Pestisori, La Multi Ani! (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Multam fain Baby . Si io sper sa nu mai "plec" ...

...



@~@~@~@~@~@~@~@~@~@
Mi se spune "argint viu"...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Citat:
citat din mesajul lui cryna77


Multam fain Baby . Si io sper sa nu mai "plec" ...

...



@~@~@~@~@~@~@~@~@~@
Mi se spune "argint viu"...




am transmis si eu ca vreau Id daca se poate........dar daca nu se poate....
Treci la recuperari sa te pui in tema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:


Un om a venit de la munc#259; târziu, obosit #351;i nervos, g#259;sindu-#351;i b#259;iatul de 5 ani a#351;teptând la u#351;#259; .
- Tati, pot s#259; te întreb ceva?
- Da sigur, despre ce e vorba? a r#259;spuns omul.
- Tati, câ#355;i bani câ#351;tigi pe or#259;?
- Asta nu e treaba ta. De ce m#259; întrebi astfel de lucruri. Spuse omul nervos.
- Doar vreau s#259; #351;tiu…Te rog spune-mi, cât câ#351;tigi pe or#259;?
- Dac#259; trebuie s#259; #351;tii, câ#351;tig 50$ pe or#259;.
- Ah, a r#259;spuns micu#355;ul, cu capul plecat.
- Tati, imi imprumuti te rog 25$?
Tat#259;l s-a înfuriat,
- Dac#259; singurul motiv pentru care m-ai intrebat asta este ca s#259; îmi ceri ni#351;te bani s#259; î#355;i cumperi o juc#259;rie prosteasc#259; sau alte porc#259;rii, atunci du-te direct în camera ta la culcare. Gânde#351;te-te de ce e#351;ti a#351;a egoist. Nu lucrez din greu în fiecare zi pentru a#351;a copil#259;rii.
Micu#355;ul a mers în lini#351;te în camera #351;i a închis u#351;a .
Omul s-a enervat #351;i mai tare pe întreb#259;rile b#259;iatului. Cum a putut s#259; pun#259; a#351;a întreb#259;ri doar pentru a cere ni#351;te bani.
Dup#259; o or#259;, omul s-a calmat #351;i a început s#259; gândeasc#259;:
“Poate chiar era ceva de care chiar avea nevoie s#259; cumpere cu 25$ #351;i chiar nu mi-a cerut bani des.” Omul a mers la u#351;a b#259;iatului #351;i a deschis-o:
- Dormi? a întrebat…
- Nu tati, sunt treaz, a r#259;spuns baiatul.
- M-am gândit, poate am fost prea dur mai devreme, spuse tat#259;l. A fost o zi lung#259; #351;i m-am desc#259;rcat pe tine. Uite aici ai 25$.
Micu#355;ul a s#259;rit, zâmbind. Mul#355;umesc tati, a zbierat. Dup#259; aceea a scos un pumn de bani.
Omul a v#259;zut c#259; b#259;iatul avea deja bani #351;i s-a enervat din nou.
Micu#355;ul #351;i-a num#259;rat încet banii #351;i s-a uitat c#259;tre tat#259;l s#259;u.
- De ce vrei mai mul#355;i bani dac#259; deja ai? a spus tat#259;l.
- Pentru c#259; nu am avut destul, dar acum am, a replicat b#259;iatul. Tati, am 50$. Pot s#259; cump#259;r o or#259; cu tine???? Te rog sa vii mai repede acas#259; mâine . Vreau sa m#259;nânc cu tine.
Tat#259;l a fost distrus. #350;i-a luat b#259;iatul în bra#355;e #351;i l-a implorat s#259; îl ierte.



Este doar o reamintire pentru to#355;i ce lucreaz#259; din greu în via#355;#259;. Nu ar trebui s#259; l#259;s#259;m timpul s#259; treac#259; printre degete f#259;r#259; s#259; petrecem timp cu cei care chiar conteaz#259; pentru noi, aceia apropia#355;i de inimile noastre. S#259; ne amintim s#259; împ#259;r#355;im cei 50$ din timpul nostru cu cineva pe care îl iubim.
Dac#259; mâine murim, compania pentru care lucram ne va înlocui foarte u#351;or, în câteva ore. Dar familia #351;i prietenii pe care îi l#259;s#259;m în urm#259; o s#259; simt#259; pierderea pentru tot restul vie#355;ilor lor.
PROFITATI DE ORICE CLIPA PE CARE O PUTETI PETRECE ALATURI DE CINEVA DRAG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Baby trimit ID pe PM & !
Scuze ca-s cam aiurita ... cre'ca nu mi-au revenit inca barzaunii inapoi la cap ... ...

edit - Baby am trimis PM

Am "fugit" ... la toate...


@~@~@~@~@~@~@~@~@~@
Mi se spune "argint viu"...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

CRyna Bine ai revenit!!!Sunt sigura ca baltuta ti-a simtit lipsa, si speram din suflet sa nu mai ai astfel de ganduri!
Dana nu ai pt ce multumi si nici pt ce cere scuze.A fost o chestie asa,de impuls,din inima!Iar pt maine?Reusita garantata!Nu lasa DD chiar in zi aniversara decat vesti bune!Ne vom uni din nou forta gandului si vom fi langa tine si cu tine!
Baby cam scurta azi doamana.Ti-a mdat Bogdanelul de treaba?De la noi
Cristianaaaa undu esti?Auzi tu femeie,felicitari!Imi place,pe bune!
Eu azi am avut o zi...asa si asa...in sensul ca am fost invitata la autoritatea tutelara(cred ca am uitat sa va povestesc) sa aduc acte si dovezi pe baza carora imi intemeiez cererea de incredintare a fetelor.Am avut norc de o tipa super draguta,am stabilit ca miercurea viitoare vor veni si acasa la Ploiesti,iar daca instanta va considera de cuviinta vor veni si de la Valea sa vada unde stam aici.A zis ca nu este nevoie neaparat sa o tin pe Codri acasa,dar ca daca vreau asa sa le vada pe amandoua,ca idee generala de cum sunt ingrijite ,cum arata e ok.Asa ca pt miercuri cred ca-mi voi lua o zi din concediu.
In seara asta deja am reusit performanta de a le culca de vreo juma de ora,asa ca merg sa ma bag si eu langa ele.
VA ,o seara buna!


nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

La multi ani, DanaTe asteptam cu vesti bunesi pana atunci tin pumnii sa fie bine, sa te bucuri de ziua ta, sanatate multa si fericire cat cuprinde

Cryna, bine ai revenit!

Nicoll, ma bucur ca ti-au placut, am mai adaugat cateva


I miss u, sis!

pozne-npoze

Before you judge me, try hard to love me. MJ

am si eu...tralalalaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Andrei si Mihaibaietei de Elyanne



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Vizitati magazinul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata sirenete! Poftiti la , ceai , , , , , ... ce doriti .

Si, horoscopul zilnic, bineinteles ... azi, 03.03.2010:

- "O schimbare de planuri poate fi acceptata cu usurinta. Increde-te in abilitatile tale si accepta orice provocare, chiar si sentimentala, care iti iese azi in cale. Nu lasa ca nelinistea sa te conduca spre o stare mai putin stabila si care sa te faca sa fii mai putin productiv(a). Ai putea sa faci un mic efort astazi, in tot ceea ce ti-ai propus sa realizezi, pentru a incepe sa simti confortul realizarilor si finalizarilor."
- "Lipsa detaliilor importante in afacerea de care te ocupi azi te poate face sa iei decizii pripite, pe care le vei regreta mai apoi. Te cramponezi de fleacuri si scapi din vedere informatii care joaca un rol in buna desfasurare a unei actiuni. Nu te grabi sa ajungi repede la rezultate, sarind peste etapele intermediare pe care le crezi nesemnificative, pentru ca, la final, iti vei da seama ca ai ratat tinta din cauza unui detaliu marunt care ti-a trecut prin fata ochilor dar nu i-ai dat atentie."
- "Ideile marete nu sunt intotdeauna si practice. Asigura-te ca ale tale nu se incadreaza in aceasta zicala. Nu lasa pe nimeni sa-ti critice ideile, dar fa-o intr-o maniera subtila."
- "Aveti de pus la punct multe lucruri. Este bine sa nu va pierdeti in detalii, pentru a va ramane si timp de odihna. Spre seara se prevede ca veti fi invitati la o petrecere. Ati putea cunoaste persoane care va pot ajuta intr-o problema de natura financiara."
- "Vei fi multumit de realizarile tale din aceasta zi. Te descurci ca nimeni altcineva in situatii mai dificile. Stii exact ce ai de facut si actionezi fara graba si fara sa eziti. Iti este necesar sa-ti folosesti talentele naturale in materie de afaceri Deciziile privind cariera ta sunt clare si usor de urmat. Iesi in evidenta cu ideile si conceptele tale si reusesti sa le transmiti cu succes celorlalti. Nu exista lipsa de vointa cand vine vorba de atingerea scopurilor tale si nu-ti poate sta nimic in cale. Familia iti este mereu aproape, poti conta pe sprijinul ei in caz ca ai nevoie."
- "Din punct de vedere mental functionezi la limita superioara. Ti se vor face o multime de propuneri, dar nu este cazul sa dai un raspuns imediat. Ar fi cazul sa te gandesti mai bine si sa nu mai fii asa de nerabdator; oricum, sfatul unui prietenu nu are ce sa iti strice. O reuniune cu mai multe rude iti va da un sentiment de siguranta si stabilitate. Poti afla in cei apropiati un sprijin de nadejde."
- "Nu prea va simtiti in forma, ceea ce explica starea de nervozitate in care va aflati. Va recomandam sa nu va asumati nici un risc, pentru ca sansele de reusita sunt minime. Temperati-va impulsivitatea si fiti prudent!"


la toate si sa aveti o zi minunata !



@~@~@~@~@~@~@~@~@~@
Mi se spune "argint viu"...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


"La multi ani!" Andanii! Sa ai o zi plina de bucurii si impliniri, o viata frumoasa in continuare si multa sanatate si fericire tie si la toti ai tai !


"La multi ani!" Andrei & Mihai (Ely)! Sa cresteti mari, chipesi, destepti si sanatosi, sa aduceti mamei si intregii familii numai bucurii si fericire !



@~@~@~@~@~@~@~@~@~@
Mi se spune "argint viu"...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicoll_mada

CRyna Bine ai revenit!!!Sunt sigura ca baltuta ti-a simtit lipsa, si speram din suflet sa nu mai ai astfel de ganduri!
Dana nu ai pt ce multumi si nici pt ce cere scuze.A fost o chestie asa,de impuls,din inima!Iar pt maine?Reusita garantata!Nu lasa DD chiar in zi aniversara decat vesti bune!Ne vom uni din nou forta gandului si vom fi langa tine si cu tine!
Baby cam scurta azi doamana.Ti-a mdat Bogdanelul de treaba?De la noi
Cristianaaaa undu esti?Auzi tu femeie,felicitari!Imi place,pe bune!
Eu azi am avut o zi...asa si asa...in sensul ca am fost invitata la autoritatea tutelara(cred ca am uitat sa va povestesc) sa aduc acte si dovezi pe baza carora imi intemeiez cererea de incredintare a fetelor.Am avut norc de o tipa super draguta,am stabilit ca miercurea viitoare vor veni si acasa la Ploiesti,iar daca instanta va considera de cuviinta vor veni si de la Valea sa vada unde stam aici.A zis ca nu este nevoie neaparat sa o tin pe Codri acasa,dar ca daca vreau asa sa le vada pe amandoua,ca idee generala de cum sunt ingrijite ,cum arata e ok.Asa ca pt miercuri cred ca-mi voi lua o zi din concediu.
In seara asta deja am reusit performanta de a le culca de vreo juma de ora,asa ca merg sa ma bag si eu langa ele.
VA ,o seara buna!


nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Nu, Bogdanelul nu mi-a dat de treaba. El e cuminte. Am avut un weekend urat si vad ca se continua.
multumim de avem nevoie...

Mergi la inceput