati aici cu topicul despre recomandari medici pediatri in Timisoara.


**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Dr. Anca Malai , are cabinet pe Independentei parca.
E cu adevarat fenomenala in meseria asta.

http://www.clinica-malai.ro/

***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/

www.adoptiicaini.ro
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Si eu o recomand cu caldura pe Dr. Anca Malai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

D-l Dr Ilie Constantin.

Eu cu Anca Malai is patita.Dr de fam mi-a dat la fetitza antibiotic pt tuse cu febra si rosu in gat, am mers la dr. Malai ...mi-a zis ca e virala...sa intrerup antibioticul ca nu o ajuta cu nimik..desi a mea fetitza facuse febra si 39.9....si eu am citit ca intr-o virooza virala febra nu depaseste 39.....in fine...mi-a zis ca sa intreup si nurofenul...doaar daca face febra s-i dau eferalgan.....si sa o mai las si cu febra ca nu are nimik...febra face bine...i-am zis ca sunt speriata de convulsii...si mi-a zis ca alea sunt o msnifestare mai violenta a febrei...
Eu una am plecat cam suspicioasa de acolo...si am hot sa nu-i intrerup tratamentul cu antibiotic...si bine am facut...azi am fost cu el la dr. Ilie...care mi-a marit doza de antibiotic si mi-a zis ca daca-l intrerupeam putea saa ajunga sa faca o infectie de toata frumusetea la plamani....

Asa ca eu merg pe mana lui.De fiecare data in cei 3 ani de cand merg la el....a avut dreptate de fiecare data.
De data asta cand am mers la dr MAlai nu reusisem sa dau de el ca era plecat la Bucuresti.Din fericire a zi l-am gasit si sunt mai linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Dr Muscoi Mihai, Clinica II Pediatrie, Str. Paltinis.
Un medic foarte bun si un Om minunat.
Cine il are ca pediatru, stie ce zic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Dr . Muscoi Mihai , intr-adevar . Un medic excelent , de cate ori am fost in tara cu fetita si avea ceva probleme la el am fost mereu . Doar cuvinte de lauda ca OM si ca MEDIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui karra80

D-l Dr Ilie Constantin.

Eu cu Anca Malai is patita.Dr de fam mi-a dat la fetitza antibiotic pt tuse cu febra si rosu in gat, am mers la dr. Malai ...mi-a zis ca e virala...sa intrerup antibioticul ca nu o ajuta cu nimik..desi a mea fetitza facuse febra si 39.9....si eu am citit ca intr-o virooza virala febra nu depaseste 39.....in fine...mi-a zis ca sa intreup si nurofenul...doaar daca face febra s-i dau eferalgan.....si sa o mai las si cu febra ca nu are nimik...febra face bine...i-am zis ca sunt speriata de convulsii...si mi-a zis ca alea sunt o msnifestare mai violenta a febrei...
Eu una am plecat cam suspicioasa de acolo...si am hot sa nu-i intrerup tratamentul cu antibiotic...si bine am facut...azi am fost cu el la dr. Ilie...care mi-a marit doza de antibiotic si mi-a zis ca daca-l intrerupeam putea saa ajunga sa faca o infectie de toata frumusetea la plamani....

Asa ca eu merg pe mana lui.De fiecare data in cei 3 ani de cand merg la el....a avut dreptate de fiecare data.
De data asta cand am mers la dr MAlai nu reusisem sa dau de el ca era plecat la Bucuresti.Din fericire a zi l-am gasit si sunt mai linistita.



Azi i-am facut radiografie la micutza.....pt ca citisem ceva pe forum despre un copilas care a ajuns l spital cu pneumonie desi il consultasera 2 medici care nu isi dadusera seama.......si avre incep de pneumonie interstitiala.......
Imaginati-va daca ma luam dupa "renumita" Anca Malai si intrerupeam antibioticul...ce se intampla...eu una nu vreau sa ma gandesc.....
eu una de acuma stiu de cine sa ma feresc: ANCA MALAI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui karra80

Citat:
citat din mesajul lui karra80

D-l Dr Ilie Constantin.

Eu cu Anca Malai is patita.Dr de fam mi-a dat la fetitza antibiotic pt tuse cu febra si rosu in gat, am mers la dr. Malai ...mi-a zis ca e virala...sa intrerup antibioticul ca nu o ajuta cu nimik..desi a mea fetitza facuse febra si 39.9....si eu am citit ca intr-o virooza virala febra nu depaseste 39.....in fine...mi-a zis ca sa intreup si nurofenul...doaar daca face febra s-i dau eferalgan.....si sa o mai las si cu febra ca nu are nimik...febra face bine...i-am zis ca sunt speriata de convulsii...si mi-a zis ca alea sunt o msnifestare mai violenta a febrei...
Eu una am plecat cam suspicioasa de acolo...si am hot sa nu-i intrerup tratamentul cu antibiotic...si bine am facut...azi am fost cu el la dr. Ilie...care mi-a marit doza de antibiotic si mi-a zis ca daca-l intrerupeam putea saa ajunga sa faca o infectie de toata frumusetea la plamani....

Asa ca eu merg pe mana lui.De fiecare data in cei 3 ani de cand merg la el....a avut dreptate de fiecare data.
De data asta cand am mers la dr MAlai nu reusisem sa dau de el ca era plecat la Bucuresti.Din fericire a zi l-am gasit si sunt mai linistita.

Ce pui mare are mama




Azi i-am facut radiografie la micutza.....pt ca citisem ceva pe forum despre un copilas care a ajuns l spital cu pneumonie desi il consultasera 2 medici care nu isi dadusera seama.......si avre incep de pneumonie interstitiala.......
Imaginati-va daca ma luam dupa "renumita" Anca Malai si intrerupeam antibioticul...ce se intampla...eu una nu vreau sa ma gandesc.....
eu una de acuma stiu de cine sa ma feresc: ANCA MALAI.

Ce pui mare are mama






Uite aici , de ce nu toti sunt doctori

http://www.romedic.ro/pneumonia-interstitiala-la-copil/pneumonia-virala

Deci Anca Malai n-a gresit , doar nu esti tu medic, scuza-ma , dar imi stau in gat persoanele care reactioneaza asa cum ai facut-o tu .
Superioritatea si ironia isi au locul atunci cand esti stapan pe discutie ;)

***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/

www.adoptiicaini.ro
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

si eu o recomand cu caldura pe dr.Anca Malai.
doar ea a reusit sa imi scape copilul de streptococul pneumococcic, dupa ce ma saturasem eu de cate doze de antibiotic, dupa antibiograma a luat si nimic, de cate otite si perforari de timpan a facut micutul meu in primele 9 luni de viata. si am scapat de varcolacul asta, care era in nas si ureche...numai cu vaccinul homeopat pneumococcinum, adus din Germania.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alghaziloredana spune:

Eu o recomand pe d-na dr. Lena Enatescu, neonatolog si pediatru.
Am trei baietei (pe primii doi ii vedea dr. Muscoi-pana a plecat din tara)dar pana sa il nasc pe al treilea, nu am realizat importanta neonatologului la nastere si in perioada imediat urmatoare!
Pentru mine e important si faptul ca ei doi "se cunosc" de la momentul 0 si d-na dr. l-a urmarit inca de la nastere. Buna si constanta comunicare mi se pare a fi cheia unei relatii reusite intre medic si pacient/mama copilului si aceasta trebuie cultivata de ambele parti!
Eu zic ca trebuie sa va ascultati intuitia atunci cand alegeti medicul copilului vostru si daca nu va place, in ciuda tuturor recomandarilor, nu va opriti la o persoana cu care simtiti ca nu veti putea comunica sau nu o veti putea investi cu incredere!
TOTI medicii au succesele si esecurile lor terapeutice-TOTI! Nu suntem noi in masura sa ii judecam profesional! Dar relatia medic-pacient, cu tot specificul ei, este TOT o relatie si sta in puterea noastra sa decidem cu cine intram in aceasta relatie si daca o mentinem sau nu. Personal, am ales un medic care MA ASCULTA, care nu "se crizeaza" atunci cand aude despre ce am mai gasit eu pe Internet, care IMI RASPUNDE la intrebari,si MA ASCULTA pe mine si pe copiii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

dr Groza Petru- cabinet pe str libertatii( fata-in-fata cu biserica Frumoasa!)

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011

bebe strumph



Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput