Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Hei, Andrada, bine ca ai mai trecut pe la noi!

Mult succes peste tot!

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bilica spune:

MARY ce zici de ARTHUR sau MATTHEW,imi plac mult pt un baiat..;erau in lista noastra pt baietel,care sa transformat in fata,acum e RACHEL ,spre bucuria sotului....;barbatii vor mai mult fete,eu doream un baiat
Cum imi activez si eu PM?ca tot ma uit prin profilul personal si nu vad nimic,unde o fi?

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neata fetelor!
dar vorbarete ati fost ieri! Ma duc sa recuperez!

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Pe principiul: "Da Doamne mintea omului, cea din urma", dupa ce am comis-o (cumparat) intreb si eu:
Aveti pe acasa plita vitroceramica (pe curent) + cuptor electric?
Cat consuma? Se simte rau la factura?
Ieri am ridicat aragazul si se chinuie sotul sa-i faca partea electrica, ca de ce sa puna neamtu' si cablu+ steker? ne uitam noi ca mata in calendar la fundu' aragazului acus' incercand sa ne dam seama ce si cum!



23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Am intrat sa va spun "Buna dimineata, burtici !"

Mira, Andrada, , ma bucur ca ati intrat!
Sabina, ai grija la col! x4 - la toate fetele

Nana 28+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Neatza doamnelor!

Dau eu cate o cu muuuult lapte azi!
Eu tocmai am terminat-o pe a mea + o clatita americana (din aia mai pufoasa - pancake), dar tot somnoroasa sunt.

Asa ma bucur cand intru dimineata sa va citesc si aflu vesti bune, de la ecografii, controale, achizitii interesante sau pur si simplu dispozitie buna
Sa dea Dumnezeu sa pastram aceasta regula pana la sfarsitul odiseei, apoi si cu juniorii!!!

Noi raportam prima picatura de... ceva - din sanul drept
A observat sotul aseara o pata mica rotunda pe tricou si mi-a atras atentia. Pe mine m-a cam socat treaba asta, desi stiam ca se poate intampla. Dar mi-am revenit repede si acum ma bucur ca "instalatia" da semne de functionare

In rest... sunt asa un pic pierduta, nu prea stiu ce as mai putea face acum pt sarcina, pt bebe. Mi se pare inca prea devreme pt cumparaturi mari, dar m-am hotarat in mare ce vreau si achizitiile n-o sa-mi ia mult timp cand le vom face.
Mai citesc din carti, reviste, dar in mare doar astept sa treaca timpul si ma simt cam... "inutila"
Voi mai aveti idei despre ce e de facut in perioada asta, ca si pregatiri? Poate imi scapa mie ceva..?

Va pe toate


Corina 23s+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata burticutze!!![flCafeluta fierbinte e servita!
Ioana(Arturicii) multumim de capitol nou,sper sa fie unul numai cu vesti bune!
Avem prima programare la nastere.Cand am vazut pe prima pagina...mi-a intrat morcovul cu tot cu vanator...
Aly foarte frumos numele,imi place,era si pe lista noastra in cazul in care era fetita.
Andradap succes la preyentare.Este foarte frumos numele Dominic,dar de ce nu lasati Andreas Dominic?Asa in veti sarbatori si de Sf Andrei
Bilica cred ca trebuie sa dai la contul meu,mesaje private..sau ceva pe acolo...incearca..nu ai ce sa strici
Corina si eu am observat o "picatura de ceva""din sanul stang,dar doar odata si atat,nimic mai mult.La fel am zis si eu k a intrat in functiune "laptaria lu' Enache"(acesta fiind numele de familie)
O zi frumoasa burtici

poze
Cristina cu Seby 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine

Citat:
citat din mesajul lui beluistef

DAAAA... Oana si am niste emotiiiiiiii de nu pot sa-ti descriu, abia atept sa ne mai vedem prin TV,deocamdata, dar sa stiu ca este bine. In special ca in week asta am experimentat iarasi contractii dintre care unele cu dureri, suportabile ce este drept, dar au fost. Sper sa fie bine si colul si bebica . Vin cu poze .



si eu a emotii...sper sa fie totul bine, v-am spus ca eu merg joi
deja mi-am facut o lista cu intrebari nu cumva sa uit ceva...sper sa zica ca e ok sa pleca si in vacanta sa putem lua biletele


Oana 21+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:


Citat:
citat din mesajul lui T_Ioana

O intrebare pt fetele cu aceeasi varsta a sarcinii (mai ales pt cele la a doua sarcina): sunteti linistite in legatura cu frecventa si intensitatea miscarilor bebelusului? Mie mi se pare ca misca muuult mai rar si mai anemic decat Razvan la aceeasi varsta si de asta sunt un picut ingrijorata.
Azi mi-am repetat si eu analizele si maine seara dupa ce iau rezultatele am programare la echo. Abia astept sa vad bebelina si sper din suflet ca e bine, se dezvolta perfect si e doar domnisoara mai sfioasa, de asta nu loveste f tare!

La mine fetita era mult mai activa fata de cum este baietelul acum. Daca nu il stimulez eu, el nu prea misca cine stie ce. Sau misca nopatea cand eu dorm si sunt atat de obosita ca nu il simt. De ex, duminica sotul mi-a povestit ca tinea noaptea mana pe burta mea si bebicul a miscat, de fapt a fost ceva ca o impunsatura de a crezut ca ii dau eu mana la o parte, dar cand s-a uitat la mine si a vazut ca eu dorm si-a dat seama ca era bebe.
Acum nush cat de relevanta este intensitatea miscarilor, stiu doar ca tb sa il simti ca misca. Un eco poate te linisteste


mamica de fetita si 28s+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cusa spune:

Bun gasit la un capitol care speram ca va fi numai cu vesti bune!
Sunteti tare harnicute la fel si noi ne-am trezit la 6 azi dimineata si suntem in forma maxime, ne-am servit cerealele de dimineata si acum va invit si pe voi la o super ciocolata calda cremoasa cu aroma de alune!
Aseara ne-am comandat si noi asta pt micuta noastra:
http://cgi.ebay.co.uk/BEAUTIFUL-BABY-NURSERY-BEDDING-SET-FOR-COTBED-COT_W0QQitemZ280455559587QQcmdZViewItemQQptZUK_Baby_NurseryBedding_RL?hash=item414c7439a3
si plus o salteluta pt patut din fibra de cocos, asteptam sa ajunga in 2-3 zile.
Mai tarziu mergem un pic pe la mall sa vedem ce mai gasim sa shoppinguim.
Pupici si o zi frumoasa cu mult soare si fara stari depresive.


Cornelia
27+ cu Emma

Mergi la inceput