Timisoara, Impreuna! (168) Adieri de primavara

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Deya, multumesc pentru sfat. Incercam tot felul de metode dar Sasha se dovedeste a fi incapatanat rau, are un feeling pentru covorul din camera lui Lori, chit ca l-am spalat (covorul) cu Bio carpet si ma indoiesc ca mai miroase a caine, chiar si pentru un nas antrenat. Il scoatem afara periodic dar e atat de preocupat sa admire peisajul si sa caste gura la oameni incat uita de ce l-am dus ... Eh, am obisnuit eu un copil fara pampu, sper sa conving si catzelul. In plus, e nasol cu vremea asta, e cam frig si el e mic, imi e frica sa nu raceasca, pus ca daca ploua i se face blanitza harcea parcea....


Harcea parcea e si starea mea de spirit. Atat de mult imi doresc sa vina odata caldura si vremea frumoasa. Ma simt tare obosita si usor deprimata. Fara un motiv anume, probabil s-au adunat ingrijorari, nervi, stress ... Incerc sa gandesc pozitiv, dar nu-mi prea iese pasienta. Si numai ce am citit meteo: cica la noapte o sa fie 0 grade, iar maine lapovitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Dana LA MULTI ANI!
Multa sanatate si fericire alaturi de familia ta



mamica de Alexandra Ioana nascuta din inima, crescuta in suflet
_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma este IUBIRE ****** un copil a crescut in inima mea ****** am un inger pazitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Acu am ajuns si eu...iures iuuures

Dana, www.bunches.co.uk/images/products/PRODUCT_FLOWERS_White_Tulips_large.jpg" target="_blank">La multi ani! cu sanatate, fericire si toate visele implinite.

Sanatate la raciti, si Edi a inceput un soi de mucosenie, sper sa nu-l apuce ceva.

Danitin, iooi cit ai de tras cu ascutitoarea aia mica. La noi un an aproape a durat...pina l-am dus la dresaj. Dupaia s-a potolit. N-am primit nici un pm de la tine...unde l-ai trimis?

Ano, cum e Luana?

Geto, uite mie chiar aia mi-a placut...abordarea moderna. Noh, degustibus clar. Ce-i cu loboda? Ca am prins din zbor...
Si io vreeeau

pup fetele, ma duc sa ne prabusim undeva, ca suntem praf.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

Asa deci am scris un mesaj mare si......nu e....
Rezumat:Anda ne dam pe mancare din aia in vreo o saptamana?

Danitin si al meu are un colt la fratele meu in camera de care foarte farte rar isi aminteste dupa nu stiu cati timp.Foarte rar inseamna odata la cateva luni mai raR.Am dat cu solutia solutiilor si nimic,spirt.Isi aminteste el si gata.Oricum daca se intampla vine si "zice"singur.Adica il vezi cum se invarte pe langa noi ceva de genuam facut ceva,ia sa vad care va prindeti hai hai ziceti si de obicei vine intrebare "Ai facut vreo prostie?"Pac fuge acolo galopeaza se pune in fundulet langa locul cu pricina sta pana il vedem baga coada intre picioare si pleaca la locul lui de rusine adica sub fotoliu.Daca il mai si apostrofa Hiiiiiiiii ai facut o prostie!Nu tie rusine bla blayoy abia se mai taraste asta face pe victima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

O femeie batuta rau se duce la doctor.
Doctorul:
- Ce s-a intamplat?
- Nu stiu ce sa ma mai fac. De fiecare data cand sotul meu vine acasa baut, ma bate de ma rupe.
- Am un leac foarte bun pentru asta. Cand sotul tau vine acasa baut, tu imediat iei o cana de ceai de musetel si faci gargara si tot faci gargara.
Doua saptamani mai tarziu, femeia, aratand proaspata si renascuta, se intoarce la doctor.
- A fost o idee stralucita. De fiecare data cand sotul meu venea acasa baut, eu faceam doar gargara, gargara, intr-una gargara cu ceai de musetel si el nici macar o data nu m-a atins.
- Vezi daca-ti tii gura?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_florina spune:


v-ati trezit? eu acu' ma chinui ...

Dana nu ne spui nimic cum te-ai distrat ieri?
Mihi fain bancul , il stiam. ce-ti fac copilutii?
Anda si Danitin m-ati intrebat de loboda, pai eu o am din congelator, pusa de asta vara. da' e tare buna ciorbita de loboda .... abia astept sa apara si proaspata.
Ana cum mai e Luana?
Doris si tu cum te mai simti?
si eu fug azi cu alex la control.
sanatate va doresc la toti bolnaviorii


Geta, mami de Alex

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui Licurici

"Daca stai sa judeci oamenii, nu mai ai timp sa-i iubesti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va multumesc tuturor pentru urari sa fiti sanatoase si iubite de cei dragi

din pacate nu ma mai chefui de ceva ani , mai bine zis dupa ce am trecut de 30 pentru mine nu mai e motiv de bucurie ziua mea

o zi buna va doresc , nu va iau pe rand ca nu-s in toate apele

O zi buna va doresc

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Dau un scurt cat sa va readuc pe pagina 1 si revin ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

io vreau cafa!!! mai aveti?

Dana, pai di ce esti trista? nici eu nu tzopai intr-un picior de fericire ca ani trec dar acu nici n-o sa fiu trista toata viata, sau poate ai tu alte motive pentru care esti trista si vin io sa dau cu batzu in balta un pupic sa treaca supararea

in rest care pe unde ce faceti si cu cine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare gagicele ,

saru-mana de intrebare , Luana a avut azi prima zi fara temperatura si am iesit putin afara , ca de 5 zile de cand suntem arestate la domitzil...a innebunit lupu' si a luat-o razna...ne-am dus si am cumparat mere , banane si portocale si un cadou pentru bunica lui Alex , ca maine e ziua ei de nastere si , probabil , ne vom intalni in 8 martie....

Dragilor....n-am ce va raporta...asa ca sa aveti seara linistita si o zi de vineri cat mai buna!

Mergi la inceput